Προς το περιεχόμενο

Fender super six reverb


studio54GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους ένας άνθρωπος που μπορούμε να συνεννοηθούμε!!!  :D

 

με νοηματα φανταζομαι, γιατι με τον Super six στο 7 δεν θα ακουγεστε και πολυ...  ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

;D ;D ;D ;D ;D

Μπα.... μόνο ο Drummer έχει πρόβλημα.... αρχίζει και παίζει με ωτοασπίδες (  8) 8) 8) αλήθεια)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Χα χα χα....... Fender, ζούμε για να σ΄ακούμε....

:D :D :D :D :D :D :D :D

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα πρώτη φορά.... μάλιστα μόνο κιθάρα και αυτή στα καθαρά της στο κανάλι με το βάθος.

Την Κυριακή κοιτούσαμε ο ένας τον άλλο, μάλιστα ο μπασίστας ζήλεψε, χα χα χα....

Η φωνή ρε παιδιά, να είμαι καραβράχνας (από ίωση) και να βγαίνει σκέτο Βελούδου.... φυσικά είναι και το μικρόφωνο καλό (AKG D330 BT) αλλά και τα πλήκτρα... όπως τα ακούγαμε παλιά, άλλο πράγμα λέμε. Η κιθάρα που κούμπωσα είναι η Electra (paspartou) τίμια κιθάρα με καλό ήχο αλλά όχι από τις καλύτερές μου.

Έχω πάθει ΠΛΑΚΑ μιλάμε, είμαι καταενθουσιασμένος.... Α μην νομίζετε ότι παίζαμε χαμηλα.....

Στο 7 το Vol στα κανάλια και στο 7 το Master....

 

Σε ρώτησα γιατί το υποψιάστηκα πως ήταν ίσως η πρώτη φορά που έβαζες φωνητικά και πλήκτρα επάνω του (αν και με πολλά "κιλά" και χρόνια εμπειρίας περισσότερα από μένα). Το μικρό σοκ είναι η συνηθισμένη αντίδραση όσων κάνουν κάτι παρόμοιo σε έναν high wattage Fender... είναι τόσο ωραίο το αποτέλεσμα που απορώ γιατί δεν είναι default και σήμερα πχ. για τα πλήκτρα ενώ συνδέονται κατευθείαν στην κονσόλα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... είναι τόσο ωραίο το αποτέλεσμα που απορώ γιατί δεν είναι default και σήμερα πχ. για τα πλήκτρα ενώ συνδέονται κατευθείαν στην κονσόλα.

Είναι μέχρι να βρεθεί ένας Studio54GR και ακούσουν επιτέλους τα πλήκτρα τους να έχουν φωνή!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον πιστεύω, ότι όσοι είναι σοβαροί παίκτες θα έπρεπε ΜΟΝΟ έτσι να βγαίνουν, μέσα από καλό λαμπάτο ενισχυτή....

Τα φωνητικά τα έχω ξαναβγάλει πολλές φορές (από Fender Super, κλπ) τα πλήκτρα όχι, μόνο από τελικούς κλπ γι αυτό και βίωσα αυτό το ηχητικό shock !

Τώρα σκέφτομαι πού θα βρώ κανένα Farfisa Compact II να συμπληρώσω το Rhodes Stage II, και φυσικά ΜΟΝΟ μέσα από τον Fender πλέον.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισα πολύ σοβαρά να σκέπτομαι ότι έχω ενισχυτές που πλέον ΔΕΝ χρειάζομαι....

Αν κανείς χρειαστεί Rivera Μ60, Brunnetti MC2, θα τους βγάλω για πούλημα....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Με εκπλήσει καθημερινά αυτός ο ενισχυτής....

Ότι και να του βάλεις το ακούς σε άλλη διάσταση.

Δοκίμασα ένα Kawai stage Piano στο ένα κανάλι και φωνητικά στο άλλο κι έπαθα πλάκα (και όσοι ήταν μαζί μου επίσης.

Άσε που όποτε πάμε για πρόβα μαλώνουν όλοι ποιός θα κουμπώσει πάνω του!

Και τον έχω με τελείως μάπα λάμπες (φυλάω τις Black Plate για εξαιρετικές περιπτώσεις).

Ένας μπουζουκτξης που με έπρηξε με έναν solitaire μόλις έπαιξε με αυτόν έμεινε χαχας.....

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι! Μπράβο μπράβο...

Να σε ρωτήσω. Στα πρώτα σου post έλεγες ότι ψάχνεις μια καινούργια καμπίνα για να τον κάνεις κεφάλι. Τελικά βρήκες λύση για το συγκεκριμένο ή τον έχεις κανονικά με τα 6x10"?

Έπεσε στα χέρια μου τελευταία ένας Super Six μόνο ο ενισχυτής και είναι το επόμενό μου project  ;D!

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαμά τον έχω όπως ήταν, με τα 6 Χ 10¨

Υπάρχει σκέψη για Overhaulin αλλά

1) Έχω την φιλοσοφία ότι παίζει καλά μην το πειράζεις

2) Δεν έχω πάγκο πλέον

3) Έχω ένα κεφάλι Deluxe Reverb για project επισκευής - βελτίωσης και πρέπει να του δώσω προτεραιότητα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου