Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

(Τώρα ξέρω τι θα γίνει....αλλά ο "δαίμων" κατά Σωκράτη μέσα μου με σπρώχνει...)

 

Δείτε την δημοπρασία http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=2469817 και την αγγελία στο noiz με τίτλο IBANEZ RG470EMG

Τιμή δημοπρασίας: 850 ευρώ.

Τιμή αγγελίας στο noiz : 590 ευρώ

Στη δημοπρασία έχει και 2 πεταλάκια....αλλά 260 ευρώ για ένα metal zone και ένα chorus;

Tσκ τσκ τσκ....

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way....την προηγούμενη εβδομάδα η τιμή της δημοπρασίας ήταν 950 ευρώ....από τότε άλλαξε το username του πωλήτη (για ποιό λόγο άραγε) αλλά όχι το όνομα του χρήστη στο pathfinder που είναι καταχωρημένες οι φωτογραφίες :wink:

Να με συγχωρείτε αν ακούγομαι κακός...αλλά εγώ ακόμα γελάω.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά από απάτη τίποτα άλλο.Οι περισσότεροι βασίζονται στην άγνοια των πιτσιρικιών που μόλις αρχίζουν και ψάχνουν κάτι "καλό(βλέπε vintage strat)" να πάρουν.

Εγω πιστεύω πως κάποιος που ξέρει σπάνια θα δώσει πάνω από 700¤ για μεταχειρισμένο όργανο(ανάλογα φυσικά την περίπτωση).Γενικά εσείς ποιό είναι το μέγιστο ποσό που θα δίνατε για μεταχειρισμένη κιθάρα ή ενισχυτή ότι και να ήταν αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Τώρα ξέρω τι θα γίνει....αλλά ο "δαίμων" κατά Σωκράτη μέσα μου με σπρώχνει...)

 

Δείτε την δημοπρασία http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=2469817 και την αγγελία στο noiz με τίτλο IBANEZ RG470EMG

Τιμή δημοπρασίας: 850 ευρώ.

Τιμή αγγελίας στο noiz : 590 ευρώ

Στη δημοπρασία έχει και 2 πεταλάκια....αλλά 260 ευρώ για ένα metal zone και ένα chorus;

Tσκ τσκ τσκ....

ένα 600ρακι όλα μαζί είναι μια χαρά τιμη,ισως λιγο ακριβη(πετάλια, EMG+ παλιοί μαγνήτες, κιθάρα)

έχω ακριβώς την ίδια(470RG-FM..μονο βερνίκι, στο χρώμα του ξύλου και φύλλο κελεμπεκι μπροστά)και την είχα πάρει 170,000δρχ(πες…500 ευρω) το 1997 καινουργια......

http://www.ibanez.co.jp/world/country/frame_greece.html βρειτε την RG320FM χρωμα:amber

είναι ακριβώς σαν και αυτή σε όλα,με την μόνη διαφορά οτι η δικιά μου έχει και ένα μονό μαγνήτη ανάμεσα στους διπλούς και όλα τα μεταλλικά μέρη είναι επίχρυσα και όχι νίκελ.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς φίλο Roybatty:

 

Πιστεύω πως με παρεξήγησες... 8)

1)Καταρχήν το username μου και στο fleamarket και στο noiz είναι το ίδιο και δεν έχει αλλάξει ποτέ! :wink:

2)Δεύτερον όπως θα παρατήρησες, οι δύο αγγελίες έχουν ένα δεκαήμερο διαφορά και η δημοπρασία στο fleamarket κλείνει σήμερα...H τιμή έπεσε γιατί πούλησα ξεχωριστά τα υπόλοιπα εκτός της κιθάρας(πεταλάκια κτλ...)Όπως θα είδες στην δημοπρασία του noiz δεν λέω τπτ για πεταλάκια...

 

Αυτή την στιγμή η κιθάρα πωλείται στα λεφτά που λέω στο noiz...Βέβαια φταίω κι εγώ γιατί δεν άλλαξα τις παραμέτρους της δημοπρασίας στο fleamarket... :roll: Απλά, το ξέχασα... :wink:

 

 

Αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται παράξενο το ότι πρέπει να απολογούμαι για κάτι που πουλάω και μάλιστα σε αγνώστους...Δεν είναι ότι έχω πρόβλημα ή κόμπλεξ, κάθε άλλο μάλιστα...Αλλά είναι λίγο άκομψο να "θάβεις" κάποιον που δεν γνωρίζεις και να βγαίνουν αόριστα συμπεράσματα...Απάτες κτλ...Δλδ με λίγα λόγια είμαι απατεώνας.... :D ΟΚ... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμή που πουλάς κάτι στο fleamarket και συγχρόνος βάζεις και αγγελία στο Noiz δεν είσαι καθόλου σωστος. Βέβαια το λάθος είναι του fleamarket που είναι τελείος ανοργάνωτο και αυτό φυσικά το εκμεταλλεύονται πολλοί.... Εννοείται πως πρέπει να απολογείσε για κάτι που πουλάς στο ίντερνετ, γιατι για τον αγοραστή εσύ είσαι ο άγνωστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

JaYmZ_HetFielD,

 

Κατ'αρχήν δε σε έθαψε κανένας.Εαν ήθελε να σε θάψει κάποιος,και ιδιαίτερα εγώ,πίστεψέ με,θα το καταλάβαινες.

Κατά δεύτερον,αν και δε μου βγάζεις από το μυαλό ότι κάτι "πονηρό" σκεφτόσουν,θα δείξω καλή διάθεση και θα θεωρήσω πως δεν είναι έτσι.Απλά να θυμάσαι ότι το *ελληνικό* internet δεν είναι τόσο μεγάλο και απρόσωπο όσο νομίζει κανείς.Εδώ στο ebay και βλέπω άτομα να ρωτάνε πωλητές "μα καλά,αυτήν την κιθάρα δεν την είχες βγάλει για πούλημα τον προηγούμενο μήνα;".

Τρίτον,αυτό που είπε ο fleamail.

 

φιλικά,

Roy

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά δεν ξέρω' date=' μου φαίνεται παράξενο το ότι πρέπει να απολογούμαι για κάτι που πουλάω και μάλιστα σε αγνώστους...Δεν είναι ότι έχω πρόβλημα ή κόμπλεξ, κάθε άλλο μάλιστα...Αλλά είναι λίγο άκομψο να "θάβεις" κάποιον που δεν γνωρίζεις και να βγαίνουν αόριστα συμπεράσματα...Απάτες κτλ...Δλδ με λίγα λόγια είμαι απατεώνας.... :D ΟΚ... 8)[/quote']

εγώ φίλε το μόνο που είπα είναι οτι μου φάνηκε ακριβή η τιμή σου, όχι οτι μου πέφτει λόγος απλά κουβέντα να γίνετε..

καλό είναι ο καθένας να κοιτάει τον εαυτό του και να πάψουμε να κρίνουμε τον κόσμο..

Τον βγάλαμε και απατεώνα τον άνθρωπο... 8O

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πραγματκά απόρησα με αυτό που είπες ότι άλλαξα το username μου χωρίς να δώσεις ένα link να το δω κι εγώ... 8) Και πραγματικά δηλαδή το υφάκι "αν ήθελα να σε θάψω, θα το καταλάβαινες", φιλαράκο μου δεν μου λέει κάτι...Από το internet λέει ο καθένας ότι θέλει... :wink:

 

Προς φίλο Superfunk: Πραγματικά ξέρεις να διαλέγεις θέματα που εκτονώνουν το κλίμα... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου