Προς το περιεχόμενο

Σωματειο Ηχοληπτων


blind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, ειμαι και εγω ενας καινουργιος σχετικα στην αγορα ηχοληπτης, αλλα βλεπω και πεφτει τρελη εκμετταλευση (οπως παντου αλλωστε εδω στην Ελλαδα). Εχει κανεις υπ' οψην του αν εχουμε καποιο σοβαρο σωματειο? Βρηκα το σωματειο ΕΤΕΡ το οποιο ειναι μονο για ραδιοφονικους ηχοληπτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ. και σωματειο να υπηρχε.. :) που δεν νομιζω να υπαρχει τι νομιζεις οτι θα εκανε?? ;D οτι ακριβως και ΟΛΑ τα ΑΛΛΑ "σωματεια" που υπαρχουν στην Ελλαδα (δηλ.ΥΠΟΚΛΙΣΕΙΣ στους εργοδοτες ;))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω να σου πει τα δικαιωματα σου. Να σου δωσω να καταλαβεις δουλευω σαν stage ηχοληπτης σε ενα μαγαζι και πριν ξεκινησω το συγκροτημα ερθε "απροετοιμαστο" μιας και κανανε 65 ωρες προβα σε περιπου μια βδομαδα και κατι. Ωρες τις οποιες ποτε δεν πληρωθηκα, ρωτωντας και αλλους συναδελφους μου ειπανε "ετσι ειναι" κανεις δεν πληρωνεται τις προβες.

Αρχισα και το σκεφτηκα λιγο περισσοτερο το πραμα οταν την πρωτη μερα που ανοιξε το μαγαζι (η πρωτη μερα παντα ειναι για δημοσιογραφους και προσκεκλημενους απτο ραδιοφωνο για διαφημιστικους λογους) μου ειπε το αφεντικο οτι δεν πληρωνεσαι ουτε σημερα γιατι ητανε προβα "και καλα" η ημερα αυτη. Γιατι τα σκυλια να μενουνε ατιμωρητα και εμεις να δουλευουμε κανοντας ψυχικα? Στο κατω κατω αν πηγαινανε σε ενα στουντιο για τις προβες τους θα χανε πληρωσει περιπου 65*12(ευρω ανα ωρα πριπου)=780ΕΥΡΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως αυτη ειναι η πικρη αληθεια ...και εδω που τα λεμε ειναι δυσκολο να συντονιστουν οι live-αδες για δημιουργια σωματιου.

Η νυχτα εχει ''αλλους'' κανονες.

Η συμβαση που σε καλυπτει παντως ειναι η γενικη συμβαση εργασιας της γσεε

 

Υπαρχει-μαλλον- σωματειο και για αυτους που δουλευουν σε κινηματογραφικες παραγωγες (οχι τηλεοπτικες ομως).

 

Η ΕΤΕΡ ,απο προσωπικη πειρα, δεν κανει ''ΥΠΟΚΛΙΣΕΙΣ'' στους εργοδοτες σε καμμοια περιπτωση και μεχρι στιγμης μαλλον το αντιθετο γινεται ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν το ήξερες ότι αυτά δεν πληρώνονται? ???

Με το σκυλάδικο αυτά παίζουν και δυστηχώς έτσι είναι. Έχεις να κάνεις με σκύλους.

Πρέπει να προσέχεις από πριν τι συμφωνίες κάνεις, και με ποιον συνεργάζεσαι για να είσαι οκ.

 

Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η ΕΤΕΡ ,απο προσωπικη πειρα, δεν κανει ''ΥΠΟΚΛΙΣΕΙΣ'' στους εργοδοτες σε καμμοια περιπτωση και μεχρι στιγμης μαλλον το αντιθετο γινεται ;)

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το ξετρυπωσες αυτο ρε Νικοδημε??!!

Την προηγουμενη βδομαδα πηγα σε ενα σωματειο νοσηλευτων(ενα φιλαρακι τελειωνει τορα το ΤΕΙ) και μου φανηκε οτι κανουνε αγωνες. Γιαυτο σκεφτηκα μπας και υπαρχει κατι παρομοιο και σε μας. Θα το τσεκαρω το ΣΤΑΖΟΕ, εχει κανεις καμια ιδεα αν κανει δουλεια ή απλα υπαρχει για να υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου