Προς το περιεχόμενο

Epic Metal Διασκευή του Έρωτα και της Φωτιας (Ανεμος)


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε συ Λάμρπο, γιάντα δεν παίρνεις την Έμιλυ ή την Χαρά να το πούνε απ' την αρχη????

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Λάμρπο, γιάντα δεν παίρνεις την Έμιλυ ή την Χαρά να το πούνε απ' την αρχη????

 

Που 'τζης?

 

Εξ άλλου σημασία έχει να γίνει με τη φωνή της συγκεκριμένης που είναι μεταλο.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Λάμρπο, γιάντα δεν παίρνεις την Έμιλυ ή την Χαρά να το πούνε απ' την αρχη????

 

Που 'τζης?

 

Εξ άλλου σημασία έχει να γίνει με τη φωνή της συγκεκριμένης που είναι μεταλο.  ;)

 

Ε άμα θες μέταλλο να σου φέρω το Λενιό!!! ;D

Έσβησ' αέρας το κερί που κράτουνα στη χέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα αν δεν μου αρεσε γιατι δεν υπαρχει συνδεση της φωνης με την μουσικη..εσυ παιζεις μεταλιες και η κοπελα τραγουδαει σαν να επαιζε μελοδικη ακουστικη και λυρα απο πισω..με λιγα λογια η φωνη δεν κολαει στις κιθαρες και το αντιστροφο

 

Υ.Γ. αν και ειμαι μεγας fun των nightwish

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα αν δεν μου αρεσε γιατι δεν υπαρχει συνδεση της φωνης με την μουσικη..εσυ παιζεις μεταλιες και η κοπελα τραγουδαει σαν να επαιζε μελοδικη ακουστικη και λυρα απο πισω..με λιγα λογια η φωνη δεν κολαει στις κιθαρες και το αντιστροφο

 

Υ.Γ. αν και ειμαι μεγας fun των nightwish

 

Διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ με αυτό που λές. Όχι για να στηρίξω αυτό που έκανα, αλλα η φωνή της Κατερίνας Νιτσοπούλου είναι καθαρα metal στο στυλ Evanesence και Nightwish. Το ότι τραγουδάει πιο χαλαρά. επειδή το κομμάτι το απαιτεί στην εκτέλεση που είναι συμφωνώ. ΑΛλα η χροιά της είναι καθαρά για metal.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φωνή της Κατερίνας Νιτσοπούλου είναι καθαρα metal στο στυλ Evanesence και Nightwish.

 

και για Gathering!!!! μην ξεχνιόμαστε!!! ;) 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πο πο τι ωραίο!!  :-*

Δύσκολη ενορχήστρωση μου φαίνεται αφού πήρες μια μπαλάντα και της άλλαξες τα φώτα(με την καλή έννοια)! Μου άρεσαν πολύ τα πλήκτρα και τα βιολιά! Το εφέ που έχεις βάλει και κόβει την φωνή στο οοο μου έμεινε πολύ έντονα. Επίσης το γρύλισμα της κιθάρας (υποθέτω) εκεί που λένε οι στίχοι κάτι για φτερά το λάτρεψα!

..Αλήθεια πόσο καιρό σου πήρε;

www.travelforum.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πο πο τι ωραίο!!  :-*

Δύσκολη ενορχήστρωση μου φαίνεται αφού πήρες μια μπαλάντα και της άλλαξες τα φώτα(με την καλή έννοια)! Μου άρεσαν πολύ τα πλήκτρα και τα βιολιά! Το εφέ που έχεις βάλει και κόβει την φωνή στο οοο μου έμεινε πολύ έντονα. Επίσης το γρύλισμα της κιθάρας (υποθέτω) εκεί που λένε οι στίχοι κάτι για φτερά το λάτρεψα!

..Αλήθεια πόσο καιρό σου πήρε;

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Είναι όντως της κιθάρας το γρύλισμα. Φωνάζει "όχι άλλο gain!!!!!"  :P :P :P

 

Μπα.. τώρα που ξανακούω αυτό το "γρύλισμα" κάπως τρομακτικό μου φαίνεται.. ::)

 

Αλλα εκτός απο το γρύλισμα ακούγεται και μια κραυγή. Metal φωνητικό (το σήκωσα απο μια συλογή του computer music - μην νομίζετε ότι γκάριξα εγώ  ;D)

 

 

Να φέρω το original κομμάτι στα μέτρα μου (ρυθμικά, χωρίς την φωνή, equalising κλπ κλπ) μου πήρε 1 ώρα περίπου. Τα υπόλοιπα κανένα 3ωρο 4ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου