Προς το περιεχόμενο

Κατι που εγραψα σε 3/4


marooned

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω και παλι για τα καλα λογια και τις συμβουλες σας . Να πω επισης οτι δεν εχω πειραξει ιδιετερα τις εντασεις-εφε και αυτος ειναι ενας λογος που εκανα το post με το κομματι οπως ειναι  για να ακουσω μερικες γνωμες πως περιπου πρεπει να κινηθω στην μιξη. Εκτελεστικα τα σημεια που υστερουν τα εχω υποψην μου (τουλαχιστον ετσι νομιζω  :P) και θα διορθωθουν μολις βρω χρονο. Οταν το σουλουπωσω θα το ανεβασω παλι.

 

Εγώ προσωπικά θα μπορούσα να είμαι πιο αναλυτικός στα σχόλιά μου περί μίξης αν

την άλλη φορά μπορέσεις να ανεβάσεις το αρχείο σε τουλάχιστον 192kbps ποιότητα.

 

Στη δεδομένη ποιότητα του myspace ίσως κάποιες ατέλειες να κρύβονται και κάποια

καλά σημεία να υποβαθμίζονται. Οπότε αν και καλά έκανες και μας "οδήγησες" και στα

άλλα τραγούδια σου μέσω του myspace-link (στο οποίο δεν ξέρω αν σου έχει ανώτατο

επιτρεπτό όριο ποιότητας σε mp3) καθώς και τα υπόλοιπα σου τραγούδια τα βρίσκω

ενδιοαφέροντα, αν θες κάνε τον κόπο την άλλη φορά να τα ανεβάσεις

εδώ στο noiz με καλύτερη ποιότητα  :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και παλι για τα καλα λογια και τις συμβουλες σας . Να πω επισης οτι δεν εχω πειραξει ιδιετερα τις εντασεις-εφε και αυτος ειναι ενας λογος που εκανα το post με το κομματι οπως ειναι  για να ακουσω μερικες γνωμες πως περιπου πρεπει να κινηθω στην μιξη. Εκτελεστικα τα σημεια που υστερουν τα εχω υποψην μου (τουλαχιστον ετσι νομιζω  :P) και θα διορθωθουν μολις βρω χρονο. Οταν το σουλουπωσω θα το ανεβασω παλι.

 

Εγώ προσωπικά θα μπορούσα να είμαι πιο αναλυτικός στα σχόλιά μου περί μίξης αν

την άλλη φορά μπορέσεις να ανεβάσεις το αρχείο σε τουλάχιστον 192kbps ποιότητα.

 

Στη δεδομένη ποιότητα του myspace ίσως κάποιες ατέλειες να κρύβονται και κάποια

καλά σημεία να υποβαθμίζονται. Οπότε αν και καλά έκανες και μας "οδήγησες" και στα

άλλα τραγούδια σου μέσω του myspace-link (στο οποίο δεν ξέρω αν σου έχει ανώτατο

επιτρεπτό όριο ποιότητας σε mp3) καθώς και τα υπόλοιπα σου τραγούδια τα βρίσκω

ενδιοαφέροντα, αν θες κάνε τον κόπο την άλλη φορά να τα ανεβάσεις

εδώ στο noiz με καλύτερη ποιότητα  :) 

 

Δεν ξερω τι ακριβως συμβαινει με το myspace αλλα στα 192kbps ειναι το κομματι . Ηθελα να το ανεβασω στο Noiz αλλα εχει ανωτατο οριο 6Mb και το κομματι ειναι 7Μb.Επειδη βαρεθηκα για να πω την αληθεια χτες να το κανω μικροτερο το ανεβασα στο myspace. Μαλλον θα φτιαξω ενα λογαριασμο στο box.net (ελπιζω να μην εχει ανωτατο οριο) να το ανεβασω εκει την επομενη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κομματάκι! Θα συμφωνήσω με τον theoniki ότι ένα καλύτερα παιγμένο πιάνο θα ανεβάσει πολύ το κομμάτι, και με τον animae ότι ένας άλλος (πιο ρεαλιστικός και κατά τη γνώμη μου όχι τόσο πρίμος) ήχος στο πιάνο θα βοηθήσει πολύ επίσης!

 

Θα διαφωνήσω με τον theoniki στο θέμα dynamics, το κομμάτι μου φαίνεται λίγο μονοκόματο και γι αυτό λιγάκι κουραστικό. Επιπλέον, ένα κομμάτι σε 3/4 με τόσο έντονο ρυθμό για μένα θέλει πιο γλυκειά προσέγγιση στο ρυθμό, γιατί έτσι ξερό το πιάνο με κουράζει λιγάκι. Για τα panning δεν έχω ιδιαίτερες ενστάσεις, αν και θα ήταν όντως πιο ενδιαφέρον να μην είναι όλα ίδια σε όλο το κομμάτι. Α, επίσης η κιθάρα στο 2:00 (περίπου) είναι υπερβολικά μπροστά νομίζω, και σε συνδιασμό με το ΤΙ παίζει (κοφτές φράσεις, και μάλιστα χωρίς vibrato στις καταλήξεις) ακούγεται κομματάκι εκτός κατά τη γνώμη μου.... ξεκομένη. Αυτά τα ολίγα :)

 

Πάντως για να ασχολούμαστε τόσοι να σε βοηθήσουμε η δουλειά σου είναι ενδιαφέρουσα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' το 2.50 και έπειτα θα αφαιρούσα μπόλικη κιθάρα για να αφήσω το κομμάτι να "αναπνεύσει". Γενικά μου άρεσε, ιδιαίτερα η αρχή του.

 

+10  ;)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου