Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά για τύμπανα


Terries

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και επειδή είναι ώρα να αλλάξω ακουστικά διότι τα παλιά τα πάτησα καταλάθος ..  Μπορείτε να με βοηθήσετε ? Χρειάζομαι ένα ζευγάρι καλό μέχρι 300 ευρώ περίπου με καλή ποιότητα ήχου και να μονώνει καλά με το εξωτερικό ήχο ..

 

:)

Παίζοντας σου έρχεται η όρεξη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αυτά

http://www.thomann.de/gr/beyerdynamic_dt770m_monitorkopfhoerer.htm

 

Είναι τα πασίγνωστα DT770 αλλά στην έκδοση Μ που είναι φτιαγμένα ειδικά για drummers.

 

Η διαφορά τους απο τα γνωστά DT770 και αυτά που τα κάνουν να είναι ειδικά για drummers είναι ότι έχουν δερμάτινο μαξιλάρι (σε αντίθεση με το βελούδο που μουλιάζει όταν ιδρώνεις), είναι πιο σφυχτά στα αυτιά (για να μην σου φεύγουν και για να μην βάζεις gaffer όπως ο Keith Moon) αλλα δεν ενοχλούν καθόλου γιατι το αυτί μπαίνει όλο μέσα και δεν σε πιέζει στα αυτιά, έχουν ίσιο καλώδιο για να το απλώνεις και να μην σε τραβάει το σπειρωτό, είναι κλειστού τύπου με 35dB απομόνωση εξωτερικού ήχου (πολύ περισσότερο απο πολλές ωτοασπίδες), και έχουν και volume control στο καλώδιο (αυτό δεν μου άρεσε...), θα βρίσκεις πάντα ανταλλακτικά για οτιδείποτε προκύψει... μαξιλάρια κλπ

 

 

είμαι πλήρως ικανοποιημένος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω! δεν εγνώριζα αυτή την έκδοση!

 

είναι πιο σφυχτά στα αυτιά (για να μην σου φεύγουν και για να μην βάζεις gaffer όπως ο Keith Moon) αλλα δεν ενοχλούν καθόλου γιατι το αυτί μπαίνει όλο μέσα και δεν σε πιέζει στα αυτιά,

Πολύ σφυχτά; δεν πιστεύω να σημαίνει οτι μετά από μια ώρα έχεις πονοκέφαλο σα να σου έσφυγγε το κεφάλη μέγγενη..;

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου