Προς το περιεχόμενο

Computer games με ωραία soundtrack


quintiplet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 143
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξεχνάτε μερικά που είναι κορυφαία:

 

Mafia,

 

το Grand Theft Auto: San Andreas (που όντως αναφέρθηκε), στο οποίο μπορείτε να ακούσετε και τον... Axl Rose σε ρόλο dj σε ραδιοφωνικό σταθμό που παίζει classic rock - γενικά όλοι οι σταθμοί που ακούγονται στο παιχνίδι αποτελούν φοβερές συλλογές στο εκάστοτε είδος τους, country, 90s alternative, reggae, gangsta rap κλπ - τις έχω κάνει rip και πραγματικά τις απολαμβάνω,

 

+1 και για τα δύο!!

 

Επίσης το βατόμουρο χειρότερης μουσικής πάει στο pro evolution

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gabriel knight 1

 

Εγώ θα λεγα το 2.  Είχα αγοράσει μια έκδοση που έδινε το sountrack σε ξεχωριστό cd και είναι δυνατό. Θυμάσαι τη σκηνή με την όπερα στο τέλος? Η τη μουσική όταν έφτανες στο κάστρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gabriel knight 1

 

Εγώ θα λεγα το 2.  Είχα αγοράσει μια έκδοση που έδινε το sountrack σε ξεχωριστό cd και είναι δυνατό. Θυμάσαι τη σκηνή με την όπερα στο τέλος? Η τη μουσική όταν έφτανες στο κάστρο?

 

Να σου πώ την αλήθεια η μουσική στο 2 δε μου πολυάρεσε. Ίσως επειδή δε μου άρεσε και σαν παιχνίδι.

 

Το 1 μπορεί να μην είχε ακριβώς ''soundtrack'' αλλά είχε τόσο ατμοσφαιρική μουσική που ψάρωνες. Ακόμα θυμάμαι όταν ήμουν μικρός που έπαιζα gk το βράδυ με σβηστά τα φώτα. Ειδικά η μουσικούλα που έμπαινε στο τέλος κάθε μέρας όταν τέλειωνε το επεισόδιο ήταν μεγάλο κλάσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Baldur's Gate (όλα)

 

 

 

+1.........ασε που ειναι και το μοναδικο παιχνιδι που εχει καταφερει να μην με κανει να το κανω uninstall στα πρωτα 30 λεπτα απο τα χασμουρητα....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι gamer αλλα ετυχε να παιξω πριν πολλα χρονια ενα απο τα πρωτα silent hill . ισως το νουμερα ενα ή το δυο . απιστευτη ατμοσφαιρα λογω της μουσικης οπως ειπε και ο boukas , αν θυμαστε εκεινη η μουσικη που ειχε κατι σαν μαντολινο μεσα. μπορει κανεις να την βρει και να την ποσταρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε! Σκεφτόμουνα να ανοίξω και εγώ το ίδιο θέμα!

 

Επειδή πάντα με απασχολούσε η μουσική στα Video Games ιδού που έχω καταλήξει:

 

Hitman 2 Silent Assassin - Jesper Kyd(ίσως ό,τι καλύτερο)

 

 

 

Red Alert 2 - Frank Klepachi

 

http://www.youtube.com/watch?v=RHycoOExCPE

 

 

Fahrenheit:

 

 

Max Payne 2:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ud3Bqrh3g10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου