Προς το περιεχόμενο

Αγορά Midi controller


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. θέλω να προχωρήσω σε αγορά ενός midi controller ο οποίος να διαθέτη πλήκτρα και διάφορα ρυθμιστικά για να ελέγχο τα κανάλια μου και τα εφέ. έψαξα πάρα πολύ για το m-audio ozonic αλλά δεν πουλιέται πλέον...

έχετε να μου προτείνετε κάτι αντίστοιχο και όχι πιο πανό από 250 ευρό???

 

Αυτό πως σας φαίνεται:

 

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_12_1210&products_id=5262

 

Περιμένω γνώμες. ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιαμμ... καλό φαίνεται!!! άλλα επειδή έχω είδη ένα αρμόνιο casio ctk-731 με midi και πιάνει πολύ χώρο(λόγο τον πλήκτρον και γιαυτό θέλω να πάρω άλλο) θέλω να το ελαττώσω. λέω να τσιμπήσω το 49:

 

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_12_1210&products_id=3786

 

ε σύντεκνε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σου φίλε. http://www.thomann.de/gr/novation_remote_49_sl_mkii.htm Ψάξτο αν θες. Έχει πάνω ότι μπορείς να φανταστείς. Έχει και καινοτομίες όπως. Ποτενσιόμετρα (και συρόμενα [fader] και περιστροφικά [knob]) με αισθητήρες αφής. Συνεπώς μπορείς να επιλέξεις τι να κάνει το καθένα απλά και μόνο αγγίξοντάς το. Ακόμα ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ όταν πιάνεις να κουνήσεις κάποιο ποτενσιόμετρο αν στη θέση που είναι ειναι στο 0% (τυχαίος ο αριθμός) ενό η παράμετρος που θές να ελεγξεις παίζει στα 70%, τότε πρώτα θα το γυρίσεις να φτάσει στο 70% και μετά θα μπορείς να το κάνεις ότι θες, έτσι αν ρυθμίζει την ένταση για παράδειγμα δεν θα πέσει απότομα η ένταση ;). Ακόμα έχει καμιά 10-20 σελίδες με προεπιλεγμένες ρυθμίσεις. Συνεπώς μπορείς να έχει μια ολόκληρη σελίδα knob και fader μόνο για να ελέγχουν ένα VST που έχεις για παράδειγμα τα βιολιά και ένα άλλο για την κιθάρα και για συνολικά πάνω απο 15 διαφορετικά. Επίσης "συνδέεται" με το ποντίκι, δηλαδή μπορείς να ελέγχεις την παράμετρο στο ποτενσιόμετρο όπου το έχεις πάνω το βελάκι (στην επιφάνια του software δλδ). Δηλαδή αφήνεις π.χ το ποντίκι πάνω ποτενσιόμετρο που ελέγχει το attack και αυτόματα υπάρχει ένα ποτενσιόμετρο πάνω στο clavier σου που το ελέγχει!!! Έχει και 8 smooth encoders ώστε άν θες να γράξεις ένα ρυθμό σε bitάκι είναι πολύ εύκολο (μπορείς να του βάλεις ότι όργανο θές αα βολεύει για τα bit μιας και για τα υπόλοιπα έχεις 49 πλήκτρα!!!) και άλλα πολλααααα. (ερωτααας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε. http://www.thomann.de/gr/novation_remote_49_sl_mkii.htm Ψάξτο αν θες. Έχει πάνω ότι μπορείς να φανταστείς. Έχει και καινοτομίες όπως. Ποτενσιόμετρα (και συρόμενα [fader] και περιστροφικά [knob]) με αισθητήρες αφής. Συνεπώς μπορείς να επιλέξεις τι να κάνει το καθένα απλά και μόνο αγγίξοντάς το. Ακόμα ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ όταν πιάνεις να κουνήσεις κάποιο ποτενσιόμετρο αν στη θέση που είναι ειναι στο 0% (τυχαίος ο αριθμός) ενό η παράμετρος που θές να ελεγξεις παίζει στα 70%, τότε πρώτα θα το γυρίσεις να φτάσει στο 70% και μετά θα μπορείς να το κάνεις ότι θες, έτσι αν ρυθμίζει την ένταση για παράδειγμα δεν θα πέσει απότομα η ένταση ;). Ακόμα έχει καμιά 10-20 σελίδες με προεπιλεγμένες ρυθμίσεις. Συνεπώς μπορείς να έχει μια ολόκληρη σελίδα knob και fader μόνο για να ελέγχουν ένα VST που έχεις για παράδειγμα τα βιολιά και ένα άλλο για την κιθάρα και για συνολικά πάνω απο 15 διαφορετικά. Επίσης "συνδέεται" με το ποντίκι, δηλαδή μπορείς να ελέγχεις την παράμετρο στο ποτενσιόμετρο όπου το έχεις πάνω το βελάκι (στην επιφάνια του software δλδ). Δηλαδή αφήνεις π.χ το ποντίκι πάνω ποτενσιόμετρο που ελέγχει το attack και αυτόματα υπάρχει ένα ποτενσιόμετρο πάνω στο clavier σου που το ελέγχει!!! Έχει και 8 smooth encoders ώστε άν θες να γράξεις ένα ρυθμό σε bitάκι είναι πολύ εύκολο (μπορείς να του βάλεις ότι όργανο θές αα βολεύει για τα bit μιας και για τα υπόλοιπα έχεις 49 πλήκτρα!!!) και άλλα πολλααααα. (ερωτααας)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τον χρόνο σου...όντος όλα αυτά που αναφέρεις το λιγότερο που μπορείς να τα χαρακτηρίσεις είναι "έρωτας". άλλα πρόλαβα και πήρα το axiom 49...ίσος αργότερα να το πουλήσω(αν βρω αγοραστή στης μέρες μας  :P) και να το αγοράσω!!! φαίνεται πολύ κάλο...παντός και με το axiom είμαι ευχαριστημένος. άλλα η αίσθηση του touch Που ανέφερες με κόλασε!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου