Προς το περιεχόμενο

Βoss GT-8....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά τον καλύτερο ήχο με το tonelab τον βγάζω με εναν καλό' date='ΚΑΘΑΡΟ,ΛΑΜΠΑΤΟ ενισχυτή (πολύ καλύτερος ήχος απο την χρήση ενος full range system τουλαχιστον σε μια δίπλα-δίπλα σύγκριση που έχω κάνει :wink: πρέπει όμως να ΨΑΞΕΙ κάποιος τις ΙΔΑΝΙΚΕΣ ρυθμίσεις & του ενισχυτή & της πεταλιέρας :wink: )[/quote']

 

Δεν αμφιβάλω καθόλου ότι είναι έτσι, αλλα μιλάμε για άλλη κατηγορία χρημάτων, ενισχυτής λαμπάτος+καμπίνα. Επίσης μιλάμε και για άλλη κατηγορία κιλών :wink:

 

Εχεις δοκιμασει καθόλου το PowerEngine60 της Tech21 ?

Εχω διαβάσει πολύ καλά λόγια απο χρήστες Tonelab & GT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το power engine είναι πολύ καλό όταν όμως με 100-150 ευρω παραπάνω μπορώ να πάρω εναν Peavey Classic με τον οποίο ακούγεται καλύτερα η TL θα τον προτιμήσω... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ με την GT-6 (την οποία πούλησα χθές) ήμουνα απογοητευμένος τους πρώτους 8-9 μήνες. Μετά κατάφερα να βγάλω ήχο!!! Και τι ήχο... βέβαια προειδοποιώ: είχα περι των 16 παραλαγών του ίδιου patch αποθηκευμένες, κάθε μία φτιαγμένη μετά απο ώρες δοκιμών, ξεκούρασης (αμα αλλάζεις συνέχεια εναν ήχο και δεν έχεις να τον συγκρινεις με κατι άλλο σταθερό, "χάνεσαι") και ξανα δοκιμών. Και στα μέσα του 2005 έγινε το θαύμα: βρήκα amp και eq settings τα οποία μου βγάζαν ακριβώς τον ήχο που ήθελα.Όλα μέσα απο το return του Peavey Bandit 112(τον οποίο θα πουλήσω αύριο), δηλαδή ένα 12'' celestion.

 

Τι θα αγοράσω?Peavey Classic και GT-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το power engine είναι πολύ καλό όταν όμως με 100-150 ευρω παραπάνω μπορώ να πάρω εναν Peavey Classic με τον οποίο ακούγεται καλύτερα η TL θα τον προτιμήσω... :wink:

 

Ο Peavey Classic είναι όντως καταπληκτικός, αλλα δεν θα χρειαστεί κανείς και μία καμπίνα ???

 

Μαλλον όμως εννοείς τον combo και όχι τον 2χ50 τελικό. Λάθος κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το forum σκιζει....δεν προλαβα να βαλω θεμα και εγινε χαμος....Με βοηθησατε πολυ ομολογω, και απο οσο βλεπω συνεχιζετε...

 

Οι γνωμες φυσικα οπως παντα ειναι πολλες και ποικιλουν για αυτο και θα ηθελα να σας αναφερω και λιγο το γουστο μου στο θεμα ηχο - τι ηχο θα ηθελα να αποκτησω δηλαδη...

 

Ο εξοπλισμος μου εχει ως εξης : Fender Strat U.SA (3 μονοι μαγνητες απο τη μαμα της - σκεφτομαι να της ''πεταξω'' επανω τον SH-12 Screaming demon - τι λετε?) - εναν Marsall 35W και σε λιγες μερες το GT-8 ....

 

Μου αρεσουν ολα τα hard rock & Heavy Metal της δεκαετιας 80....Το οποιο συνεπαγεται : DOKKEN, MSG, SHY, OZZY, LOUDNESS, POISON, SKID ROW κ.λ.π αλλα και συγχρονα virtouose σχηματα με εκαστοτε κιθαρονια του τυπου MALMSTEEN, SATRIANI, FRIEDMAN κ.λπ...

 

Αυτα.....καμια έξτρα βοηθεια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν κατακλείδι εάν είσαι ευχαριστημένος με την gt-6,θα είσαι ακόμη περισσότερο με την 8..αυτο το "κάτι" της λάμπας δεν θα το έχεις όμως και αργά η γρήγορα θα το αναζητάς...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γι'αυτό και μένα η λύση μου φαίνεται peavey classic (ή peavey triple xxx για τον γκαζωμένο φίλο μας) και η gt-8. Έχεις και τη λάμπα, έχεις και τα εφέ και sims. Θα μου πεις έχεις ακούσει την TL? Όχι, αλλα η gt-6 τελικά με κάλυψε και με το παραπάνω, μετά απο πολύ βέβαια ψάξιμο.Φαντάζομαι με τη gt-8 ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου