Προς το περιεχόμενο

tuner για ηλεκτρική;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτάσεις για πεταλάκι chromatic tuner;

Μήπως θα ήταν καλύτερο κάτι σαν το x v-amp (περίπου 70 ευρώ) ή το digitech rp50 (περίπου 50 ευρώ) που έχουν κι άλλα μπιχλιμπίδια επάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Εγω τσιμπησα 70 ευρουλακια της Planetwaves που ειναι και true bypass

και δεν με χαλαει καθολου...ημουν για boss δεν νομιζω να αξιζε παραπανω ομως απο αυτο που πηρα..

 

 

pedal_tuner.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το Korg DT-7.Kάνει περίπου 70-80e και είναι κι αυτό true bypass (αν και δεν με ενδιαφέρει αυτό το χαρακτηριστικό του αφού έχω πεταλιέρα).Χρησιμοποιώντας το για την ακουστική δεν με ικανοποιεί γιατί είναι υπερευαίσθητο και ανακριβές.Για την ηλεκτρική φαντάζομαι θα είναι καλύτερο,αλλά έχω δει μικρότερα και φθηνότερα tuners πολύ πιο αξιόπιστα.

lrg_DT7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τσιμπησα 70 ευρουλακια της Planetwaves που ειναι και true bypass

και δεν με χαλαει καθολου...ημουν για boss δεν νομιζω να αξιζε παραπανω ομως απο αυτο που πηρα..

 

 

pedal_tuner.jpg

 

70 ευρώ μόνο? 8O

 

Απο που αν επιτρέπεται? (δεχόμαστε και pm, 24ώρες το 24άωρο) :D

 

Τροφοδοσία?

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss TU-2..."ξερά"..:) ακρίβεια(όχι μόνο στην τιμή:))..silent tuning..το μόνο που με ξενερώνει είναι οτι είναι BOSS αλλά είναι μόνη σχέση που έχω με την εταιρεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο που με ξενερώνει είναι οτι είναι BOSS

 

και γιατι σε ξενερωνει??οταν η BOSS εφτιαχνε πεταλια οι...μπουτικαδες αλλαζανε babylino.. :lol:

 

κατα τη γνωμη μου ποτε κανεις δεν εχασε με τη BOSS (Για αυτο & παραμενει κορυφη...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss TU-2..."ξερά"..:) ακρίβεια(όχι μόνο στην τιμή:))..silent tuning..το μόνο που με ξενερώνει είναι οτι είναι BOSS αλλά είναι μόνη σχέση που έχω με την εταιρεία..

 

silent tuning ειναι βασικη αρχη και για το πιο χαλια πεταλι tuner οποτε δεν ειναι ατου σχεδον ολα ετσι ειναι,τιμη προς ποιοτητα ειναι ενας βασικος παραγωντας για να αρχισουν ολα αν και γω για boss πηγαινα αλλα ευτυχως η τιμουλα και το true bypass ειναι πλεον φανταστικα γι'αυτο το τερατακι οποτε αντιο boss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου