Προς το περιεχόμενο

Epic Metal Διασκευή του Έρωτα και της Φωτιας (Ανεμος)


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πωωω ρε φίλε gg διασκευάρααα!!!  :D

Γ@μ@το κυριολεκτικά!!! 8)

Καλά τα πλήκτρα γεμίζουν απίστευτα!!!

θεός...!!  8)

 

Μία απορία: Δεν γίνεται να ''ανοίξει'' λίγο η παραγωγή; Εννοώ να είναι λιγότερο μουντό...Αλλά και ετσι είναι απίστευτο!  8) (έχει τη μουντίλα από τα καστρα του έπικ μέταλ! χα!  8))

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ε....Έγραψες!!!

Λέω να το παίξω έτσι με τη μπάντα....!Σε πειράζει?

Στο LIVE πάντως θα ότι ήταν ιδέα του Λάμπρου από το noiz...

Ωραίος!!!Α...και αν έγραψες μόνος σου και πλήκτρα και κιθάρα....ζωγράφισες!

 

Υ.Γ. Μου άρεσε πολύ ο ήχος απο το gr3.Είναι έτοιμο preset ή τον έφτιαξες εσύ? Αν δεν σε πειράζει μπορείς να μου τον στείλεις?thnks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάμπρο αν διαβάσει κανείς τα πρώτα ποστ σου και δει τι κράξιμο είχες φάει από πολλούς ειδήμονες εδω μέσα θα πίστευε οτι κανονικά δεν επρεπε,όχι να ξανανεβάσεις κομμάτι, αλλά ούτε να ξαναμιλήσεις.

Εσύ όμως και μίλησες και ελάλησες.. ;)

Είσαι από τα πιο ενεργά μέλη και δοκιμάζεις,γράφεις,διασκευάζεις...Δεδομένο και το ότι είσαι 19 ή 20 (αν δεν κάνω λάθος),θεωρώ οτι πας πάρα πολύ καλά,οπότε θεωρίες για "τζιτζίκια" και "τι να μας πεις κι εσύ από εμπειρίες,ασε να μιλήσει κανένας άλλος",τις έχεις αποκρούσει με τον πιο "παραγωγικό" τρόπο.

Συνέχισε έτσι! :) ;)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Μου άρεσε πολύ ο ήχος απο το gr3.Είναι έτοιμο preset ή τον έφτιαξες εσύ? Αν δεν σε πειράζει μπορείς να μου τον στείλεις?thnks...

 

Νο κομεντ.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάμπρο αν διαβάσει κανείς τα πρώτα ποστ σου και δει τι κράξιμο είχες φάει από πολλούς ειδήμονες εδω μέσα θα πίστευε οτι κανονικά δεν επρεπε,όχι να ξανανεβάσεις κομμάτι, αλλά ούτε να ξαναμιλήσεις.

 

πότε έγινε αυτό;  ???

μήπως μπερδεύεσαι φίλε gmoll?

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται παίδες! Καταρχήν να σας ευχαριστήσω για τα καλά σας λόγια. Χαίρομαι πολύ που σας άρεσε!

 

Μία απορία: Δεν γίνεται να ''ανοίξει'' λίγο η παραγωγή; Εννοώ να είναι λιγότερο μουντό...Αλλά και ετσι είναι απίστευτο!  8) (έχει τη μουντίλα από τα καστρα του έπικ μέταλ! χα!  8))

 

Πιστεύω ότι η μουντίλα βγαίνει απο την φασαρία που ακούγεται μόνιμα απο την αφαίρεση της φωνής. Κατέβασε το κλιπάκι που έβαλα στην προηγούνη σελίδα. Κάτι τέτοιο ακούγεται σε όλο το κομμάτι.  :'(  Χθές το βράδυ διαπίστωσα ότι οι Ανεμος έχουν myspace οπότε τσίμπησαν friend request και μηνυματάκι με την διασκευή και τους ζήτησα να μου δώσουν τα vocas με κάποιο τρόπο! Αν κ πιστεύω ότι θα με γράψουν, δεν έχανα τίποτα.  ;D

 

 

Λέω να το παίξω έτσι με τη μπάντα....!Σε πειράζει?

Στο LIVE πάντως θα ότι ήταν ιδέα του Λάμπρου από το noiz...

Ωραίος!!!Α...και αν έγραψες μόνος σου και πλήκτρα και κιθάρα....ζωγράφισες!

 

Υ.Γ. Μου άρεσε πολύ ο ήχος απο το gr3.Είναι έτοιμο preset ή τον έφτιαξες εσύ? Αν δεν σε πειράζει μπορείς να μου τον στείλεις?thnks...

Στο live θα με καλέσεις! Πρώτη παρουσίαση κ θα την χάσω?

Όλα εγώ τα έπαιξα. Κιθάρα πλήκτρα μπάσο. Μοναχικός καβαλάρης....  :P :P :P ;D ;D ;D

Κοίτα. Στο κομμάτι γενικώς βαράνε 4 κιθάρες. Μόλις αρχίζει και στα ρεφραίν βαράνε και οι 4. Στα κουπλέ παίζουν 2 το ίδιο πράγμα, με την ίδια παραμόρφωση (Preset "Shred" απο guitar rig 2), ακραίο pan και καθυστέρηση η μια απο την άλλη 1/128 του τετάρτου  ;D

οι άλλες δύο ρυθμικές που προστίθονται μετά είναι με δικές μου παραμορφώσεις που έφταξα στο guitar rig 3.

Εσύ θα εννοείς του κουπλέ φαντάζομαι γιατί στο ρεφραίν δεν βγαίνει νόημα.

 

Λάμπρο αν διαβάσει κανείς τα πρώτα ποστ σου και δει τι κράξιμο είχες φάει από πολλούς ειδήμονες εδω μέσα θα πίστευε οτι κανονικά δεν επρεπε,όχι να ξανανεβάσεις κομμάτι, αλλά ούτε να ξαναμιλήσεις.

Εσύ όμως και μίλησες και ελάλησες.. ;)

Είσαι από τα πιο ενεργά μέλη και δοκιμάζεις,γράφεις,διασκευάζεις...Δεδομένο και το ότι είσαι 19 ή 20 (αν δεν κάνω λάθος),θεωρώ οτι πας πάρα πολύ καλά,οπότε θεωρίες για "τζιτζίκια" και "τι να μας πεις κι εσύ από εμπειρίες,ασε να μιλήσει κανένας άλλος",τις έχεις αποκρούσει με τον πιο "παραγωγικό" τρόπο.

Συνέχισε έτσι! :) ;)

 

Χεχεχε! επιτέλους η πλύση εγκεφάλου αρχίζει να γίνεται πραγματικότητα..... Χαρχαρχαρ...... Η θεωρία είναι μια:

Αν ποτέ καταφέρουμε να φτάσουμε το gain στο πολυπόθητο 11, τότε πρέπει να σκεφτούμε πως θα γίνει 12.

 

 

πότε έγινε αυτό;  ???

μήπως μπερδεύεσαι φίλε gmoll?

 

Έχει γίνει άπειρες φορές φίλε FatalK και συνεχίζεται να γίνεται. Αυτά τα 1257 posts προπαγάνδας έχουν γίνει με θυσίες....  ;D ;D ;D

 

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου