Προς το περιεχόμενο

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας ποτο??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

α ναι κι εγω σιχαινομαι την τεκιλα(την κιτρινη), και τα σφηνακια γενικοτερα, προτιμω τα ναρκωτικα αμα θελω κατι να γινω γρηγορα :) , αυτο ηταν αστειο .  Η τεκιλα μαλιστα μου  χαλαει το στομαχι  πριν προλαβει να χαλασει το κεφαλι μου. την ασπρη την πινω οταν με κερασουν , απο ευγενεια και μονο. αυτην την ευγενεια βασικα που δειχνουμε οταν ο αλλος παιζει με το στομαχι μας να πω την αληθεια ποτε δεν την καταλαβα . τεσπα. οταν με ρωτανε παντως "γιωργο τι σφηνακι να βαλω ? " απαντω περηφανα  "κατι γυκαικειο.." και συνηθως επιστρεφουν με ουρσους , σναπς , κλπ

Ξαναδιαβαζω αυτα που γραφω σε αυτο το θρεντ και δε μπορω να καταλαβω ποια ευαισθητη χορδη μου αγγιξε το θεμα και φιλοσοφω και φλυαρω ασκοπα . ψοφαω για γκρουπ θεραπι τελικα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομιζω την εχετε παρει με κακο ματι την τεκιλα... Κατα την γνωμη ειναι the best για σφηνακια....Κατι αλλα πολυχρωμα και παρδαλα σιχαινομαι....(αφηστε που εχουν γευση σαν συροπι για βηχα....)

 

Παντως πανω απο ολα ποιοτική μπυρα....ολων των ειδών..Με ιδιαιτερη εκτιμηση σε Trappist (και ειδικοτερα στις westmalle)...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω την εχετε παρει με κακο ματι την τεκιλα... Κατα την γνωμη ειναι the best για σφηνακια....Κατι αλλα πολυχρωμα και παρδαλα σιχαινομαι....(αφηστε που εχουν γευση σαν συροπι για βηχα....)

 

Παντως πανω απο ολα ποιοτική μπυρα....ολων των ειδών..Με ιδιαιτερη εκτιμηση σε Trappist (και ειδικοτερα στις westmalle)...

 

+1

 

Water rules!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεκιλα μαλιστα μου  χαλαει το στομαχι  μαλιστα πριν προλαβει να χαλασει το κεφαλι μου. την ασπρη την πινω οταν με κερασουν , απο ευγενεια και μονο.οταν με ρωτανε παντως "γιωργο τι σφηνακι να βαλω ? " απαντω περηφανα  "κατι γυκαικειο.." και συνηθως επιστρεφουν με ουρσους , σναπς , κλπ

 

+1 στα "γυναικεία σφηνάκια" -1 στην τεκίλα!η αλήθεια είναι οτι μισώ και τα σφηνάκια!δεν καταλαβαίνω το ρόλο ύπαρξης τους!2 σφηνάκια=1 ποτό (σε χρήματα περιπου),οπότε γιατι να χαλάς τα λεφτά σου ανούσια???

 

Υ.Γ.Όποιος γενναίος δοκιμάσει τον συνδυασμό Bacardi Black(μονο Black όμως) με Martini τον παρακαλώ να μου πεί τη γνώμη του..σας ευχαριστώ ;D!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I)Jack-Amaretto στις "κυριλέ" εξόδους. :P

ΙΙ) Συνοδεία φαγητού, είτε Lowenbrau σε πολική θερμοκρασία, είτε σκέτο ούζο (η επιλογή αυτή εξαρτάται από ώρα/menu/διάθεση/παρέα) :D :D

ΙΙΙ)Αν η ρακή ΤΣΟΥΖΕΙ επαρκώς...bring it on! ;D

 

Το κρασί δεν το πολυκυνηγάω, αλλά καμιά φορά... ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται μόνο με Μαλαματίνα η μπορεί να γινει και με Γεωργιάδη(Άδωνη Γεωργιάδη)? :P :P :P :P :P :P :P

 

MONO Μαλαματίνα με μια λεμονόκουπα μέσα αντί για lime....

 

Το ποτό αναδεικνύει τη γεύση του, συνοδεία μεζέ...

 

MEZES.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου