Προς το περιεχόμενο

Τι χορδές βάζετε ?


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OLORIN: Οι DR Blues είναι σκληρές, αλλα οι TiteFits & BriteWires (αν θυμάμαι καλα το όνομα) είναι πολύ καλλίτερες. Τις έχω δοκιμάσει και σε strat και σε floyd rose. Θέλουν 3-4 μέρες μέχρι να στρώσουν. Το μονο κακό είναι ότι εχω αρχίσει και πετυχαίνω σκουριασμένα σετ και ανησυχώ !!!

 

ErnieBall εβαζα πολύ παλιά και ήταν πολύ καλές απο ότι θυμάμαι, ίσως είναι καιρός να ξαναβάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

D' Addario έπαιρνα πιο παλιά από Καχραμάνη και τώρα από Νάκα-Παπαγρηγορίου (Στοά, πίσω από τον πάλαι πότε Μάνο.) Παίζω με τις ποιότητες, ανάλογα αν θέλω για εμφάνιση ή για πρόβες. Πολύ γρήγορο στρώσιμο, και, όσον αφορά το σπάσιμο, όπως είπα και στο αρχικό μου post, το έχω συναντήσει κατά κόρον σε πολλές άλλες μάρκες αλλά όχι σε αυτές (και τόσο...)

 

Υ.Γ. Τίποτα σε αυτή τή ζωή δεν είναι τέλειο...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

B-52 Rockers έχει ο Διαμαντόπουλος. Μόλις έβαλα ένα σετ 9αρες στην stratocaster μου. Οι πρωτες εντυπώσεις είναι ότι είναι σχετικά σκληρές και μουντές (αν είναι κατάληλη η λέξη). Θα περιμένω μια εβδομάδα ακόμα να στρώσουν και θα επανέλθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός πουλάει Rotosound χορδές για μπάσσο στην Αθήνα ?

 

Υποθέτω ότι θα πουλάει ο Τρίμης σύμφωνα με το site της Rotosound.

 

Οι dadario πιστεύω πως είναι πολύ σκληρές χορδές και ίσως πιο ανθεκτικές. Επειδή είναι από τις φτηνές σε τιμή τουλάχιστον δείχνουν να τις προτιμούν κάποιοι οταν σετάρουν κιθάαρες για άλλους άσχετα με το τι χορδές θα τους πεις εσύ να βάλουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα, μετα απο 2 εβδομάδες, οι B52 Rockers μοιάζει να είναι πολύ καλές, με τον καιρό μαλάκωσαν και έχουν πολυ ισοροπημένο ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τον Διαμαντόπουλο τις πήρα και νομίζω είχαν 9 ευρώ.

 

Εψαχνα να αντικαταστήσω τις DR γιατί τα τελευταία 3 σετ που πήρα ήταν σκουριασμένα. Θα τις βάλω και στην Ibanez Jem με Floyd Rose και θα επανέλθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός πουλάει Rotosound χορδές για μπάσσο στην Αθήνα ?

 

Ο Τριμης ειναι ο αντιπροσωπος και παραλληλα πουλαει κιολας. Εχω βρει και αλλου. Εγω βεβαια τις πηρα απ' εξω μιας και το σετ που ηθελα δεν το ειχε ο Τριμης και θα επρεπε να γινει παραγγελια. Αυτο θα σημαινε οτι θα περιμενα παρα μα παρα πολυ οταν θα γινοταν μαζικη παραγγελια. Οποτε μεσω net ημερα Παρασκευη απογευμα παραγγελια, παραδοση Τριτη μεσημερι στο σπιτι. Και φυσικα παντα πιο φτηνα απο εδω, μιας και οι rotosound ειναι γενικα λιγο ακριβες απλα εδω ακριβοτερες. Τι να λεμε τωρα, τα εχουμε πει σε αλλο θεμα εδω στο forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου