Προς το περιεχόμενο

Tonerider pickups


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σντε να δουμε,μαλλον να ακουσουμε.αν κ ειμαι ευχαριστημενος με τους duncan ssl1 ισως τους αλλαξω...

δεν νομιζω να χρειαζεται να τους αλλαξεις,αλλα δεν χρειαζεται να ξανα δωσεις τοσα πολλα χρηματα για καλους μαγνητες ;)

 

ΥΓ:στην ibanez μου εχω seymour dunkan pearly gates και 59 και εναν single coil του dunkan στην middle θεση (δεν θυμαμαι ποιον) συνολο 300 ευρω περιπου και στην partcaster εχω 2 suhr v60lp και εναν ssv, συνολο 350 ευρω ;)

τελος η κοροιδια φυσικα ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτα ελεγα και εγω μεχρι που τους ΕΙΔΑ (ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ πραγματικα αριστουργηματα) & μεχρι που τους ακουσα.....(ΕΚΕΙ κι αν επαθα πλακα..)

 

οι μονοι μαγνητες που κατα τη γνωμη μου τους "παιζουν" στα ισια για αυτο που εννοω εγω vintage Fender strat ηχο ειναι οι Lindy Fralin....

 

& οι Tele μαγνητες του μου αρεσαν παρα πολλοι αλλα οι strat του ειναι το κατι αλλο..

 

ο τυπος ξερει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι φτιαχνει (προσεξε οι μαγνητες ειναι χειροποιητοι και φτιαχνονται μονο απο ΕΝΑΝ ανθρωπο ;))

 

Οπτικα φαινονται καλοδουλεμενοι, δε λεω...

 

θα ηθελα πολυ να δω ενα σετακι με τα ιδια μου τα ...αυτια   ;D

 

Γιατι μονο ετσι θα πιστεψω. Clip_ακια και ιδιως Harmony Central δεν εμπιστευομαι...

 

Αλλωστε κι εσυ ετσι "πιστεψες".

 

Εγω παντως, ακομα μεχρι σημερα δεν βρηκα μαγνητες που να κερδιζουν παντου τους WCR SR.

και εχω παιξει πολυ πραμα.... (δικα μου και αλλων)

 

Αλλα παντα, για τα ΔΙΚΑ ΜΟΥ γουστα.

Απο Fralin, προτιμω τους απλους απο αυτους του Callaham, αλλα παλι για μενα οι WCR κερδισαν στο overall.  ;)

 

εννοειται οτι μιλαμε για διαφορες που "χοντρικα" δεν πολυφαινονται...

Ποσο μαλλον οταν μπαινουν στη μεση και καμια 100_αρια εφφε.  :D

 

Αν επαιρνα μαγνητες τωρα, λογικα Fralin θα εβαζα, εκτος και αν οι TR αποδειχτουν κατι παραπανω απο "flavour of the month"...

 

περιμενω λοιπον κι εγω reviews και καθαρα κλιπακια μπας και βγαλουμε ακρη.  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενω λοιπον κι εγω reviews και καθαρα κλιπακια μπας και βγαλουμε ακρη.  ;D

καθαρότατο κλιπακι και με τρελό ψάξιμο στο eq και μαλιστα απο diy ενισχυτη  ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

...και εννοειται οτι θα φτιαξεις κλιπακι με τη γνωστη elavdοσυνταγη 8) για να ακουσουμε ολοι.  ;)

 

Σκεφτόμαι να πάρω και 2ο pickguard με full ...αξεσουάρια πάνω (pots & switch) και να τους βάλω πάνω ώστε αφενός να κάνω πιο εύκολα Α/Β test με τους stock Rockinger που φοράει τώρα η strat μου, αφετέρου να μπορώ να τους αλλάζω γρήγορα σε περίπτωση που πεθυμίσω τον παλιό μου ήχο* ;)

 

*Όπως έχω ξαναγράψει πολύυυυ παλιά, η Rockinger έχει ένα πολύ παράξενο wiring (μάλιστα με 500άρι volume pot) το οποίο, επειδή μου αρέσει πολύ ο συγκεκριμένος ήχος, δεν τολμάω να το χαλάσω γιατί φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να το ξανασυνδέσω όπως ήταν αρχικά...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμαι να πάρω και 2ο pickguard με full ...αξεσουάρια πάνω (pots & switch) και να τους βάλω πάνω ώστε αφενός να κάνω πιο εύκολα Α/Β test με τους stock Rockinger που φοράει τώρα η strat μου, αφετέρου να μπορώ να τους αλλάζω γρήγορα σε περίπτωση που πεθυμίσω τον παλιό μου ήχο* ;)

 

Μεγειά!  :)

 

Πολύ καλή ιδέα αυτή, με το δεύτερο pickguard, και οικονομική.  :)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου