Προς το περιεχόμενο

decal


sn6111

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλημερα.σημερα εβαλα ενα decal  στην tele μου πανω στη χορδιερα και θελω να μου πειτε με τι να το περασω απο πανω γιατι αρχιζει να ξεκολαει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αρκετα στρωματα βερνικι ετσι ωστε να μεινει για μια ζωη.

κοιταξε στο θεμα 'mighty mite guitar parts' να δεις μερικες φωτο απτο μπρατσο μου που περασα το headstock βερνικι πανω απτο decal ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση.πανω απο το decal στο headstock να βαλω βερνικι η λουστο?φανταζομαι ομως οτι σε σπρευ θα υπαρχει.

κατι ειχα ακουσει οτι το βερνικι βγαινει και σε χρωματα.υποθετω ομως οτι το διαφανο θα πρεπει να ζητησω.

δεν θα φαινεται ομως διαφορα στη γυαλαδα μεταξυ του headstock και του υπολοιπου μπρατσου?

παιδια χιλια συγνωμη που σας ζαλιζω

σας ευχαριστω

νικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρεις διαφανο βερνικι σε σπρει.

το υπολοιπο μπρατσο εχει ηδη βερνικι απτην μανα του?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το υπολοιπο μπρατσο δεν φαινεται να εχει βερνικι γιατι θα γυαλιζε αλλιως.οποτε πρεπει να το περασω ολο?δεν θα φαινεται μετα το γυρω γυρω του decal,το διαφανο χαρτακι?α,και ποσο κανει το συγκεκριμενο βερνικι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν περασεις αρκετα στρωματα βερνικι δεν φαινεται.

περιπου 5-6 ευρω αν δεν κανω λαθος

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ταστιέρα έχεις? Άν είναι rosewood είναι λίγο δύσκολο να βάψεις όλο το μπράτσο. Σε αυτή την περίπτωση μπορεις να μασκάρεις με χαρτοταινία τα πλαινά του headstock και να βάψεις μόνο το πάνω μέρος του. Αν είναι maple η ταστιέρα μπορεις να βερνικώσεις ολόκληρο το μπράτσο. Πάντως να ψεκάσεις πολλές αλλά ελαφριές στρώσεις βερνικιού για να στρώσει ομοιόμορφα. Good Luck!

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως οπως τα λεει ο φιλος St4rg4z3r

αυτό έκανα και εγώ, πέρασα βερνίκι μόνο την επάνω όψη του headstock, μονώνοντας τα πλαϊνά με ταινία.

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου