Προς το περιεχόμενο

Τα χαλια μας τα μαυρα..


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=869589&lngDtrID=244

 

για αλλη μια φορα οι διαφοροι "συνδικαλιστες" μαμανε το κοινωνικο συνολο... ::)

 

ευγε.....και παλι ευγε.

 

α,ρε Ουζουμπουρα αθανατη...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 238
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να στοιχηματίσω ότι δεν θα βρεθούν ούτε δέκα μέλη που ευθαρσώς να δηλώσουν ότι είναι κατά των συνδικαλιστών;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....εδώ πέρα δικαίωμα του καθενός είναι ό,τι τον βολεύει. Αντί να πάνε να τα κάνουνε όλα μπ...λο απαιτώντας έναν αξιοπρεπή μισθό, παράγωντας όμως παράλληλα και ένα αξιοπρεπές έργο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στοιχηματίσω ότι δεν θα βρεθούν ούτε δέκα μέλη που ευθαρσώς να δηλώσουν ότι είναι κατά των συνδικαλιστών;

 

Θα το κερδίσεις το στοίχημα μάλλον.....

 

είμαι ΚΑΤΑ των συνδικαλιστών.

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί διαμαρτύρονται αυτοί; Έτσι και αλλιώς οι... εργατοπατέρες (!) είναι τεμπέληδες εκ πεποιθήσεως, ποτέ δεν έχουν δουλέψει στην ζωή τους.

Όλα για την μόστρα παίδες.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβασα και βγηκα απ τα ρουχα μου...........α ρε χουντα (Νοτιοαμερικανικου τυπου....οχι γυαλαντζι σα του Παπαδοπουλου) που μας χρειζεται.............

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι πιστευεις eyprotocol οτι θελει θαρρος για να δηλωσει κανεις κατι τετοιο?

επισης  γιατι θεωρεις κακο τον συνδικαλισμο ως θεσμο? αλλο αν εχει  ξεφτισει , αλλο αν υπηρετει συμφεροντα ,αλλο αν εξυπηρετει σκοπιμοτητες τριτων τεταρτων πεμπτων..., αλλο αν οι συνδικαλιστες χειραγωγουνται και κατευθυνονται σε δρασεις που δεν εξυπηρετουν το αληθινο τους συμφερον , αλλο αν στις πιο  πολλες περιπτωσεις ειναι αδυναμος να κουνηθει στα μεγαθηρια του καπιταλισμου( :)  γουσταρετε κουκουε φρασεολογια χε χε ? ) .

Ξερω θα μου πεις οτι απαντησα μονος μου , αλλα αυτο που σε ρωταω ειναι αν σε πειραζει ο ιδιος ο θεσμος , και αν σε μια ιδανικη κοινωνια (οκ σε μια ιδανικη κοινωνια μαλλον δε θα χρειαζεται ο συνδικαλισμος ... :)  ) ειναι μορφη πιεσης?

ειμαστε στα ορια πολιτικης συζητησης παντως , ελπιζω να μη τα ξεπερασα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου