Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για τη δουλειά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον αυτο δεν περιμενα οτι θα συμβει ποτε, και ομως ποτε μη λες ποτε.

Ειμαι χρονια επαγγελματιας και ποτε δεν ειχα β' και γ' διαλογης πραγματα σαν "οργανα της δουλειας". (οπως αρκετοι συναδελφοι)

Μετα απο κατι μαζεμενες μ@λ@κιες που γινανε ομως, με αποτελεσμα να δουλευω για να αποτακαταστω τις ζημιες

που γινονται, συν οτι τα χρηματα που "παιζουν" πλεον στις δουλειες ειναι του κ@λου, το πηρα αποφαση.

Απο ενισχυτη βρηκα. POD pocket 115E με το τροφοδοτικο (αλλαγη "ηχων" με το χερακι, πετελιερα δεν βαζω, ηδη μια ειναι για πεταμα μετα απο το σκωτσεζικο ντους με σκωτσεζικο ουισκι, ενα ποτηρι επεσε πανω απο το μ@λ@κα τον συναδελφο, κατι αλλοι περνανε πατανε τα καλωδια, τα τροφοδοτικα,

Ζουγκλα. μονο συρματοπλεγμα δεν εχω βαλει. στο λαικο τα σηκωνω ολα και τα κρυβω.

Και το κερασακι, προχθες περναει ενας σερβιτορος, γλυστραει στα λουλουδια και πεφτει με τη σκουπα στη κιθαρα.

(PRS special 24 brazilian rosewood-μαονι κλπ).

Γεια σας.

 

Λοιπον, ΘΕΛΩ ΚΙΘΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

λιγα λεφτα, μολις τελειωσει και η γ@μημενη φετινη σεζον που εμπλεξα να κατεβω στην πιστα και να την  κανω φετες, πριονιδι.

Αααα  να παιζει και λιγο, μη φαω τα χερια στο σκαψιμο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

:o

 

Πωπω ούτε στο χειρότερο εχθρό μου για την PRS....

 

 

Στο ψητό τώρα. Δεν ξέρω το budget σου αλλά προτείνω:

 

α) PRS SE και να κάνεις μεταμόσχευση τους μαγνήτες απ΄την PRS σου άμα θες. 600 με 850 Ευρώ.

β) Schecter C1 Classic. Χλίδα, ήχος και feeling με 1000 Ευρώ. Δες και τα φτηνότερα μοντέλα, εγώ πήρα μια απλή Demon στα 300 Ευρώ και είναι άλλο πράγμα.

γ) Κάποια Fender Classic Player αν θες μονούς. 600 Ευρώ.

 

Πως τα βλέπεις;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βαλτε και κανενα λινκ ρε παιδια.

Μια φορα ρωτησα και γω και δεν βοηθατε καθολου ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα, ελπιζω η PRS σου να μην επαθε τιποτα!!! Σε τι ποσο θελεις να κινηθεις περιπου? Θα σου προτεινα καμια φθηνη Parker με piezo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://cgi.ebay.com/SCHECTER-C-1-CLASSIC-TRANSPARENT-BLUE-GUITAR-C1-TBLU_W0QQitemZ300167493413QQihZ020QQcategoryZ121166QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQtrksidZp1638.m118.l1247QQcmdZViewItem

 

Aν είσαι prs τύπος θα την λατρέψεις. Ότι ποιο κοντά σε prs έχω παίξει με κλασσικούς μαγνήτες και τρομερή κατασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συλληπητήρια μου και τα σέβη μου φίλε delta66. Τιμή μου να μπορώ να πώ και εγώ την συμβουλή μου.

 

Με λίγα λόγια ψάχνεις κάτι σε value for money σε μια ευκολόπαιχτη, ελαφριά, με ένα αξιοπρεπή ήχο.

Οπότε προτείνω μερικές all around κιθάρες απο της value for money cort ή ibanez:

 

Οι cort και ειδικά είναι οι ibanez, είναι αρκετά ευκολόπαιχτες κιθάρες.

 

Ιδού μια συμπαθεστάτη cort

http://www.thomann.de/gr/cort_m600_av_egitarre.htm

άλλη μια:

http://www.thomann.de/gr/cort_m600_av_egitarre.htm

 

Απο Ibanez τουτη δωνα:

http://www.thomann.de/gr/ibanez_ndm2bk.htm

 

Τώρα τέτοιου στυλ κιθάρες υπάρχουν άπειρες. Αν μπορούσες να στενέψεις λίγο τον κλειό τιμή-στυλ παιξίματος-μαρκες που προτιμάς θα ήταν πιο απλό!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διόρθωση πάντως στο λινκ του ebay: έχει τους SD Jazz (neck) και JB (bridge) και όχι τον '59 στο neck όπως λέει ο πωλητής.

 

edit: πιο κάτω στην αναλυτική περιγραφή το λέει σωστά.

 

Μαμά, C1 Classic με 500 Ευρώ. Θέλω και γω!  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαμά, C1 Classic με 500 Ευρώ. Θέλω και γω!  :D

 

Σπάνια φεύγουν για περισσότερα από $700 στο Ebay. ;)

 

"Φορτωμένες", αλλά όμορφες.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου