Προς το περιεχόμενο

Ενα βαρετο μεσημερι! Φανκη Μαν!


Sakis_Gallo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κ εκει που ελιωνα στο σπιτι με την κιθαρα αγκαλια βρηκα ενα backing track k ειπα κ ηχογραφισω ετσι για να περασει η ωρα!

ιδου κ το αποτελεσμα!  ;D

 

http://www.box.net/shared/8584hbu80o

 

(το PC τα εχει παιξει εντελως κ κανει μαγικα να ξερετε  :P)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερο απ όλα γουστάρω που μερικές φράσεις σου δν

τελειώνουν πουθενά!  ;) 

Βαρετά μεσημέρια rule, man  8)

+10!

αυτο εμενα σα κακο μου ακουγετε?  χαχαχα;D ;D

μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγισεις τι θελεις να πεις?  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο απ όλα γουστάρω που μερικές φράσεις σου δν

τελειώνουν πουθενά!  ;) 

Βαρετά μεσημέρια rule, man  8)

+10!

αυτο εμενα σα κακο μου ακουγετε?  χαχαχα;D ;D

μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγισεις τι θελεις να πεις?  ;D

 

Eίναι ένα προσωπικό μου 'βίτσιο' σε σόλο που ακούω/παίζω,το να υπάρχει μια αίσθηση 'αυξημένης ελευθερίας'..Με το οτι μερικές φράσεις σου δν τελειώνουν πουθενά,εννοώ οτι σε κάποια σημεία αφήνεις τον ακροατή να 'φανταστεί' μια συνέχεια,τον αφήνεις να 'χτίσει' μια μελωδία στο μυαλό του,πράγμα που προσωπικά λατρεύω! :D

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι ένα προσωπικό μου 'βίτσιο' σε σόλο που ακούω/παίζω,το να υπάρχει μια αίσθηση 'αυξημένης ελευθερίας'..Με το οτι μερικές φράσεις σου δν τελειώνουν πουθενά,εννοώ οτι σε κάποια σημεία αφήνεις τον ακροατή να 'φανταστεί' μια συνέχεια,τον αφήνεις να 'χτίσει' μια μελωδία στο μυαλό του,πράγμα που προσωπικά λατρεύω! :D

 

το κανω εγω ολο αυτο?

ΟΥΟΑΟΥ χαχαχαχαχα

ευχαριστω για τα καλα σου λογια! ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε bluezlick πολλά μα πάρα πολλά συγχαρητήρια...ειλικρινά πολύ όκμορφο παίξιμο, feeling και τεχνική πραγματικά αξιέπαινη! κάποια από τα αγαπημένα μου είδη blues είναι εκεί μέσα...!! ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!! :o

 

ήθελα να σε ρωτήσω πώς ηχογράφησες· και ο ήχος της κιθάρας; αν θέλεις δώσε κάποια στοιχεία...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε bluezlick...

 

και το backing track είναι πολύ groovy αλλά και το παιξιμό σου είναι σκέτη "μαυρίλα"!... ;)

 

σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

Με κανεις να κοκκινιζω! :P

 

κ επειδη πιστευω οτι κ εσυ θα ηθελες λιγο να τζαμαρεις με αυτο το φοβερο Backing track(να ειναι καλα το guitar techniques) το προσφερω απλοχερα !

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε bluezlick πολλά μα πάρα πολλά συγχαρητήρια...ειλικρινά πολύ όκμορφο παίξιμο, feeling και τεχνική πραγματικά αξιέπαινη! κάποια από τα αγαπημένα μου είδη blues είναι εκεί μέσα...!! ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!! :o

 

ήθελα να σε ρωτήσω πώς ηχογράφησες· και ο ήχος της κιθάρας; αν θέλεις δώσε κάποια στοιχεία...

 

ευχαριστω!

να στε καλα με ανεβασατε λιγο γιατι πριν λιγο γυρισα απο προβα κ επαιξα ψιλο χαλια!  ::)

 

οσο για την ηχογραφηση!

κιθαρα stratocaster ash σωμα, maple ταστιερα με bill lawrence μαγνητες(neck position)

pocket pod στην καρτα ηχου

αυτααααα.... ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

κ επειδη πιστευω οτι κ εσυ θα ηθελες λιγο να τζαμαρεις με αυτο το φοβερο Backing track(να ειναι καλα το guitar techniques) το προσφερω απλοχερα !

 

το άρπαξα ήδη!!.. ;D ;)...thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου