Προς το περιεχόμενο

Μια ερώτηξη για Cubase και Toneport


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχώ το εξής πρόβλημα : οταν γραφω στο cubase μεσω του toneport ακουω ένα εκνευριστικό "κριτσι-κριτσι" από τα ηχεια και σιγα σιγα το προγραμμα συμπεριφέρεται σαν να πεφτουν οι μπαταρίες του. Αυτό γινεται οταν χρησιμοποιω vst οπως το Amplitube και το Ezdrummer. Τι φταει για αυτό? Δεν κανω καλες ρυθμίσεις στο toneport ή χρειαζομαι ram????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να ναι θέμα ρυθμίσεων στο toneport. Μάλλον ο υπολογιστής σου ξεμένει από πόρους. Άνοιξε στο cubase ένα cpu-memory meter και δες τι συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι εχω δοκιμασει να κανω freeze καποια καναλια, αλλα οταν χρειαζομαι περισσοτερα vst δεν αλλαζει κατι δυστυχως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη φιλε μου, αλλα αν θες και αλλα vst, τοτε πας και για αλλη μνημη(μεγαλυτερη). ;)

 

Αυτα. 8)

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση επειδή το ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα. Πως συνέδεσες την toneport με το cubase?? Γιατί σε εμένα, ενώ λειτοργεί με το Ableton, δεν μπορώ να βρω πουθενά αν και που την βλέπει το cubase. Χμ;;

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου