Προς το περιεχόμενο

Flor De Mar


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο το καινούργιο μου άλμπουμ "The Tide" , μουσική για την θάλασσα και τον κυκλοθυμικό της χαρακτήρα.

 

http://thekilon.googlepages.com/FLORDEMARfinal.mp3

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το θέμα ειδικα με την κιθάρα στην αρχη!!!

Σαν feel ειναι γενικα πολυ καλό.

Καπου στο 3:10 μπαινει ενα LEAD που μου θυμιζει πολυ ELOY... ;D ;D (αυτο ειναι ουδετερο σχολιο ουτε καλο ουτε κακο ;D ;D)

Γενικα ειναι ωραιο το μονο που εχω σαν παρατηρηση ειναι οτι θέλει λιγο δουλεια στη μιξη (εκτος του αρχικου σημειου με την κιθάρα) γιατι μου φαινονται ολα σχεδον πολυ μπροστα και δυνατά και φλατ σε σχεση με το πώς θα περιμένα να ακουστει ενα τετοιο κομμάτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Νίκο στο θέμα της μίξης. Ενώ τα θέματα μπορούν να μεταφερθούν σε εικόνες, νομίζω ότι με λίγο μπρος πίσω, δεξιά αριστερά, θα δινόταν μεγαλύτερη έμφαση στην κίνηση της θάλασσας και γενικότερα στην κυκλοθυμία της, αφού αυτά επιδιώκεις. Προσωπική άποψη, αν και δεν είμαι γνώστης της συγκεκριμένης μουσική, είναι ότι θα ήθελα το beat λίγο πιό "μουντό".

Βέβαια αυτό έχει να κάνει με προσωπικά γούστα, αλλά νομίζω ότι θα του προσέθετε λίγη ατμόσφαιρα.

Αφού είναι και καινούριο το άλμπουμ καλορίζικο και με πολλές ακροάσεις!

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτο.Μ,αρεσε ιδιαιτερα η εισαγωγη με την κιθαρα, εγω θα το συνεχιζα σε αυτο το στυλ αλλα και μετα που παιρνει αλλο υφος παλι ωραιο ειναι.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια. Έχετε δίκιο ώς προς την μίξη ήθελε περισσότερη δουλειά , την επόμενη φορα θα είμαι πιο προσεκτικός. Έχετε δίκιο ώς προς το κυκλοθυμικό στοιχείο δεν αποτυπώνεται όσο έντονα θα έπρεπε. Το καλό είναι ότι κάθε κομμάτι είναι ένα ωραιο μάθημα , μέσα απο τα λάθη και τις απροσεξίες.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως φιλε αν το ξαναμιξάρεις, εγώ θα θελα πολύ να το ακούσω

 

Δύσκολο φίλε μου , ήδη δουλεύω σε άλλο κομμάτι και έχω ένα σορό που με περιμένουν ακόμα τα οποία έιναι ημιτελή. Εξάλλου αν κάτσω να το αλλάξω , παίζει να του αλλάξω τα πέταλλα και να το κάνω αγνώριστο.  ;D 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πολύ όμορφη δουλειά kilon, και με συγκίνησε δυο φορές μιας και άπτεται των ασχολιών μου...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου