Προς το περιεχόμενο

Τι πεταλιέρα να πάρω;


ELIANIOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να παρω μια πεταλιερα σκοτωνοντας οτι πεταλακι εχω εως τωρα επειδη βαρεθηκα τα μπερδεματα με καλωδια κλπ ή επειδη τρελαθηκα πχ.

Η μουσικη που παιζω ειναι blues-rock-heavy rock & δεδομενου οτι παιζω πεταλια ΚΑΛΑ(πχ οριτζιναλ ibanez tubescreamer του τοτε) ειμαι λιγο απαιτητικος

Ποια πεταλιερα θα μου προτεινατε? με γνωμωνα την απλοτητα στη χρηση και το σπουδαιοτερο τον ηχο.

Εργαλεια που παιζω ειναι Lp strat gretsch twin & JC120

Σας ευχαριστω και αν υπαρχει παρομοιο θεμα στο Noiz συγχωρεστε με αλλα ζητω καπως custom απαντησεις.

Α!! & να μη ξεφυγουμε απ τα 500ευρα

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σου κρητικε μου.. λοιπον απο οσο ξερω και ακουω για πεταλιερες, μια αψογη και κατα πολλους η καλυτερη ειναι η vox tonelab se. λαμπατη κτλ. ριξε μια ματια στο ιντερνετ για κριτικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η SE όντως ίσως σε βολέψει (πιθανότατα) και προσωπικά τη βρίσκω κι εγώ μια απ'τις καλύτερες πεταλιέρες μέχρι τώρα, αλλά στη θέση σου θα παρέμενα στα πετάλια. Καλές οι πεταλιέρες, αλλά δυστυχώς δεν έχουν το ίδιο αποτέλεσμα με τα προσεκτικά διαλεγμένα πετάλια που επιλέγει ο καθένας, άσχετα αν βολεύουν -φυσικά- σε άλλα πράγματα (φορητότητα, ευκολία αλλαγής ήχων κλπ.).

 

Παρεμπιπτόντως, η SE έχει σταματήσει να παράγεται εδώ και πολύ καιρό (το μεγαλύτερο λάθος της VOX kate me), οπότε αν καταλήξεις εκεί παραφύλαγε στις αγγελίες μπας και την πετύχεις. Πλέον βγαίνει μόνο το μικρό της ξαδερφάκι, η LE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις καστομ αυτο που καταλαβα  τοτε τσεκαρε εδω (βασικα τσεκαρε ετσι κι αλλιως!)

 

http://www.jampedals.com/index.php?page=custom-multi-pedals&hl=el_GR

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΟΟΟΟΟΟσο τα φοβαμαι αυτα τα λαμπατα με τα υπεροχα >:( :'( ;) σταθερα ρευματα στην Ελλαδιτσα μας. Σας ευχαριστω παντως keep walkin

Οσο αφορα τα jam μηπως μου παρουν τα αυτια σε ευρω?

X-minor ποσο δικιο εχεις για τα πεταλακια.

Σε boss ή line6 τι λετε?

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ψηφιακά θα έπρεπε να φοβάσαι.

Τα λαμπάτα έχουν μεγάλες αντοχές στις διακυμάνσεις ρεύματος.

Αντίθετα με τα ψηφιακά  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ψηφιακά θα έπρεπε να φοβάσαι.

Τα λαμπάτα έχουν μεγάλες αντοχές στις διακυμάνσεις ρεύματος.

Αντίθετα με τα ψηφιακά  ;)

 

+10000

 

οδηγουσα για...χρονια τον sf Fender μου με...λαθος μετασχηματιστη της πλακας (εβγαζε αλλα ντ'αλλων βολταζ.. ;D) & δεν επαθε τιποτα... ;D ;D

 

η πιθανοτητα να σου καει λαμπατος ενισχυτης επειδη το ρευμα δεν ειναι...σταθερο ειναι σαφως μικροτερη απο το να κερδισεις το κρατικο λαχειο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερομαι περισσοτερο στην αποδωση της λαμπας και οχι σε καποιο καψιμο(οσο υπαρχουν μετασχηματιστες και ασφαλειες ολα καλα)

Πχ ειχα budda το οποιο σε καποιους χωρους μου εκοβε vol και σε αλλους χωρου γαζωνε.(το ιδιο και ο twin)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10000

 

οδηγουσα για...χρονια τον sf Fender μου με...λαθος μετασχηματιστη της πλακας (εβγαζε αλλα ντ'αλλων βολταζ.. ;D) & δεν επαθε τιποτα... ;D ;D

 

η πιθανοτητα να σου καει λαμπατος ενισχυτης επειδη το ρευμα δεν ειναι...σταθερο ειναι σαφως μικροτερη απο το να κερδισεις το κρατικο λαχειο.

και ομως το κρατικο δε μουκατσε ακομα ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αληθεια θα μου προτεινες ενα carl που σπρωχνεις? Θα μπορουσες να το περιγραψεις (ηχιτικα) αν δε σου κανει κοπος?(περισσοτερο τα βρωμικα και αν το ντιλει του εχει ταπ τεμπο-που μαλλον εχει απ οτι ειδα-)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου