Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για SD Custom SH-11 ή εναλλακτικές...


blackie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον,

περιμενοντας μεχρι τον Ιουνιο που θα ερθει η κιθαρα μου σκεφτομαι τι μαγνητη να της βαλω,σε περιπτωση που δε μου αρεσουν οι καστομ του μαγαζιου...(δουλεια δεν ειχε ο διαολος... ;D ;D ;D ;D)

 

Επειδη λοιπον εχει μονο 1 bridge μαγνητη ενδιαφερομαι για εναν αρκετα πολυπλευρο μοντελο...

Παιζω κυριως χαρντ ροκ και κλασικο χεβι μεταλ...

Δεν θα ηθελα τον τζεφ μπεκ γιατι τον εχω ηδη στη τζακσον μου...

Σκεφτηκα τον Seymour duncan Custom SH-11...

Εχετε κατι να προτεινετε...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυτε καποιο σχολιο για το μαγνητη που λεω ειδα(SH-11)

Oυτε για το ιδιο ειδος μουσικης μιλαμε...

Ουτε EMG θελω...

 

Αν εσυ κρινεις ενα τοπικ απο το τιτλο τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O custom custom (sh11) ειναι ενας σχετικα high output (γυρω στα 14Κ) μαγνητης ο οποιος εχει παρα πολλα (μα παρα πολλα) μεσσαια, πολυ γλυκα και οχι ιδιαιτερα τονισμενα πριμα, οχι παρα πολυ tight μπασο και ζεστα χαμηλομεσαια. Ειναι εξαιρετικος σε περιπτωση που η κιθαρα σου ειναι πολυ πριμαριστη και επισης ειναι εγγυημενο οτι αν παιζεις με μπαντα θα ακουστεις (λογω μεσαιων). Επισης ειναι ιδανικος αν σου αρεσει ο ηχος του VH. Τον προσεγγιζει αρκετα (ηταν πρωτοτυπο αρχικα για endorsement απο τον VH) και μοιαζει αρκετα με τον custom shop ΕVH (τα αρχικα σημαινουν evenly voiced hamronics  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ) της duncan

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυτε καποιο σχολιο για το μαγνητη που λεω ειδα(SH-11)

Oυτε για το ιδιο ειδος μουσικης μιλαμε...

Ουτε EMG θελω...

 

Αν εσυ κρινεις ενα τοπικ απο το τιτλο τι να πω...

 

ε άμα έβλεπες ήταν που δεν έπρεπε να ανοίξεις τόπικ

 

μπορούσες απλά στο ίδιο τόπικ να ρωτήσεις για τη δικιά σου περίπτωση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτείνω με την σειρά μου τον D-sonic της Dimarzio!

είναι Hight gain μαγνήτης αλλά με πολύ μεγάλη ευελιξία και πολύ ωραία ανταπόκριση σε πιό καθαρές καταστάσεις..

νομίζω είναι ιδανικός για το είδος μουσικής που τον θέλεις αν και εγώ τον χρησιμοποιώ περισσότερο για Fusion funk Blues.. όχι πως δεν τον χρησιμοποιώ σε Rock αλλά θέλω να σου πω πως είναι πολύ καλός σε όλα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορούσες απλά στο ίδιο τόπικ να ρωτήσεις για τη δικιά σου περίπτωση ;)

I respectfully disagree ;) Αν στο ίδιο topic ρωτάμε για ίδια πράγματα (μαγνήτες) με διαφορετικές τιμές και διαφορετικό ήχο, θα γίνει το μπλέξιμο του αιώνα και είναι σίγουρο ότι κάποιος θα αγοράσει κάτι που δε θέλει ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορούσες απλά στο ίδιο τόπικ να ρωτήσεις για τη δικιά σου περίπτωση ;)

I respectfully disagree ;) Αν στο ίδιο topic ρωτάμε για ίδια πράγματα (μαγνήτες) με διαφορετικές τιμές και διαφορετικό ήχο, θα γίνει το μπλέξιμο του αιώνα και είναι σίγουρο ότι κάποιος θα αγοράσει κάτι που δε θέλει ;D ;D ;D

 

ναι, αλλά από την άλλη αν ανοίξουν 40 τόπικ με τίτλο "τι μαγνήτη" τότε θα γίνει χάος στο νοιζ και όχι σε ένα θρεντ.

 

Επίσης αν μιλάμε για άλλα πράγματα εκτός του θέματος του τόπικ, τότε δεν βοηθάμε και πολύ αυτόν που ρωτάει

 

 

ον τόπικ  AirNorton για νεκ για μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dimarzio PAF Pro

Το ίδιο κλασσικός με SD JB αλλά με το articulation των Dimarzio. 'Εχει και τα κλασσικά ωραία μεσαία των PAF. Όχι high gain αλλά όχι και vintage. Ιδανικός για τον συνδυασμό hard rock και classic metal που αναφέρεις.

 

Edit: Αν θες πραγματική ποικιλία στον μαγνήτη σου δοκίμασε να βρεις τον Dimarzio Multibucker, ο οποίος είναι διπλός μαγνήτης που αποτελείται από δύο πραγματικούς hum-cancelling μονούς. Τον Chopper και τον Fast track (2+2= 4 rails total). Εκεί να δεις wiring και παπάδες στους ήχους... Μπορείς να βγάλεις τέσσερις - και παραπάνω αν αρχίσεις να παίζεις με Push-pull σε κάθε ένα από τους μονόδιπλους - θέσεις .

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορούσες απλά στο ίδιο τόπικ να ρωτήσεις για τη δικιά σου περίπτωση ;)

I respectfully disagree ;) Αν στο ίδιο topic ρωτάμε για ίδια πράγματα (μαγνήτες) με διαφορετικές τιμές και διαφορετικό ήχο, θα γίνει το μπλέξιμο του αιώνα και είναι σίγουρο ότι κάποιος θα αγοράσει κάτι που δε θέλει ;D ;D ;D

 

ναι, αλλά από την άλλη αν ανοίξουν 40 τόπικ με τίτλο "τι μαγνήτη" τότε θα γίνει χάος στο νοιζ και όχι σε ένα θρεντ.

 

Επίσης αν μιλάμε για άλλα πράγματα εκτός του θέματος του τόπικ, τότε δεν βοηθάμε και πολύ αυτόν που ρωτάει

 

 

ον τόπικ  AirNorton για νεκ για μένα

 

Δεν έχει neck pickup η κιθάρα... :)

 

Το πρόβλημα δεν είναι στη θεματολογία, αλλά στον τίτλο των θρεντς. Και τα δύο θα έπρεπε να είχαν χαρακτηριστικότατο τίτλο. Π.χ. το παρόν θρεντ "Γνώμες για SD Custom SH-11 ή εναλλακτικές..."

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου