Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για τη δουλειά


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πράγματι, υπάρχει ο κίνδυνος με το headstock υπό γωνία σε όλες τις μη φεντεροειδείς, σε αυτό το περιβάλλον - ζούγκλα που περιγράφεις...  ;D

 

Τίποτα άλλο δεν έχω να προσθέσω, εκτός από την αμφιβολία για την σούπερ καλτ πρόταση για την PRS SE Paul Allender η οποία αν ευοδωθεί θα είναι η πρώτη κιθάρα κατευθείαν από το black -trash - extreme metal στις... ντιρινταχτοπίστες. (Καμία μομφή msc, απλά πλακίτσα κάνω, κι έχει και το ασυνήθιστο για PRS set maple neck, αλλά οι μαγνήτες της είναι πολύ hot).

 

H Classic Player 60s strat, όπως αναφέρθηκε, είναι πιο γομαρέξ και αντρική από την 50s, αλλά τσέκαρε και την 50s αν την πετύχεις κάπου... έχει πιο ήρεμους μαγνήτες και μανίκι (κατά τη γνώμη μου) πολύ καλύτερο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παιδια σιγα σιγα το παμε να λυπαμαι να την παρω και αυτη στη δουλεια  ;D

 

1.Ειπαμε μια φτηνη μεχρι 4-5 κατοσταρικα

2.Να ειναι ευκολοπαιχτη. (οχι χοντρο μπρατσο prs στυλ, προτιμω λεπτο μπρατσο στυλ 335 ή τα μπρατσα στυλ ibanez κλπ που δεν εχουν μεγαλη κουρμπα πισω).

(ηλεκτρικα εχω σπεαρ απειρο να τη πειραξω οποτε δεν τρελενομαι για μαγνητες που ετσι κι αλλιως θα τους αλλαξω).

3.Το διπλο τον θελω πισω τουλαχιστον γιατι σε περιπτωση που ειναι κιθαρα χωρις θεση για διπλο να μη χρειαζεται να σκαψω για να βαλω το δικο μου διπλο  ;D

4. τρεμολο οσο πιο αξιοπιστο γινεται (προτιμω στυλ wilkinson αλλα θελω πολλα τωρα)

τα καινουρια τρεμολα της ibanez εχουν βελτιωθει καθολου τα "μαχαιρια" τους, ή στους 3 μηνες θελουν πεταμα?

 

 

Σορυ παιδια που ειμαι εκτος τοπου κ χρονου αλλα εχω σταματησει να ασχολουμαι πολλαααααα χρονια με τετοια οργανα.

Απο φεντερ εχω κατι παλιες αλλα δεν θελω να τις παω στη δουλεια.

Προτιμουσα την prs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 για την Ibanez SA

την έχει ένας φίλος και μου φαίνεται αρκέτα αξιοπρεπής κιθάρα για τόσα λίγα λεφτά , είναι ευκολόπαιχτη και αρκετά ελαφριά αλλά οι μαγνήτες της είναι λίγο χάλια.

Αλλά σε ένα πιό ανθρώπινο χρώμα (η άλλη είναι λίγο Glam Rock με τοσο πορτοκαλί)

http://www.thomann.de/gr/ibanez_sa260fmtlb.htm

 

Αν δεν σε νοιάζουν τα 240 ευρώ παραπάνω όμως πιστεύω οτι η classic player ειναι μονόδρομος.

Δεν εχω προβλημα με το πορτοκαλι που προτεινε ο φιλος subfire (αντιθετως ειναι σουπερ) ιπταμενος ολλανδος ;D

Αυτο που βλεπω ειναι οτι ειναι μαονι?

Εχει ενα διπλο πισω, και δεν εχει floyd στυλ bridge.

Ενδιαφερον.

λειτουργει καλα? την εχει κανεις ζορισει?

Η κιθαρα που μου προτεινει ο φιλος Bill2 πιο κατω εχει 800 και ειναι basewood. ελεος.

Ποιο λακο εχει η φαβα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερίζω το φίλο μου το delta ..  το έχω δει και εγώ αυτό το έργο

σπυρο  μάλλον είσαι εκνευρισμένος με τη φάση έχω την εντύπωση ότι  δύσκολα θα σου κάτσει φτηνό όργανο νομίζω  δυστυχώς ...     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπα μια ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ Mexico strat, βαλε ενα hot rail κατω και καθαρισες....

Αν θελεις προαιρετικα Wilkinson γεφυρα και lock κλειδια για αγριαδες...

 

Παντως εγω στα σκυλαδικα επαιζα μα Yamaha Pacifica....ΕΣΠΕΡΝΕ...για τσεκαρισε καμμια...απο 200-900€

 

πχ

http://www.thomann.de/gr/yamaha_pacifica_612v_ost.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερίζω το φίλο μου το delta ..  το έχω δει και εγώ αυτό το έργο

σπυρο  μάλλον είσαι εκνευρισμένος με τη φάση έχω την εντύπωση ότι  δύσκολα θα σου κάτσει φτηνό όργανο νομίζω  δυστυχώς ...     

Αρε eagle παιχταρα, πικρα.

Θα το παλεψω.

το πολυ πολυ να τη κανω φετες πριν την ωρα της ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εγω παντως για πενθημερο σε καποιο θεατρο για καποιους μηνες περυσι ειχα παρει .. steinberger.. (και podXT)!! και ηταν σα να κουβαλαω βιολι..  ;D

 

μαλλον μια fender mexico θα επαιρνα αν το βιαζομουνα. βεβαια με 400€ μπορεις να βρεις καμμια γιαπωνεζικη στο ebay που στη χειροτερη θα ειναι μετρια, αλλα μπορει να σου βγει και πολυ καλη κιθαρα.. μαλλον τα λιγοτερα προβληματα βγαζουν οι fender. βεβαια αν εισαι για να αλλαζεις ηλεκτρικα - μαγνητες - τρεμολα και τετοια σε οτι παρεις, δε σε νοιαζει αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που δεν προτείνω κάτι συγκεκριμένο, αλλά μήπως να παίζεις στη δουλειά με την PRS σου, τώρα που παίχτηκε ο τσαμπουκάς με την σκούπα, ή φοβάσαι ότι γεννιέται προηγούμενο και μπορεί να έρθουν χειρότερα;

 

Εννοώ δεν την λυπόσουν πριν φάει σκουπιά, μήπως τώρα έχεις ακόμα λιγότερους λόγους να την λυπάσαι;

 

Χωρίς να στην λέω ή τίποτα τέτοιο, απλώς δες το κι έτσι σαν τρόπο σκέψης.

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου