Προς το περιεχόμενο

Mac antivirus


nio16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή μόλις άνοιξα το πρώτο μου MAC :D και δεν εχω χρόνο για ψάξιμο θα μπορούσε κάποιος συνάδερφος να με ενημερώσει για τα απαραίτητα αντιβιοτικά...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

ALOHAAAAAAAAAA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Kι εγώ εδώ και 4(+) χρόνια με τα mac δεν χρησιμοποιώ κάποιο antivirus.

Από την άλλη, δεν επισκέπτομαι γουαρεζοσαιτζ. Τα οποία γουαρεζοσαιτζ (γενικώς) είναι γνωστές πηγές ιών, spyware κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγώ εδώ και 4(+) χρόνια με τα mac δεν χρησιμοποιώ κάποιο antivirus.

Από την άλλη, δεν επισκέπτομαι γουαρεζοσαιτζ. Τα οποία γουαρεζοσαιτζ (γενικώς) είναι γνωστές πηγές ιών, spyware κλπ.

 

Ακόμα κι όταν μπαίνω σε "ύποπτα" sites, κάποιες φορές μου πετάει μηνύματα του τύπου "σόρυ, το λειτουργικό σου δεν είναι win 32 και δεν μπορώ να εγκαταστήσω το τάδε..."!!!

Πολύ λυπάμαι που δεν μπορεί να εγκαταστήσει ένα κάρο επικίνδυνα πράγματα...!!!!  :D ;) :) :D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πεταχτώ να πω ότι σε κάποιο πείραμα το osx έσπασε νωρίτερα και από τα vista? Θα το πω. Όταν έρθει το χάρβαλο το παλιό pc που έχω τους σελιδοδείκτες θα σηκώσω link

 

To βρήκα αμέσως και απλό ψάξιμο στο google:

http://www.macworld.com/article/132733/2008/03/hack.html

και η κουβέντα στο forum http://forums.macworld.com/thread/99897;jsessionid=4B124CC8742CA283BF4A8EF02FC1E0EE?start=0&tstart=0

 

Ε τώρα που πήραν τα πάνω τους σε πωλήσεις και γίνονται αντιλοιπτά ως ποσότητα, μάλλον θα πρέπει να ανησυχήτε σιγά σιγά!  ;D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με εκπλήσσει καθόλου αυτό που γράφει ο boukas.

Το καλύτερο είναι αυτό που κάνει ο harilatron - το ίδιο κάνω και εγώ με τα windows στα οποία επίσης δεν έχω εγκατεστημένο anti-virus.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δεν σας εχει τυχει ποτε δικτυακος ιος? η καποιο trojan που να χτυπησει μεσω email η χωρις να εχετε καν ανοικτο explorer εκεινη τη στιγμη? (μιλαω για pc παντα). η καποιο data cd / στικακι φιλου με trojan που το συνδεεις και χτυπαει κατευθειαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ίδιο κάνω και εγώ με τα windows στα οποία επίσης δεν έχω εγκατεστημένο anti-virus.

 

+1

 

χρόνια τώρα, μόνο firewall, και ποτέ δεν είχα το παραμικρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω χρησιμοποιω κανενα 3αρι χρονια μια εκδοση του nod32 με συχνα updates και ολα ειναι μια χαρα...Αλλα σε γενικες γραμμες αν προσεχει κανεις δεν νομιζω να εχει προβληματα...

 

Τωρα για τα mac δεν ξερω αλλα σε linux που ειχα κανει καποια A B test (linux - win 2000) σε αρκετα επικινδυνα site δεν μου χτυπησε τπτ στο μεν και ξεσκιστηκε το δε... ;D ;D

 

Νομιζω ήρθε η ωρα να το επαναλαβω με Vista-Linux.(ελπιζω να μην γινουνε ρομπα ολοι οσοι κραζουν τα win)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου