Προς το περιεχόμενο

Ibanez Satriani


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειααααα...

Θέλω να μου πείτε αν ξέρετε πόσα διαφορετικά μοντέλα βγάζει η Ibanez για το μοντέλο του Satriani γιατι ψάχνει ένας φίλος να αγοράσει και αν μπορείτε να μου στείλετε pm με κανένα μαγαζί που θα μπορούσε να την βρει σε καλή τιμούλα!

thnks ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.ibanez.com

 

Δεν δαγκώνει  ;)

 

Ειδικά στο θέμα των Ibanez, ο Τρίμης (επίσημος αντιπρόσωπος Ibanez στην Ελλάδα) στη Χαριλάου Τρικούπη είναι πιο οικονομικός εδώ και αρκετό καιρό. Όπως θα προσέξεις, το περιθώριο έκπτωσης από την RRP του Thomann δεν είναι μεγάλο όπως σε κάποιες άλλες μάρκες.

 

Δεν αποκλείεται πάντως σε άλλο online μαγαζί να είναι ακόμα πιο φθηνές.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι δεν δαγκώνει απλώς επειδή από κιθάρες δεν ξέρω τίποτα(μαγνήτες,σώμα κλπ.) είπα μπας και ήξερε κάποιος και ευχαριστώ...

Βασικά τα μοντέλα είναι όντως αρκετά και ενδιαφερόταν για κάποια από την ακριβή σειρά απ'ότι μου είπε αλλά βλέπω ότι έχει 3 μοντέλα γύρω στα 1600.Θα του το πω και ας τον φωτίσει ο Θεός ή όποιο άλλος θέλει από εδώ μέσα!

Πάντως κάθε πρόταση δεκτή...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έχω μια JS-100 και την πήρα μεταχειρισμένη 300 ευρώ. Δεν θα έδινα με τίποτα όμως 700 ευρώ να την πάρω καινούρια διότι:

 

1. Κακό τρεμολο (Ibanez edge 3)

2. Σκατομαγνήτες Ibanez.

 

Άλλαξα τον μαγνήτη της γέφυρας προς το παρόν (μολις βρώ φράγκα θα βάλω και τον neck) +100 ευρώ.

Έβαλα Original Floyd Rose Tremolo + 125 ευρώ.

 

Τώρα είναι μια αξιοπρεπής κιθάρα αν σκεφτείς ότι μου κόστισε 525 ευρώ. Το παίξιμό της και η αίσθηση της είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ απο τις πιο άνετες κιθάρες που έχω πιάσει. Επίσης είναι πολύ ελαφριά, οπότε αν κάνεις κανένα live θα σε βολέψει.

 

Γενικώς η γνώμη μου είναι να ΜΗΝ πάρεις την JS-100. Και αν αποφασίσεις να πάρεις κάποια απο τα μεγαλύτερα μοντέλα JS (τα οποία πιστεύω ότι θα είναι εκπληκτικά όργανα) πας σε ένα επίπεδο τιμής 1600 ευρώ στο οποίο υπάρχουν ΠΟΛΥ καλύτερες εναλλακτικές προτάσεις, όπως ESP Horizon.

 

Με λίγα λόγια τα όργανα είναι μια χαρά. Πληρώνεις όμως το όνομα Joe Satriani. Κατα τη γνώμη μου η πραγματική αξία της JS-100 είναι 400 ευρώ και των μεγαλύτερων μοντέλων 1000-1200 ευρώ.

 

Αυτά απο μένα, ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Φίλε μου εγώ έχω την js1200 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ούτε πρόβλημα με το tremolo έχω (edge pro) ούτε με τον ήχο μιάς και οι μαγνήτες που έχει (fred και paf joe) με καλύπτουν

σε αυτά που παίζω.

Σε καμία περίπτωση δεν μετάνιωσα για τα 1700E που έσκασα τότε που την πήρα.

Αυτά απο εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου