Προς το περιεχόμενο

Τι εχετε να πειτε γι'αυτη την κιθαρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θέλω να στη σπάσω,αλλά απο τη στιγμή που είδα σπασμένο truss rod  (η βέργα που ισιώνει την ταστιέρα)  σε Epiphone (συγκεκριμένα σε μαύρη Les Paul),έχω ξενερώσει εντελώς με την εταιρία.Πρόκειται για ζημιά πολύ άσχημη.

Σου ζητάω συγνώμη γιατι καταλαβαίνω πως είναι να έχεις ψηθεί με μια κιθάρα,

αλλα εγώ οφείλω να στο πώ.

Μπορεί αυτό να ήταν μεμονωμένο περιστατικό ή μπορεί να συμβαίνει

και σε άλλες μάρκες.Δεν ξέρω.Σου λέω τί είδα.

Η δική μου πρόταση (και γράψτη όπου θές)  είναι να δείς μια B.C.Rich του τύπου αυτού

        http://www.bcrich.com/eagleR.asp

που είναι neck thru body,δέν είναι πολύ φρίκη σε σχέδιο και νομίζω ότι έχει γύρω στα 650 ευρώ

  ή μια Schecter με set in neck

http://www.thomann.de/gr/schecter_diamond_c_1_plus_trans_blue.htm

Να εξηγούμαι.Δέν τις έχω παίξει, αλλά κατασκευαστικά τις βρίσκω αξιόλογες για την τιμή τους.

       

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ένα μειωνέκτημά της είναι ότι σε αντιθεση με τις υπόλοιπεσ les paul  έχει μόνο ένα tone control(master tone), και οχι ένα για κάθε μαγνήτη...

 

 

 

 

 

Xμμμ...Τοτε γιατι υπαρχουν 4 ποντεσιομετρα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί αυτό να ήταν μεμονωμένο περιστατικό ή μπορεί να συμβαίνει

και σε άλλες μάρκες.Δεν ξέρω.Σου λέω τί είδα.

 

συμβαινει σε ΟΛΕΣ τις κιθαρες των οποιων οι ιδιοκτητες ειναι πνευματικα..... ανεπαρκεις και σφιγγουν με ...μανια το Truss rod ::)

 

Truss rod ειναι οχι μπουλονι για ζαντολαστιχο... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να στη σπάσω,αλλά απο τη στιγμή που είδα σπασμένο truss rod  (η βέργα που ισιώνει την ταστιέρα)  σε Epiphone (συγκεκριμένα σε μαύρη Les Paul),έχω ξενερώσει εντελώς με την εταιρία.Πρόκειται για ζημιά πολύ άσχημη.

Σου ζητάω συγνώμη γιατι καταλαβαίνω πως είναι να έχεις ψηθεί με μια κιθάρα,

αλλα εγώ οφείλω να στο πώ.

 

Να είσαι σίγουρος πως μόνο η Epiphone δεν ευθύνεται γι'αυτό!

Κάποιος πολύ ειδικός θα εξάντλησε την ειδικότητά του πάνω στην ανυπεράσπιστη κιθαρούλα!!!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε longshadow θελω οπωσδηποτε Les Paul ;)

 

Επεσα διανα απ'οτι φαινεται, μαλλον κανεις στο φορουμ δεν την εχει ακουσει! Αυτος ο Shadow Nanomag τι λεει? Γενικα που μπορουμε να τη βρουμε να την ακουσουμε(και να την αγορασουμε αμα λαχει αν μας κανει καλη τιμη κανας Ελληνας εμπορος)?

 

πολυ καλη κιθαριτσα ειναι και τα λεφτα που θα δωσεις δεν θα τα κλαις και καθολου,επισης εχει λιγο καλυτερο βελτιωμενο σωμα για να καθεται καλυτερα πανω σου απο τα παλιοτερα μοντελα οποτε δεν νομιζω να σε χαλασει,o hxoς ειναι αρκετα καλος και δεν απογοητευει σαν οργανο προτεινω να την τσιμπισεις εαν ψινεσαι για les paul!!

εννοειται ομως καλο ειναι να παιξεις και να ακουσεις πρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ένα μειωνέκτημά της είναι ότι σε αντιθεση με τις υπόλοιπεσ les paul  έχει μόνο ένα tone control(master tone), και οχι ένα για κάθε μαγνήτη...

 

 

 

 

 

Xμμμ...Τοτε γιατι υπαρχουν 4 ποντεσιομετρα???

 

εχει neck volume και bridge volume όπως και οι άλλες les paul, αλλά τα αλλα δυο ποτενσιόμετρα είναι master tone και NanoMag volume...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειναι απιστευτο, οταν πρωτο-ποσταρα η κιθαρα ειχε 485...Ριχτε μια ματια τωρα στην τιμη! Ρε τι εγινε, πηραν πρεφα οτι την θελω και την ανεβασαν??? ??? >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ένα μειωνέκτημά της είναι ότι σε αντιθεση με τις υπόλοιπεσ les paul  έχει μόνο ένα tone control(master tone), και οχι ένα για κάθε μαγνήτη...

 

 

 

 

 

Xμμμ...Τοτε γιατι υπαρχουν 4 ποντεσιομετρα???

 

εχει neck volume και bridge volume όπως και οι άλλες les paul, αλλά τα αλλα δυο ποτενσιόμετρα είναι master tone και NanoMag volume...

 

Εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι ετσι γιατι τα controls για το nanomag(gain,treble,bass) τα εχει στην πλατη της κιθαρας οποτε τα 2 αλλα ποντεσιομετρα μαλλον ειναι αυτα που λες οτι λειπουν. Ετσι φαινεται τουλαχιστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου