Προς το περιεχόμενο

Tonerider pickups


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας έχω προλάβει προ πολλού αλλά δεν είχα χρόνο να τους περάσω στη Les Paul μου  ;)

Έχω πάρει ένα set Alnico IV PAF's εδώ και 2 βδομάδες,μόλις τους βάλω στην κιθάρα θα σας πώ εντυπωσεις.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φίλε roybatty μάλλον πρόκειται για πανδαισία αυτό που θα ακούσουμε, όπως πανδαισία είναι τα video που πόσταρες εσύ whitenoise...

 

ειλικρινά παιδιά σας το λέω (έχω μηδαμινή εμπειρία από μαγνήτες) δεν έχω ξανακούσει τέτοιο πράγμα...γλυκήτις!!! :-*...

 

σ.σ. Ρε αδερφέ (whitenoise) που τα βρίσκεις όλα αυτά;...ειλικρινά..! 8) 

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σ.σ. Ρε αδερφέ (whitenoise) που τα βρίσκεις όλα αυτά;...ειλικρινά..! 8) 

 

για εσας δουλευω βρε ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα.... ;D ;D

Πάντως πολλά μπράβο για το ποστ αυτό ;)...

Θα τους χιλιοτσεκάρω και παικτικά να δω πως είναι :D...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα.... ;D ;D

Πάντως πολλά μπράβο για το ποστ αυτό ;)...

Θα τους χιλιοτσεκάρω και παικτικά να δω πως είναι :D...

υπονοείς πως μολις χαιρέτησες και εσύ μερικά Ευρώ και καλό τους υπερατλαντικό ταξίδι? ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβάμαι (δηλ γουστάρω) πως ναι! 8)

δεν πρόκειται να βγω ζημιωμένος!

άντε ο λαμπάτος μας λείπει και είμαστε αρχηγοί!! 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, παλια η φαση με τον Tonerider...

 

δεν ξερω, αλλα κατι με πιανει οταν βλεπω bang for the buck πραματα...    ::)

 

δεν εχω δοκιμασει ποτε, αλλα τα κλιπακια που κυκλοφορουν ειναι λιγο...χρωματισμενα και φυσικα ειναι αναξιοπιστα...

 

για low budget φασεις σιγουρα ειναι super.

 

αλλα μην πιστευετε τα glowing reviews (ιδιως του HC) γιατι ιδιως σε τετοιες περιπτωσεις "παρε κοσμε",

ο παραγων "τζαμπα" θολωνει την κριση πολλων "reviewers"...

 

 

σιγουρα αξιζουν, σιγουρα ειναι φθηνοι γιατι γινονται στην Κινα, αλλα το οτι ειναι φθηνοι δεν τους κανει αυτοματως τους καλυτερους μαγνητες του κοσμου...

 

 

enjoy responsibly....  ;D  ;D  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, παλια η φαση με τον Tonerider...

 

δεν ξερω, αλλα κατι με πιανει οταν βλεπω bang for the buck πραματα...    ::)

 

δεν εχω δοκιμασει ποτε, αλλα τα κλιπακια που κυκλοφορουν ειναι λιγο...χρωματισμενα και φυσικα ειναι αναξιοπιστα...

 

ίσα ίσα που οι ηχογραφήσεις είναι εντελώς ερασιτεχνικές και φαινεται ξεκαθαρα.

ακόμη και εγώ ηχογραφώ καλύτερα

 

 

για low budget φασεις σιγουρα ειναι super.

 

αλλα μην πιστευετε τα glowing reviews (ιδιως του HC) γιατι ιδιως σε τετοιες περιπτωσεις "παρε κοσμε",

ο παραγων "τζαμπα" θολωνει την κριση πολλων "reviewers"...

αντιθέτως απτήν δική μου εμπειρία πολλά καλά προϊόντα ‘θάβονται’ στο harmony central λόγο της χαμηλής τους τιμής και το αντίθετο

 

 

σιγουρα αξιζουν, σιγουρα ειναι φθηνοι γιατι γινονται στην Κινα, αλλα το οτι ειναι φθηνοι δεν τους κανει αυτοματως τους καλυτερους μαγνητες του κοσμου...

 

enjoy responsibly....   ;D  ;D  ;D

δες και άκουσε τα ερασιτεχνικά και ‘αχρωμάτιστα’ βιντεακια στην προηγούμενη σελίδα και θα διαπιστώσεις πως η τιμη είναι το τελευταίο.

Εξάλλου το ebay είναι γεμάτο από μαγνήτες των 15 Ευρώ…

Οποτε αν το ζητούμενο ήταν η τιμή, θα μιλούσαμε για αυτούς(και αν χρειαζόμασταν μαγνήτες για να κολλάμε σημειώματα στο ψυγείο ;D ;D)

 

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με κανένα απολύτως κλιπάκι (ή ακόμη χειρότερα, βιντεοκλιπάκι) δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα για κάτι τόσο στοιχειώδες, υποκειμενικό και "δύσκολο" όσο ένα μαγνήτη. Εδώ όλα επισκιάζονται από gain ενισχυτή, reverb, ακουστική, πετσόκομμα ποιότητας από sound codecs κλπ κλπ, τι συμπέρασμα να βγάλεις; ::)

 

Εδώ έχουμε να κρίνουμε, ανάλογα και με το σωστό του ύψος και με την ποιότητα των άλλων ηλεκτρικών, κομπρεσσάρισμα (ή μη), δυναμικές, feel, πρίμα κλπ, αν δεν τα δούμε κάτω απ'τα δάχτυλά μας πού οδεύουμε σαν έθνος... εεε, σαν κιθαροπαίχτες;  ;D

 

Για το Harmony Central τα'χουμε ξαναπεί... Η αξία των γραφομένων ισοδυναμεί με τα SMS που περνούν σαν crawl από τις οθόνες των τηλεοπτικών αθλητικών προγραμμάτων: κάθε καρυδιάς καρύδι μπορεί να γράψει το μακρύ και το κοντό του. 85 πετάνε κοτσάνες ΙQ ραδικιού, 15 λένε κάτι αξιόλογο. Και οι τελευταίοι (σε κάποιον που ξέρει) κάνουν μπαμ.  ;) Για τις "βαθμολογίες" δεν το συζητώ καν.

 

Πάντως, τέτοιοι μαγνήτες έχουν κι άλλη χρησιμότητα: με πολύ χαμηλό κόστος παίρνεις μια καλή γεύση του τι θα πρέπει να περιμένεις από έναν πανάκριβο μαγνήτη, κι αν πράγματι εκείνος αξίζει τα λεφτά του.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου