Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδες.Τισ προάλλες μου έφερε ένας γνωστός ένα usb midi keyboard.Το βάζω στη θύρα του pc μου κ δεν παίζει,λογικά θα θέλει να του βάλω ηχους έτσι;που μπορώ να βρώ;

α ονειρεύεσαι σαν να είναι να ζήσεις αιώνια, κ να

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα 99% τα midi keyboards δεν εχουν δικους τους ηχους. Απλα, δινουν εντολες σε VSTi's ωστε να αναπαραγουν τους ηχους τους. Οποτε, θα πρεπει να εχεις εναν host ( Cubase, Sonar, κλπ ) και τα VSTi's τους,ωστε να κανεις δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορι που σας πρήζω με την κουλαμάρα μου αλλά έχω το samplitude 8.3 και μου λεει no vst plugins found.το cd ήταν μέσα τα πλήκτρα και δεν πρίσκω κάποιο plugin στα αρχεία του δεν θα έπρεπε να υπάρχει;

α ονειρεύεσαι σαν να είναι να ζήσεις αιώνια, κ να

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα, σπανια οι εταιριες των midi keyboards βαζουν καποιο VSTi μεσα στα CD τους ( εκτος απο κατι free VSTi's που δεν αξιζει καν τον κοπο να τα δοκιμασεις ).

Τα VST πρεπει να βρισκονται μεσα στον υπολογιστη. Πχ, αν χρησιμοποιεις προγραμματα της Steinberg ( που δεν χρησιμοποιεις, επομενως μην ψαχνεις αδικα ), τα VSTi's βρισκονται μεσα στο φακελο

C:\Program Files\Steinberg\Vst Plugins

Οποτε η απορια ειναι..Εχει ο υπολογιστης σου εγκατεστημενο κανενα VSTi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την saffire focusrite πού είχε μέσα το cubase αλλά δεν μου έκανε install.μετά το κατέβασα απτό ιντερνετ και πάλι δεν μου φόρτωνε,για την ακρίβεια κ τις 2 φορές μου έλεγε regedit is not a valid win 32 application κ τελικά έβαλα το samplitude

α ονειρεύεσαι σαν να είναι να ζήσεις αιώνια, κ να

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κατέβασε το εκπληκτικό crystal και από εδώ τα πολύ καλά polyiblit, iblit και ersdrums.

 

Κατά την εγκατάστασή τους όρισε 1 φάκελο vst, αν δεν έχει κάποιον προκαθορισμένο το samplitube, (αλλιώς βάλτα σε αυτόν) και βάλτα εκεί μέσα. Έπειτα τρέξε το πρόγραμμά σου, άνοιξε 1 vst και θέσε ως midi in το keyboard. Παίξε μερικές νότες και λογικά θα πρέπει να δουλέψει.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου