Προς το περιεχόμενο

Epic Metal Διασκευή του Έρωτα και της Φωτιας (Ανεμος)


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λάμπρος, ομολογώ ότι είναι το καλύτερο "πόνημά" σου! Μου άρεσε!

Και πρώτη φορά που δεν με ενόχλησε ο ήχος της κιθάρας σου!

 

Keep goin' ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστώ για τον ήχο της κιθάρας αν και κάποιος είπε no comment και δεν κατάλαβα γιατί....

Να προτείνω κάτι???

Ανέβασε το κομμάτι χωρίς λόγια και όποιος θέλει να σου το στείλει πίσω με φωνητικά!Στο ίδιο post με ελεύθερη φαντασία....Αντρικα,γυναικεία,στρουμφίστικα...(!)...ότι θέλει ο καθένας,έτσι για χαβαλέ!

Όσο για το live θα σου πω....

Έχουμε 13/3 στο Rodeo αλλά δεν υπάρχει χώρος και χρόνος για νέα κομμάτια...Στο επόμενο θα το δουλέψουμε και θα σε καλέσω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ποιο προγραμμα εκανες voice extraction?

 

drums κανονικά ή κάποιο vst?

 

ΑV Music Morpher 4 Gold. Ένα ψιλοελεινό πρόγραμμα είναι, αλλά δεν βρήκα αλλού καλύτερο voice extraction. Τα drums είναι vsti. Τα XLN Addictive Drums.

 

Ευχαριστώ για τον ήχο της κιθάρας αν και κάποιος είπε no comment και δεν κατάλαβα γιατί....

Να προτείνω κάτι???

Ανέβασε το κομμάτι χωρίς λόγια και όποιος θέλει να σου το στείλει πίσω με φωνητικά!Στο ίδιο post με ελεύθερη φαντασία....Αντρικα,γυναικεία,στρουμφίστικα...(!)...ότι θέλει ο καθένας,έτσι για χαβαλέ!

Όσο για το live θα σου πω....

Έχουμε 13/3 στο Rodeo αλλά δεν υπάρχει χώρος και χρόνος για νέα κομμάτια...Στο επόμενο θα το δουλέψουμε και θα σε καλέσω!!!

 

Θα το κάνω άμμεσα κιόλας, αλλα έχω μια απορία. Να το ανεβάσω "masterαρισμένο" η τη μίξη?

Μπράβο φίλε πολύ ωραία ιδέα. Ζητιανιά φωνής!  :P

 

Μπορεί και γουστάρει κανείς να το κάνει? Έχει κανείς κάποια γνωστή που να τραγουδάει τέτοιο στύλ και να μπορεί να την ηχογραφήσει?

Αν βρεθεί κάτι τέτοιο, το επεξεργάζομαι ξανά το κομμάτι, να βελτιωθεί ο ήχος του και κάποια φάλτσα που γίνονται στ πιανάκι.

Επίσης μπορεί κάποιος να γράψει τα φωνητικά και να μου τα στείλει.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!

σιγουρα δεν έχει τον τέλειο ηχο αλλά όπως είπαν και οι προηγούμενοι δεδομενης τησ δυσκολίας του project τα πήγες τέλεια

 

καταδεύτερον οι ΑΝΕΜΟΣ κυκλοφορούν κάπου στο internet... νομίζω είναι φίλοι μου στο myspace... γιατι δεν επικοινωνεις μαζί τους να κάνεις την δουλεία σου πιο εύκολη??? μπορει να τους αρέσει και να σε βοηθήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταδεύτερον οι ΑΝΕΜΟΣ κυκλοφορούν κάπου στο internet... νομίζω είναι φίλοι μου στο myspace... γιατι δεν επικοινωνεις μαζί τους να κάνεις την δουλεία σου πιο εύκολη??? μπορει να τους αρέσει και να σε βοηθήσουν...

 

Ήδη τους έκανα κ εγώ φίλους στ myspace και τους έστειλα και το link να ακούσουν τη διασκευή. Επίσης τους έστειλα μήνυμα και τους ζήτησα να μου δώσουν τα φωνητικά. Το μόνο που πήρα είναι αποδοχή τou friend request και το αυτόματο σχόλιο:

 

Best wishes

LOVE ANEMOS

 

Με διαφήμιση του νέου τους cd απο κάτω. Με έκανε φίλο όμως ο παραγωγός τους!  :D αλλα απάντηση δεν έχω πάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι... η αλήθεια είναι οτι κάποιοι στο myspace μπαίνουν απλά για προώθηση της μουσικής τους... με καμια διάθεση να αλλάξουν απόψεις με άλλους myspacers...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι... η αλήθεια είναι οτι κάποιοι στο myspace μπαίνουν απλά για προώθηση της μουσικής τους... με καμια διάθεση να αλλάξουν απόψεις με άλλους myspacers...

 

Προφανώς το myspace των anemos το διαχειρίζεται ο παραγωγός τους, αφού με έκανε ο ίδιος add μετα. Οι ίδιοι δεν πρέπει να έχουν καμμία σχέση.

Όχι ότι θεωρώ το myspace κάτι σημαντικό (η χαρά του ΕΜΟ είναι) αλλά έχει γίνει δημοφιλές και το θεωρώ υποχρεωτικό πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι ότι θεωρώ το myspace κάτι σημαντικό (η χαρά του ΕΜΟ είναι)

 

χαχα...καλό... αλλά κάπως υπερβολικό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου