Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη μαγνητη σε fender p-bass mexico


Man LP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους.Εχω ενα μπασο Fender Standard Precision mexico και θελω να αναβαθμισω τον ηχο του.Εχω σκεφτει να βαλω τον αμερικανικο μαγνητη FENDER VINTAGE P-BASS.αξιζει αυτη η κινηση? ευχαριστω

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους.Εχω ενα μπασο Fender Standard Precision mexico και θελω να αναβαθμισω τον ηχο του.Εχω σκεφτει να βαλω τον αμερικανικο μαγνητη FENDER VINTAGE P-BASS.αξιζει αυτη η κινηση? ευχαριστω

 

Τι δε σου αρεσει στον ηχο που βγαζεις με τον τωρινο μαγνητη και τι θες να δωσει ο καινουργιος; Αν δεν εισαι σε θεση να δωσεις συγκεκριμενες απαντησεις σε αυτα τα δυο ερωτηματα, ειναι πολυ πιθανο η κινηση να μην αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει ο ηχος που εχει τωρα απλα ρωταω αν με αυτη την κινηση θα καλυτερευε.

1 χρονο παιζω και δεν ξερω πολλα απο μπασα.Μπορει δηλ.να κανω την αλλαγη και ισως να μην καταλαβω την διαφορα.

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα λοιπον να μην κανεις την αλλαγη τωρα. Το "καλυτερευω" τον ηχο ειναι κατι πολυ γενικο. O EMG που θα αναβαθμισει μπασο για καποιον μπορει να το χαντακωσει για καποιον αλλον που θελει καραvintage low output μαγνητη. Η αλλαγη θα πιασει τοπο μονο αν ξερεις τι ακριβως θες να πετυχεις με αυτη. Αλλιως ειναι πολυ πιθανο να κλαις τα λεφτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου