Προς το περιεχόμενο

noizy στο noiz!


12AX7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλό..Και απο ήχο και σαν δημιουργια

Οντως είναι απο τα καλύτερα έδω και καίρο...

Η τρομπέτα , αν είναι vst, ποιό είναι???

Και η κιθάρες τζάμι και πολύ "γεμάτες".

Πολυ καλο μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αρχηγέ μου αν και εγώ σε έβαλα στην πρίζα, από κοντά δε σου είπα τίποτα. δημοσίως λοιπόν σου λέω μπράβο για τη σύνθεσή σου και τη συνολική φροντίδα της παραγωγής.δεν ξέρω εάν πρέπει να είμαι χαρούμενος που είμασταν δίδυμο συνθετικό και ενορχηστρωτικό και λυπημένος που τώρα πια δεν είμαστε.το μέλλον θα δείξει. το μόνο σίγουρο είναι πως αποτύχαμε παταγωδώς. ας παίξουμε λοιπόν μόνο μουσική...! και πάλι σου λέω μπράβο και να συνεχίσεις να εκτίθεσαι μουσικά.

 

(άσχετο : ο ενισχυτής σου απλώς Γ@μ@3ι. όσο για τα πετάλια σου. τί να πω! η αλίκη στη χώρα των θαυμάτων!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια..

 

Λεπτομέρειες λοιπόν:

Σύνθεση και ενορχήστρωση είναι δικές μου με τη συμβολή βέβαια και των μουσικών που έπαιξαν. Παίζω και τις κιθάρες.

Τα ντραμς ηχογραφήθηκαν στο noise factory στη Θεσσαλονίκη από τον φίλο μου Christian Ram.

Τρομπέτα -αν και πολύ θα το ήθελα bloody sunday- δεν παίζω εγώ, αλλά ο Γιώργος Αβραμίδης (κάποιοι εδώ μέσα πιθανώς να τον γνωρίζουν). Ο τυπος είναι άρρωστος, ήρθε στο στούντιο για 15 λεπτά μόνο (έπρεπε να προλάβει το ΚΤΕΛ ;D) και έκανε μόλις δύο λήψεις, την πρώτη μάλιστα ακούγοντας το κομμάτι σε πρώτη ακρόαση. Επομένως nikoskor δεν είναι vsti..

Μπάσσο παίζει ο Τραϊανός, άλλος φευγάτος τύπος, δυστυχώς δεν θυμάμαι επώνυμο και ντροπή μου.

Οι μικροφωνισμοί έγιναν με κάποιο δανεικό ebow.

Τη μίξη την έκανα στο pc σπίτι μου χάριν εξάσκησης..όχι δεν είμαι ηχολήπτης ;D

 

Γενικά ήταν ένα project που μου έκανε χαρά..Ανέβηκα κάποια στιγμή Θεσ/νίκη έχοντας κάποιους σκελετους κομματιών και πάνω σε αυτά έπαιξαν με μεράκι και αφιλοκερδώς μια παρέα μουσικών, έτσι απλά επειδή γούσταραν. Μακάρι κάποτε να αξιοποιηθούν εμπορικά, να τους πληρώσω κιόλας ::)              

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω εάν πρέπει να είμαι χαρούμενος που είμασταν δίδυμο συνθετικό και ενορχηστρωτικό και λυπημένος που τώρα πια δεν είμαστε.το μέλλον θα δείξει

 

Ωωωπ, τώρα σε είδα, πληκτρολογούσα όταν έστειλες το μηνυμα..

Φίλε άσε τα "ήταν" γιατί ποτέ δεν δεν ξέρεις τι "θα είναι" ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου