Προς το περιεχόμενο

monitors για home studio - βοήθεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκοπέυω να αγοράσω αυτοενισχυομενα monitors για home-studio προκειμένου να βελτιώσω το επιπεδο των μιξεων που κάνω (σε ερασιτεχνικό επιπεδο- demos κλπ) αφού μεχρι τωρα η δουλειά γίνεται με hi-fi ηχεια.

Το budget μου φτάνει στα 350-400 €. Τι θα μου προτεινατε? Μου προταθηκαν τα RP5 της KRK τα οποία όμως άκουσα και μου φάνηκε ότι υστερούν στα μπασα. Υπάρχει ηχείο στις 5''-6'' με ενα ικανοποιητικό επίπεδο στις χαμηλές συχνότητες? - όντας μπασίστας χρειάζομαι να ακούω καλά το μπάσο. Κάπου διάβασα για τα tascam vl-x5 ότι είναι ότι καλύτερο σε αυτό που ψάχνω (σχέση τιμής-προδιαγραφών και έυρους συχνοτήτων) αλλα ο αντιπρόσπωπος με ενημέρωσε ότι έχουν πλέον καταργηθεί!

Αναμένω τα φώτα σας...

 

P>sunshine where we once laid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5"-6" ΚΑΙ  ΜΠΑΣΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΟΤΙ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΙΜΩΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΙΤΟΡ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΑΠΟ ΚΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΔΙΑΦΗΜΗΔΗς ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΙΑΣ,

ΑΠ'ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΟΒΑΡΑ ΜΟΝΙΤΟΡ ΓΙΑ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1200ε.

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΤΙΣ ΜΙΞΕΙΣ ΣΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΑΣΑ ΜΕ 400Ε ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙΣ ΜΟΝΙΤΟΡ ΜΕ SUB.

ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΤ ΚΑΠΟΥ ΚΙ ΒΓΑΙΝΕ

 

http://www.thomann.de/gr/event_alp_5.htm

http://www.thomann.de/gr/samson_resolv_sub_120a_subwoofer.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε ενα ζευγάρι genelec με 5άρι και θα ψάχνεις να δεις απο που βγαίνει αυτό το μπάσο.αλλά πας κοντά στο χιλιάρικο.σε αυτά τα λεφτά προτείνω alesis one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου