Προς το περιεχόμενο

Απο floyd rose σε απλη γεφυρα?


mike_rhd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Είναι δελεαστικό το να την κάνεις string-through αλλά μάλλον χαλάει την εμφάνιση του το όργανο τελείως...έχεις που έχεις την "μαύρη τρύπα" του Floyd θα κάνεις κ επιπλέον τρυπες? Μπορεί κ να είναι καλό, δεν ξέρω ,αλλά η γνώμη μου είναι να δοκιμάσεις πρώτα να κάνεις ενα μπλοκ στο τρέμολο...(βέβαια δεν μας είπες κ για ποιόν λόγο θες να κάνεις αυτό που θες)

Remember...relativity...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jasemeister αν το παιδί βάλει τέτοια γέφυρα η τρυπα για το block του floyd θα μείνει εκτεθειμένη, όπως γνωρίζουμε όσο καλός μάστορας και να είναι αυτός που θα την κλείσει, το μπάλωμα θα φαίνεται και μάλιστα πολύ.

δεν γίνονται και θαύματα.

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως καλυτερο να αγορασεις εξ'αρχης μια κιθαρα οπως την θελεις.

 

δωσε την rr3 και παρε μια αλλη με αυτα τα λεφτα

παρεπιπτοντως το floyd rose της rr3 ειναι κατ εμε απο τα πιο καλα licended floyd rose και σε αυτη την κατηγορια τιμης ειναι πολυ καλο οργανο

οποτε ισως να κρατησεις την rr3 και να αρχισεις να μαζευεις λεφτα για ενα ακομα οργανο  ;)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο χέρι του είναι, εγώ απλά του προτείνω διάφορες εναλλακτικές σ'αυτό που ζητάει, το αισθητικό είναι άλλη παράμετρος.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγάλο πρόβλημα με αυτές τις παρεμβάσεις (είχα σκεφτεί διάφορα για την δικιά μου) είναι το ΠΟΥ ακριβώς θα βάλεις την καινούρια γέφυρα ώστε η κιθάρα να μη παίζει ιαπωνικές κλίμακες.

 

Φυσικά υπάρχει και το αισθητικό μέρος, το οποίο προσωπικά δεν με αφορά.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου