Προς το περιεχόμενο

Zημιαά + Κώστας Καφάσης!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο!! Ωραία δουλειά, και πολύ του γούστου μου το hedjaz πέρασμα προς το τέλος του solo!

 

Hats Off to Κώστας Καφάσης... 8) 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαμάτο! Αυτό πότε βγήκε; Mήπως ήταν κάτι χρόνια πριν που υπήρχε ένα κύμα παντρειάς του λαϊκού με το ελληνικό ροκ, σαν τα κατορθώματα του Μανίκα με τον Μαργαρίτη; Η όλη αντιμετώπιση (ήχος πλήκτρων, η φωνάρα της... μορφής κλπ) κάτι τέτοιο με κάνει να σκέφτομαι...  :-\

 

 

Α!! Και κρίμα που είχατε δυο κομμάταρους στο γκρουπ και τους αφήσατε να φύγουν!!!! Τώρα μείνατε 4 μαντραχαλέοι...  :'( ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαμάτο! Αυτό πότε βγήκε; Mήπως ήταν κάτι χρόνια πριν που υπήρχε ένα κύμα παντρειάς του λαϊκού με το ελληνικό ροκ, σαν τα κατορθώματα του Μανίκα με τον Μαργαρίτη; Η όλη αντιμετώπιση (ήχος πλήκτρων, η φωνάρα της... μορφής κλπ) κάτι τέτοιο με κάνει να σκέφτομαι...

 

βγηκε το 2003 αλλα ειχε ηχογραφηθει απο το 1999 ;) σε παραγωγη δικη μου και του εξαιρετικου Αρη Χρηστου (περισσοτερο γνωστου για τις φοβερες παραγωγες των Closer αλλα και πολλων αλλων) αλλα ηδη απο το 1995 "παντρευαμε" τα λαϊκα (τα οποια προφανως και λατρευουμε ;)) με εναν πιο ηλεκτρικο ηχο .

 

ΤΩΡΑ πια βεβαια εχουμε σταματησει να το κανουμε αυτο γιατι εχουμε παει σε εντελως διαφορετικο ηχο και αποψη ;),μας αρεσει να αλλαζουμε βλεπεις ;)

 

α,για οποιον θελει το κομματι ειναι ετοιμο για download (μαζι με αλλο ενα απο τον πρωτο μας δισκο) στο myspace μας. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν το άκουσα γιατί είμαι γραφείο, αλλά μόνο και μόνο που βάλατε τον Καφάση πρώτη μούρη αξίζετε Grammy!

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως έπεσε το μάτι μου στα marshall stacks που ο superfunk αφορίζει κατά καιρούς! Τι παίζει sf? Μήπως είσαι κι εσύ κρυφοmarshallaκιας?  ;D

Που είναι οι mesa boogie και οι Koch?  ;D

 

Το βίντεο από σκηνοθετικής άποψης δεν είναι και αμάν cultιά, αλλά η όλη φάση και ιδιαίτερα η φωνή του καφάση είναι απολαυστική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου