Προς το περιεχόμενο

tuner για ηλεκτρική;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντάξει Superfunk..έχεις δίκιο..είμουν κάπως υπερβολικός..απλά πολυυυ παλιά που είχα κάτι Boss πετάλια μου φάνηκαν κάπως "πλαστικούρες"(PH-2,DS-1).Το μόνο που μετάνιωσα που έδωσα ήταν το DD-2..αααχ..ευτυχώς που μετά πήρα το Memory Man(η "απέναντι όχθή" στα delays) και απάλυνε κάπως την πίκρα μου:)..Σίγουρα η Boss έχει και καλα πετάλια..δεν λέω(ΕQ,Octave,..) απλά εγώ είμαι κάπως κολλημένος!

αααα..τώρα που το θυμήθηκα..έχω και το Νοιse-suppresor(πολυ καλό) και άκρως απαραίτητο..ιδίως όταν παίζεις με Rat,Little Big Muff,Blue Box και γίνεται ψιλοπόλεμος από παραμόρφωση και feedback!:))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι θαβουν την BOSS παραβλεπουν ενα πολυ σημαντικο παράγοντα.

Η BOSS φτιάχνει μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποικιλια πεταλιων για το καθε ειδος ηχου.

Ετσι σε καποιους μπορει να μην αρεσουν ΚΑΠΟΙΑ πεταλια απο τα 60 π.χ πεταλια "βρωμιας" που εχει φτιαξει η BOSS .Αυτο ειναι λογικο.Να λεμε ομως οτι ΟΛΑ τα πεταλια της ειναι μαπα η πλαστικα ειναι λαθος.

Π.χ το DS2 ειναι κατα τη γνωμη μου ενα αθλιο distortion το ds1 ειναι ομως εκπληκτικο & κλασσικο πεταλι (για αυτο αλλωστε το χρησιμοποιουν και τοσοι πολλοι κιθαριστες),το PH2 ειναι χαλια,το PH1R ομως ειναι το καλυτερο κλασσικο phaser που εχω ακουσει ποτε μου (δολοφονει ολες τις ..μπουτικ..) οπως και το τρεμολο PN2 το οποιο παραμενει αξεπεραστο.

Επισης το να κρινουμε ενα digital delay ως "πλαστικο & ψυχρο" ειναι αστειο..απλα δεν το αγοραζουμε & αγοραζουμε ενα αναλογικο (η "ψευτοαναλογικο") .

Αυτο που πραγματικα κανει τα περισσοτερα πεταλια της BOSS τοσο δημοφιλη ειναι οτι σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ καταστασεις (δηλ. live & recording) ΜΕΣΑ στη μπαντα ακουγονται παντοτε καλα (εν αντιθεση με πολλες ...μπουτικες που απλα χανονται/δεν λειτουργουν)

Εγω εχω στην πεταλιερα μου αρκετα πεταλια BOSS αλλα & αρκετες μπουτικες & συνηθως τα BOSS save the day!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το έφερε η κουβέντα, ΛΑΤΡΕΥΩ το κλασικό (tubescreamer type) overdrive πετάλι της BOSS, SD-1!!!

 

Με 50¤ έχεις ένα ωραιότατο overdrive που σε βγάζει ασπροπρόσωπο ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βεβαια μη ξεχναμε και το βασικοτερο ατου τους σε σχεση με πολλες ...μπουτικες..ΔΕΝ ΧΑΛΑΝΕ ΠΟΤΕ (εχω καποια πανω απο 20 χρονια & δουλευουν αψογα εν αντιθεση με καποια fulltone & voodoo lab τα οποια εφαγαν χωμα μεσα σε ενα χρονο :twisted: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το έφερε η κουβέντα' date=' ΛΑΤΡΕΥΩ το κλασικό (tubescreamer type) overdrive πετάλι της BOSS, SD-1!!!

 

Με 50¤ έχεις ένα ωραιότατο overdrive που σε βγάζει ασπροπρόσωπο ;)[/quote']

 

και γω δεν το αλλαζω με τιποτα ειδικα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου