Προς το περιεχόμενο

Harley Benton ga5 ή ga5h


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορει κανεισ να μου εξιγησει την διαφορα αναμεσα σε αυτα τα δυο ,εκτοσ του προφανεσ οτη το ενα ειναι combo k t αλλο head

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει κανεισ να μου εξιγησει την διαφορα αναμεσα σε αυτα τα δυο ,εκτοσ του προφανεσ οτη το ενα ειναι combo k t αλλο head

 

Η μόνη διαφορά που βρίσκω (εκτός της προφανούς όπως λες) είναι ότι η κεφαλή έχει τρεις εξόδους για σύνδεση με καμπίνα (4, 8 & 16 Ohm) ενώ ο combo έχει μόνο μία (4 Ohm)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη διαφορά που βρίσκω (εκτός της προφανούς όπως λες) είναι ότι η κεφαλή έχει τρεις εξόδους για σύνδεση με καμπίνα (4, 8 & 16 Ohm) ενώ ο combo έχει μόνο μία (4 Ohm)

+1

Πράγματι, το κεφαλάκι μπορείς να το συνδέσεις σε ό,τι καμπίνα θέλεις, ακόμη και μια 4Χ12" θηρίο και θα παίξει μια χαρά! (είναι κι οικονομικότερο...)

  Τον κόμπο δεν μπορείς να τον βάλεις σε ό,τι καμπίνα θέλεις, πράγμα που χρειάζεται καθώς το μεγάφωνό του είναι μικρό και δεν εχει όγκο και σωστό EQ.

 

Το κεφαλάκι με μια 1Χ12" καμπίνα θα είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλα θ κανεις,εγω πηρα αυτο

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ga5hg112v.htm

 

και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Τον δοκιμασα και με μια καμπινα 4Χ12 fender και ηταν και μαμω !!!! Αρνητικο το tone αλλα με ενα πεταλακι eq εισαι αρχηγος. Εχω βιντεακια στο youtube αν θες να ακουσεις.(Αν και ειμαι αντιθετος να βγαζεις πορισμα απο το youtube)

ΚΑι η καμπινα λεει πολλα την δοκιμασα με fender κεφαλη (παμπαλαια 100 watt super six reverb )και ηταν super.

 

(http://www.youtube.com/user/mick77guitarp)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου