Προς το περιεχόμενο

2 mystery guitar clips...


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΦΙΛΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΑΜΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΕΦΕ ΚΑΙ ΤΑ EQ, ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ PLUG IN EINAΙ,ΠΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ GUITAR COMBOS,AMPLITUBE H WAVES. MPOREI NA EINAI KAI TO MK2 ΕΔΩ ΠOY TA ΛΕΜΕ. ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΕ?  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστω για την υπομονη.

Ακουω Amp και mic. Και για να κανω την θεση μου χειροτερη θα πω οτι το dist δεν ειναι απο τον amp

αλλα καποιο πεταλι. Ο amp μου κανει για boogie αλλα με ξενιζουν λιγο τα πριμα. Σαν να ακουω boogie

combo με αλλη καμπινα.

Kαι τωρα με επιασε αγχος..... Αντεεε πες την απαντηση ;D ;D ;D (πλακα κανω)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ακούγονται σαν ένα καλο-ηχογραφημένο κλιπάκι.

Αν ξέρεις τι κάνεις δεν είναι δύσκολο σε ελεγχόμενο χώρο να βάλεις ένα SM-57 και να το γράψεις.

Από την άλλη θα μπορούσε να είναι και plug-in ή και προσομοιωτής.

Σε κάθε περίπτωση δεν μπορώ να κρίνω καθώς έχω ακούσει καλές προσομοιώσεις από hardware και software που έχουν ξεγελάσει πολλά αυτιά. Ιδιαίτερα όταν είναι ηχογραφημένα και μέσα στη μείξη.

 

Για να επανέλθω, πιστεύω ότι ακούω λάμπα.

 

Πάντως δεν έχω ακούσει τέτοιο direct out από "παραδοσιακά καλό" ενισχυτή (Mesa, Fender, κλπ). Αν είναι κι έτσι... τότε wow!

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν αυτό που με κάνει να έχω την αίσθηση οτι ακούω amp ειναι

ο όγκος που έχει η πένα όταν κτυπά την χορδή (φυσικα και ο ηχος είναι πολύ καλός )  άντε ντε πες το  !!!!!!  ??? ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φαει τα νυχια μου απο την αγωνια. Δηλαδη τι νυχια μεχρι το μπρατσο πηγα. Μας ξεχασες? :'(

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ ακούω λάμπα, χωρις όμως απαραίτητα να είναι λαμπατο και το drive.

πολύ πιθανόν να είναι ψηφιακο drive επάνω σε λίγο drive λαμπατου ενισχυτή.

έχω την εντύπωση πως είναι ηχογραφημένα με τον ίδιο εξοπλισμό αλλά με απειροελάχιστες διαφορές στις ρυθμίσεις.

 

ΥΓ: παρεπιπτοντος να πω για αλλη μια φορα πως εισαι κιθαρισταρας,ευγε!!!

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φαει τα νυχια μου απο την αγωνια. Δηλαδη τι νυχια μεχρι το μπρατσο πηγα. Μας ξεχασες? :'(

Sorry ρε παιδιά , άργησα υπερβολικά να κάνω την αποκάλυψη...

 

Λοιπόν....τα clips είναι ηχογραφημένα με την κιθάρα connect στο line in του υπολογιστή και ο ήχος που ακούτε προέρχεται απο γνωστό κιθαριστικό software πρόγραμμα...( δεν θα πώ ποιό, εξάλλου 2-3 είναι τα πιο γνωστά και δεν θέλω να διαφημήσω κάποιο απο αυτά)...

Στο κλιπ 02 , delay και βάθος προέρχονται απο το ίδιο πρόγραμμα , ενω στο 01 απο άλλο vst reverb...

 

Αυτά!... :) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου