Προς το περιεχόμενο

Σχεδιο σε κιθαρα.


mike_rhd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. θελω να γραψω κατι πανω στην κιθαρα μου. Ποια ειναι η σωστη διαδικασια για να το κανω κ να μην φυγει μετα απο λιγο καιρο?

 

Ευχαριστω

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ανεξίτηλος μαρκαδόρος και μετά πέρασμα με βερνίκι ή διαφανές αυτοκόλλητο στο σημείο που θες.

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και ο πιο "μπακάλικος" DIY τρόπος, που αν και δεν τον έχω δοκιμάσει έχω ακούσει πως δουλέυει μια χαρά, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Γράφεις με ανεξίτηλο μαρκαδόρο ότι θες, όπως είπε ο toneless, αλλά αντί για βερνίκι, λούστρο κλπ. το περνάς με αυτό το περίεργο που βάφουν τα νύχια. Όζα, πως λέγεται τέλος πάντων. Τώρα πέραν αυτού, ο πιο "σωστός" τρόπος είναι να τρίψεις την κιθάρα ίσα να φύγει το βερνίκι (μόνο το βερνίκι όμως, μην πάρεις και μπογιά) να γράψεις ότι θες και να το ξαναπεράσεις, αλλά αυτό είναι αρκετά δύσκολο, μια και στο τρίψιμο παίζει να φαίνονται οι γρατσουνιές, ακόμα και αν περάσεις κι άλλο βερνίκι από πάνω, όπως επίσης πρέπει να καλύψεις ακριβώς όλη την υπόλοιπη επιφάνεια απ'το σημείο που έξυσες όταν έρθει η ώρα να το ξαναπεράσεις βερνίκι, και να καταφέρεις να το στρώσεις ακριβώς στο επίπεδο που είναι το βερνίκι και σε όλη την υπόλοιπη επιφάνεια της κιθάρας. Οπότε είναι λίγο πόνος το θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου