Προς το περιεχόμενο

Tonerider pickups


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει υπόψιν κανείς αυτόν τον μαγνήτη http://cgi.ebay.com/HUMBUCKER-Tonerider-Generator-Pickup-Bridge-Black_W0QQitemZ380049904842QQihZ025QQcategoryZ42455QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem

ή μήπως τυχαίνει να έχει ακούσει κανείς διπλούς tonerider??είναι άραγε εξίσου καλοί με τους μονούς??

 

Επίσης να κάνω και μια ακόμα ερώτηση:

Μπορούν όλοι οι διπλοί να σπλιταριστούν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπερα

Την περασμενη εβδ. εβαλα ενα σετακι Αlnico 4 classic Tonerider  στην PRS μου για δοκιμη ...........και τους αφησα επανω .....

Εχω παρει και τους Generator οι οποιοι εχουν μεγαλυτερη εξοδο  , αλλα εμεινα

ικανοποιημενος με τους  classic  , οποτε δεν κανω αλλη δοκιμη ...

 

 

 

..oσοι εχουν 4 καλωδια...

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx dkall ;D!!!

 

Από αυτούς έχει κανείς 4 καλώδια??σκέφτομαι project superstrat(με το σωματάκι που μου έδωσες) με συνδεση HSS,αλλα ο διπλός να μπορεί να σπλιτάρεται!έχετε να προτείνετε κάτι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα στους TR, μου δινουν την εντυπωση οτι ...θελουν δουλεια

 

ο ηχος οπως τον ακουσα απο το κλιπ δεν μου ειπε και πολλα λογω πολλων μεσαιων. (εχω την εντυπωση οτι ακουω μονιμως ενα "Ο"...)

 

Αλλα αμα την ψαξεις λιγο με τα ποτενσιομετρα και τον Tone Cap θα δεις καποια αλλαγη.

Επισης παιξε με τη ρυθμιση του υψους των μαγνητων.

 

Σιγουρα θα εχουν καλυτερα πραματα να δωσουν.  ;)

 

προταση μου? Ισως ενα μεγαλυτερης τιμης Volume pot για να "ανοιξουν" οι μαγνητες και αν σου παραβγει shrill, ριξε ενα πιο μεγαλο Tone Cap να τους "παχυνεις" λιγο. Τα Tone Pots μπορουν να ειναι μεγαλουτσικα για να κοβεται αρκετα ο πυκνωτης στο 10 και να "χωνεις" οσο κατεβαινεις.

 

Οπωσδηποτε αποσυνδεσε και μετρα (Ωμικα) τα ποτενσιομετρα σου. Πες μας τις τιμες να δουμε τι μπορει να βγει.

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου