Προς το περιεχόμενο

Τι χορδές βάζετε ?


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αναφορικά με την διάρκεια... ΚΟΡΥΦΗ !!!!

Σε όλα τα υπόλοιπα (ήχος, τονικότητα, κράτημα κτλ, κτλ)... ΠΑΤΟΣ !!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αναφορικά με την διάρκεια... ΚΟΡΥΦΗ !!!!

Σε όλα τα υπόλοιπα (ήχος, τονικότητα, κράτημα κτλ, κτλ)... ΠΑΤΟΣ !!!!!!!!!

 

μαλιστα.. οι ernie ball πως σου φαινονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι slinky που κυρίως έχω χρησιμοποιήσει μου άρεσαν πολύ στον ήχο και την καθαρότητά τους (brilliance) !

Επίσης είχαν πάρα πολύ καλό κράτημα ιδιαίτερα στα bendings κάτι που με ενθουσίαζε !!! Και μου φαινόταν πολύ εύκολες -  "ελαστικές" στα σηκώματα !!! Απλώς Θεωρώ ότι ήταν μακράν οι χειρότερες στην διάρκειά τους.... 5-10 λεπτά σε εμένα !!! Είπαμε έχω τοξικά χέρια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι slinky που κυρίως έχω χρησιμοποιήσει μου άρεσαν πολύ στον ήχο και την καθαρότητά τους (brilliance) !

Επίσης είχαν πάρα πολύ καλό κράτημα ιδιαίτερα στα bendings κάτι που με ενθουσίαζε !!! Και μου φαινόταν πολύ εύκολες -  "ελαστικές" στα σηκώματα !!! Απλώς Θεωρώ ότι ήταν μακράν οι χειρότερες στην διάρκειά τους.... 5-10 λεπτά σε εμένα !!! Είπαμε έχω τοξικά χέρια !!!

 

χαχαχα δεν πειραζει που εχεις τοξικα χερια, θα γλιστρανε καλυτερα τα σολα σου :Ρ

μηπως ξερεις καμια καλη μαρκα χορδων που να εχουν και καλη ποιοτητα ηχου και αντοχη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ψάχνω και εγώ... Οι συγκεκριμένες Rotosound πάντως που δοκίμασα ήταν αρκετά καλές... ή μάλλον καλύτερες από αυτές που έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ψάχνω και εγώ... Οι συγκεκριμένες Rotosound πάντως που δοκίμασα ήταν αρκετά καλές... ή μάλλον καλύτερες από αυτές που έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα !!!

 

αχα.. σε ευχαριστω πολυ, θα τις δοκιμασω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανέανς τις thomastik? από τότε που δοκίμασα δεν έχω αλλάξει. Ακριβέςς -τιμές elixir- αλλά ανώτερες σε feel και ήχο. Παίρνω τις brights 10-45. Και ένα υβριδικό 9-46 που είχα δοκιμάσει ήταν πολύ καλό επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι χρησιμοποιώ Thomastik σε ένα jazz σκάφος Heritage που έχω... Οι συγκεκριμένες είναι κορυφαίες στον τομέα FLATWOUND !!! Κανονικές δεν έχω πάρει ποτέ και δεν ξέρω αν βγάζει... Για τους λάτρεις των FLATS JAZZ SOUND.... απλά τίποτα καλύτερο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου