Προς το περιεχόμενο

Προενίσχυση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί φίλοι,

όπως πολλοί από εσάς έτσι και εγώ έχω χόμπυ και τις ηχογραφήσεις!Έχω στην κατοχή μου την E-MU 1820 και 2 πυκνοτικα μικρόφωνα.Σε λίγο καιρό θα πάρω και κάποιο σετάκι μικροφώνων για drums...Όμως η κάρτα ήχου έχει μόνο 2 κανάλια προενίσχυσης.Έχει και ADAT παρ'όλα αυτά.Τι μπορώ να κάνω ώστε με λίγα χρήματα να έχω ολοκληρομένο συστημα για ηχογραφήσεις τυμπανων.Για τις κιθάρες και τις φωνές μου φτάνουν αυτά που έχω.Να πάρω 8κάναλο προενισχυτή?'Η κονσόλα με inserts??

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αξιοποιώντας το adat interface της κάρτας σου και σύμφωνα με το υπόλοιπο hardware που διαθέτεις, μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάτι όπως το παρακάτω...

 

http://www.behringer.com/ADA8000/index.cfm?lang=ENG

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν μπορείς να ανέβεις στα 600¤ θα σου έλεγα να πας σε M-audio Οctane με adat out το οποίο μπορείς να χρησιμοποιήσεις και σαν converter μόνο.Στην τιμή τους είναι άπαιχτα για μένα.

 

Τσέκαρε τα drums,έχουν γραφτεί με octane και με τα εξής mics:Senheiser e602-bd,sm57-snare,sm57s-toms,akg c3000-overs,sp b1-room.

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/haryy/08%20asteria%20foteina.wma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΊΖΕΙ ΚΑΙ Ο FOCUSRITE OCTOPRE LE

ΜΕ ΈΞΟΔΟ ADAT(ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΉ)ΠΟΥ

ΚΟΣΤΊΖΕΙ 600 ΜΕ 700EURO (ΜΑΖΊ ΜΕ ΤΗΝ ΈΞΟΔΟ).SUPER ΠΡΟΕΝΙΣΧΥΤΉΣ ME

SUPER CONVERTORES A/D ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤA ΤΟΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου