Προς το περιεχόμενο

thumbpicks


Michael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια ειναι η γνωμη σας, εχετε δοκιμασει, σας βολευουν κλπ; Πιστευω οτι για καποιον που την εχει βολευτει μπορει να αποτελεσει πολυ σημαντικο εργαλειο σε διαφορα στυλ παιξιματος. Εγω παντως ακομα προσπαθω να τη συνηθισω  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προσπαθει μερικες φορες να παιξω(εννοω εκατσα  καμια βοδμαδα κ δοκιμαζα πως μπορω να παιξω)

αυτο που δεν μου αρεσε ηταν οτι ηταν πολυ χοντρες σε σχεση με αυτες που παιζω κ οτι προεξεχει πολυ η μυτη κ δεν με βολευε.

σιγουρα σου δινει πολλες δυνατότητες αλλα το ιδιο το καταφερα παιζοντας με πενα δαχτυλα.

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω γιατι μονο large βρισκω στα καταστηματα και προεξεχει παρα πολυ ενω κανονικα παιζω με με τις μικρες jazzIII πενες. Η μονη λυση ειναι ειναι τριφτει με κανενα γυαλοχαρτο και να μικρυνει αρκετα... Το πλεονεκτημα σε σχεση με το απλο πενα-δαχτυλα περα απο διαφορετικο ηχο ειναι οτι μπορεις να τη χρησιμοποιησεις και σαν κανονικη πενα παιζοντας πιο γρηγορες φρασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλεονεκτημα σε σχεση με το απλο πενα-δαχτυλα περα απο διαφορετικο ηχο ειναι οτι μπορεις να τη χρησιμοποιησεις και σαν κανονικη πενα παιζοντας πιο γρηγορες φρασεις.

 

μα αυτο το κανει κ με το πενα-δαχτυλα!

δηλαδη κρατας την πενα κανονικα κ χρησιμοποιείς κ οτι δαχτυλο μενει!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλεονεκτημα σε σχεση με το απλο πενα-δαχτυλα περα απο διαφορετικο ηχο ειναι οτι μπορεις να τη χρησιμοποιησεις και σαν κανονικη πενα παιζοντας πιο γρηγορες φρασεις.

 

μα αυτο το κανει κ με το πενα-δαχτυλα!

δηλαδη κρατας την πενα κανονικα κ χρησιμοποιείς κ οτι δαχτυλο μενει!

 

Γραψε λαθος  :P  Ηθελα να πω οτι με το απλο πενα-δαχτυλα σου μενουν ουσιαστικα 2 δαχτυλα ελευθερα ενω με το thumbick σου μενουν και τα 3 (δαχτυλα  ;D).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραψε λαθος  :P  Ηθελα να πω οτι με το απλο πενα-δαχτυλα σου μενουν ουσιαστικα 2 δαχτυλα ελευθερα ενω με το thumbick σου μενουν και τα 3 (δαχτυλα  ;D).

 

για αυτο μαθαινεις να παιζεις κ εμ το μικρο! ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει την χρήση των μιας thumb pick..για πιο λόγο να έχεις αυτό το πράγμα στο χέρι σου ενώ μπορείς να έχεις ένα πολλή ωραίο νύχι στον αντίχειρα σου?τι διαφορα θα είχε αυτό? προσπάθησα μια φορα να παίξω με thumb pick και μου φάνηκε πολλή άβολο και για πιο λόγο να κάθομαι να προσπαθώ να το συνηθίσω όταν έχω το έμπιστο νύχι μου που θεωρώ πως κάνει την ίδια δουλειά? :P

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου