Προς το περιεχόμενο

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας ποτο??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο ειναι λοιπον το αγαπημενο σας ποτο?

-εμενα ειναι το μαυρο απσεντι-

αλλα επειδη δεν βρισκω παντου θα πω GUINNESS!!!

 

                  ;D!!!E-BEER-IA!!! ;D

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό λέγεται Bloody Maria ;) (σοβαρά)

 

Εγώ πάω για Whiskey, μπύρα, brandy, ρούμι και βότκα straight. Από cocktails: caipirinha, mojito, long island ice tea, alexander (brandy!!), διάφορα hawaiian x, daiquiry, whiskey sour κ frozen margarita.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πιο πολλοι  κωλογεροι του εβδομηντα κατι γεννηθεις , ξεκινησαμε (διορθωστε με αν εχετε αντιρηση) με μπακαρτι κολα , ηταν πολυ της μοδας τα τελη του 80 οταν αρχισαμε ν α χαζοπινουμε . (αναμεσα σε κατι παιδικα χρωματιστα κοκταιλς και ποτα, πχ βοτκα μπλου καρακαο , ροσο αντικο :) και αλλες σαχλαμαρες)

εγω ο βλαξ το επινα μερικα χρονια αυτο το παλιορουμι χωρις να μου αρεσει , και το συνεχισα σε καπταιν μοργκαν γιατι μετα ηταν αυτο της μοδας (απο ρουμια) και παλι χωρις να μου αρεσει .

μετα ηρθαν τα χρονια της βοτκας , μεγαλη μοδα και αυτη (οπως σιγουρα θα εχετε καταλαβει ειμαι μεγαλο θυμα και αβουλο ον, οτι εβλεπα γυρω μου επινα...) , και τελος παντως να μη σας τα πολυλογω , μετα απο χρονια ψαξιματος ανακαλυψα οτι το ποτο μου ειναι ενα , το ουισκυ (αντε ισως και δυο , το καλοκαιρι πινω και τζιν τονικ αλλα γινομαι κουρουμπελο γρηγορα με αυτο) .

ουισκυ ! συνηθως με κοκα κολα (ξερω ξερω ειμαι φλωρος)  .

Ασχετο - σχετικο , ξερετε οτι καποιοι λαοι (κινεζοι , βουλγαροι , νομιζω και αλλοι ) πινουν ουισκυ με κολα σε διαφορετικο ποτυρι? μια γουλια ουισκυ και μια κολα! Διορθωστε με αν ειναι μυθος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο - σχετικο , ξερετε οτι καποιοι λαοι (κινεζοι , βουλγαροι , νομιζω και αλλοι ) πινουν ουισκυ με κολα σε διαφορετικο ποτυρι? μια γουλια ουισκυ και μια κολα! Διορθωστε με αν ειναι μυθος .

 

Το τραγικό είναι να πίνεις 2 διαφορετικά αλκοολούχα σε διαφορετικά ποτήρια ταυτόχρονα!

την κάναμε κι αυτή την μακακία στα νιάτα μας... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου