Προς το περιεχόμενο

M8x organ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Super ακούγεται. Το νέο Leslie sim που έχουν πάρει απ'την YC organ σειρά κάνει τη διαφορά. Τώρα βέβαια το Montage m έχει 8 faders/"drawbars", αλλά πιστεύω ότι αυτό λύνεται με την ανάθεση του 9ου drawbar σε κάποιο pot ή στο mod. wheel.🤔 Μάλλον το έχουν κάνει ήδη φαντάζομαι για κάποιους ήχους.

Χτύπα το DiM!☝️ Πάρ'το τώρα που μπορείς!😀

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dimsonic είπε

συνεχίζεται η window shopping τσαρκα

 

 

Άκουσα το πρώτο ενάμισι λεπτό. Και έχω να πω ότι συνειδητοποίησα ότι δεν μου λείπει το (φανταστικό) συγκεκριμένο hardware αλλά η ικανότητα του συγκεκριμένου παίκτη. Ας έπαιζα τα μισά και ας είχα μόνο ένα "μποτέμπι", μια χαρά θα μου ήταν.

 

Και το λέω σοβαρά: πολλές φορές βλέπω αντίστοιχα βίντεο και τελικά με τραβάει το ΤΙ παίζουν, το ΠΩΣ το παίζουν και όχι το ίδιο το μουσικό όργανο. 

Απλά το λέω, τροφή για σκέψη (που με κάνει να νιώθω καλύτερα όταν δεν δίνω τα χρήματά μου σε εξοπλισμό). 

Πες το και εκλογίκευση :-)

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Ας έπαιζα τα μισά και ας είχα μόνο ένα "μποτέμπι", μια χαρά θα μου ήταν.

'Όχι, δεν θα σου ήταν καθόλου μια χαρά. Άλλο το πως παίζει κάποιος και άλλο σε τι παίζει. Αν τον ακούσεις να παίζει τα ίδια σε ένα Casio των €100 θα αλλάξεις γνώμη.😄

Τα καλά μουσικά όργανα δεν αφορούν μόνο τους βιρτουόζους. Ξέρεις πόσοι έχουν παρατήσει την εκμάθηση κάποιου οργάνου μόνο και μόνο γιατί το όργανο πάνω στο οποίο μάθαιναν ήταν για τα σκουπίδια? Άπειροι. 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οπωσδηποτε το μεγαλυτερο ρολο τον παιζει ο παικτης, φτανει ομως και το οργανο να ειναι απο ενα αξιοπρεπες επιπεδο και πανω.

 

 Ειμαστε βεβαια τυχεροι, γιατι στη σημερινη εποχη ειναι σπανιο να βρεις οργανο που να μην εχει αξιοπρεπες επιπεδο. Εδω πλεον freeware κατεβαζεις και γ@μει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, manosx είπε

 Οπωσδηποτε το μεγαλυτερο ρολο τον παιζει ο παικτης, φτανει ομως και το οργανο να ειναι απο ενα αξιοπρεπες επιπεδο και πανω.

Εγώ πάντως και πίσω στις αρχές των '80s, αν δεν μου αγόραζαν το Yamaha PSR70 και με άφηναν ακόμα ένα μήνα με το...αερόφωνο αρμόνιο που μου είχαν φέρει, όχι synths δεν θα είχα σήμερα, ούτε kazoo δεν θα έπαιζα.😄

 

 

  • Χαχα 3

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Εγώ πάντως και πίσω στις αρχές των '80s, αν δεν μου αγόραζαν το Yamaha PSR70 και με άφηναν ακόμα ένα μήνα με το...αερόφωνο αρμόνιο που μου είχαν φέρει, όχι synths δεν θα είχα σήμερα, ούτε kazoo δεν θα έπαιζα.😄

 

 

 

 

 

 Εβαλα το βιντεο να παιξει, και αρχισαν μεσα στο μυαλο μου να τρεχουν ο Μπαγκς Μπανυ, ο Ελμερ, ο Σαμ και ολη η παλιοπαρεα.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου