Προς το περιεχόμενο

Budda Wah


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε ποιος το φέρνει στην Αθήνα,να το ακούσω;;!!

Κ αν κάποιος το κατέχει,είναι καθόλου ευέλικτο σε high gain καταστάσεις μαζί με delay κλπ..;;

Τέεεεεελειαα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εφερνε παλια ο Κουρμπης,αλλα πλεον τα εχει κοψει και δεν πρεπει να τα φερνει αλλος...ψαξε για κανενα μεταχειρισμενο,αλλιως καινουριο μονο εξ αλλοδαπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι,

το ειχα για 5-6 χρονια και το εδωσα λογω αλλαγης "πλευσης"...

μαλλον λαθος εκανα γιατι ειναι χρησιμο γενικα

αλλα ειχα το μοντελο με το 16db boost, οχι το απλο

βοηθουσε πολυ σε gain/drive, τουλαχιστον περισσοτερο απο τα αλλα std της αγορας

αξιοπιστοτατο επισης απο θεμα κατασκευης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω βρει απ'έξω σε τιμή αντίστοιχη των Crybaby (με μεταφορικά) και σκέφτηκα οτι θα ηταν καλή επένδυση μιας και ακούω θετικά σχόλια.Το θέμα είναι που το ακούω,πέρα των clips κλπ....;!

Τέεεεεελειαα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χοντρικα τις δικες μου εντυπωσεις απο το wah αυτο ειναι οι εξης: εχει ενα θα ελεγα "vocal" χαρακτηρα στον ηχο του,ειναι καπως μεσαιατο και περισσοτερο "σολιστικο"(οχι οτι ειναι κακο για clean ρυθμικα κτλ) και γενικα μου φαινεται οτι τεινει να συμπαθει πιο πολυ τους humbuckers παρα τους μονους μαγνητες...μια λυση ειναι να το δοκιμασεις απο κανενα συνφορουμιτη που το εχει και μπορει να σου κανει την εξυπηρετηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

παντως το budda wah ειναι περισσοτερο διασημο για τις επιδοσεις του σε καθαρο funk παιξιμο παρα σε βρωμικο ηχο.. μπορεις να τσεκαρεις και τα teese wah που θεωρουνται κορυφαια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω για "βρωμικα" θα επερνα το αντιστοιχο που βγαζει  rmc ...τωρα δν θυμαμαι αν ειναι το 4 ή 5 ή τι .....

παντως αν δν ηταν ζητημα τα λεφτα θα σου ελεγα fulltone deluxe wah... ασπροπροσωπο μεχει βγαλει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τα λεφτά πάντα αποτελούν ζήτημα. :(Η κιθάρα είναι μια Squier Stratocaster του '96 (Made in Korea) με active μαγνήτες EMG SA. Το Fulltone λόγω χρημάτων ήδη το έχω αποκλείσει,τα RMC τσιμπημένα,το Vox επιεικώς μέτριο και τα Dunlop η συνιθισμένη επιλογή όπου προς τα εκεί εκλεινα μέχρι που βρήκα το Bud-wah (εξ'αλοδαπής όπως λέει κ ο φίλος slowhand!) στα αντίστοιχα λεφτα...

Τέεεεεελειαα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω το μοντελο που ειναι και boost, το αγορασα μολις ειχε βρει και απο τοτε σταματησα να ψαχνω για wah. Ο ηχος του μου αρεσει και με διπλους/μονους και για καθαρα/γκαζι. Aν εισαι Αθηνα μπορεις να ερθεις να το ακουσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω 2 χρόνια και ακόμα το γουστάρω πολύ

το χρησιμοποιώ σε funk παίξιμο με καθαρό ήχο (με μονό ή διπλό μαγνήτη)

είναι το μοναδικό wah (από αυτά που έχω δοκιμάσει) που το ξεχωρίζεις (δηλαδή "βγαίνει μπροστά"), όσα όργανα κ αν παίζουν ταυτόχρονα (και μιλάω για καταστάσεις σκυλάδικου)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου