Προς το περιεχόμενο

Τα χαλια μας τα μαυρα..


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια συγγνωμη κιολας...Ποιος μιλησε για ποδηλατο σε κεντρικους δρομους...?? Αυτο ειναι κινδυνος-θανατος...Σιγουρα μπορουμε να υπολογισουμε το πως θα παμε που θα παμε απο πριν και να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο και για τους υπολοιπους αλλα και για την σωματική μας ακεραιοτητα...(..τωρα βεβαια οπως το σκεφτομαι πιο πολυ παιδεια χρειαζεται για να κανεις κατι τετοιο...)

 

Προσωπικα απο το σπιτι μου στο τρενο ειναι σχετικα κοντα μπορεις να πας ανετα απο ησυχους δρομους...και οχι σε ωρα αιχμης στην κηφισιας...

 

Παντως σχετικα με το επιπεδο σε αυτο το θεμα με αλλες ευρωπαικές πολεις ειμαστε σε τραγικα επιπεδα...Ασχετο ότι στο Μοναχο καποιος π!#στης πηγε να με πατησει.... ;D ;D

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 238
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ενταξει παρε τοτε και εναν...ησυχο Αθηναϊκο παραδρομο με την πεζοδρομιαρα του!!

 

kypselis.jpg

 

;D

 

εκει ενταξει χωρανε και δυο ποδηλατοδρομοι!! :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Axaxaxaxa !!!   τα σηματα της τροχαιας τα προσεξατε  ?? ::)

 

 

Παντως δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραματα οπως τα λετε ....

ειδικα γιαυτους που κυκλοφορουν στο κεντρο  ο συνδιασμος  μετρο/ηλεκτρικος  με  την χρηση των λεωφορειολωριδων  (οπου επιτρεπετε η κινηση ποδηλατων και μοτοσυκλετων) (εχει γραφτει στην εφημεριδα της κυβερνησης οταν δημιουργηθηκαν, γιαυτο μην μασατε αν καποιος ασχετος σας πει κατι) κανει την κινηση των ποδηλατων αρκετα ασφαλη

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΥ θα τον βαλεις τον...ποδηλατοδρομο??

 

Δεν το λέμε, δεν το λέμε...είμαστε καλά παιδιά!

 

Τι συζητάτε για ποδήλατα θα'θελα να'ξερα...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σοβαρα τωρα...

 

 

 

Συμφωνώ σε όλα (εκτός του Πεκίνου ίσως...  ;D )

 

Είπα αυτοκινητιστές κατ΄οικονομίαν...

 

Όμως αυτός δεν είναι λόγος για να καταδικάζουμε τους ποδηλατιστές.

 

Ξέρεις τι όμορφο είναι να πηγαίνεις στη δουλειά σου ένα ανοιξιάτικο πρωϊνό με το ποδήλατο μέσα από Πλάκα, Θησείο κλπ κλπ.

 

Και το πιο σπαστικό από όλα είναι ότι αυτή η νοοτροπία κερδίζει έδαφος, και κανείς πλέον δεν ενδιαφέρεται να προωθήσει αυτό το μέσο μεταφοράς.

 

Στο μετρό θα έπρεπε να υπάρχει ένα βαγόνι σκευοφόρος στο οποίο θα είχαν τη δυνατότητα να επιβιβάζονται και οι ποδηλάτες.

 

 

 

 

 

 

 

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H λυση ειναι μια

 

δωρεαν εισητηρια στα ΜΜΜ για ολους τους πηδηλατες που μεταφερουν μαζι το ποδηλατο τους εντος του ΗΣΑΠ  και επιδοτηση για την αγορα ποδηλατου.

 

επισης ενα βαγονι μονο για ποδηλατες - για 20-30 ποδηλατα ανα συρμο

 

ωραια δε θα ηταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις τι όμορφο είναι να πηγαίνεις στη δουλειά σου ένα ανοιξιάτικο πρωϊνό με το ποδήλατο μέσα από Πλάκα, Θησείο κλπ κλπ.

 

Το προβλημα ειναι ομως οτι οι περισσοτεροι απο μας πανε σε δουλειες που βρισκονται σε λιγο...λιγοτερο ιδανικες ΤΟΠΟΘΕΣΕΙΕΣ.... :)

 

Στον ΚΗΦΙΣΟ,στην ΚΗΦΙΣΙΑΣ,στη ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ,στην ΚΑΒΑΛΑΣ,στη ΛΕΝΟΡΜΑΝ ,στο "ποταμι" και σε αλλα τετοια ρομαντικα μερη που σου κανουν τη ζωη.....ΠΟΔΗΛΑΤΟ!! ;D

 

Αν ηταν να δουλευα στην Πλακα αρχηγε μου πηγαινα και ΜΠΟΥΣΟΥΛΩΝΤΑΣ... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις, κι εγώ Ρουφ πήγαινα μη νομίζεις. Έφτανα Πετράλωνα μέσω Θησείου κι από κει Κεραμεικό, Σπύρου Πάτση, και κατάληξη Π. Ράλλη.

 

Αν μου δινόταν ευκαιρία να χρησιμοποιήσω το μετρό, το οποίο είναι μισή ώρα με τα πόδια από το σπίτι μου και άλλη μισή ώρα από τη δουλειά μου, πραγματικά θα παράταγα και πάλι το αμάξι, που μόνο βενζίνη καίει και με κάνει και καπνίζω, και θα χρησιμοποιούσα ξανά το ποδήλατό μου.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως οποτε ειμαι με ποδήλατο,τον "πιλότο" που με βρίζει τον φωνάζω "Αμστερνταμ".

Αν ειναι γίδι ο αλλος ειτε ειναι πεζός ειτε με αυτοκίνητο είτε με ποδήλατο,παραμενει γίδι,δεν ειναι το μεσο που τον χαρακτηρίζει.

 

Για τις διαδρομές που λέτε είναι καθαρα θέμα του που έχεις να πας:

Χολαργός-Φάρος με ποδήλατο = 6'

                       με αυτοκίνητο=ακόμα τρίβουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου