Προς το περιεχόμενο

Καθενας με τα γουστα του...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ξερω πολλους περισσοτερους......δες εδω χαλια π.χ απο 4000 ευρω που πωλειται "απειραχτη" στο ebay για πλακα ουτε 1500 ευρω δεν μπορει να πιασει το φιλαρακι μου...μια και την εβαψε....  :-\

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=152368.0

 

 

για αυτο σου λεω....ΑΣΕ ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑ ΗΣΥΧΗ

 

ΠΟΥΤ ΔΕ ΚΟΤ ΝΤΑΟΥΝ! :) :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

100% η κιθαρα εχει 50s features σε αυτο δεν χωραει αμφιβολια.

 

Σωστά ;)

 

Μόνο και μόνο ο συνδυασμός maple neck+1ply 8-βιδο pickguard τα λέει όλα ;)

 

+1

 

απλα το οτι δεν εχει round string tree την "τοποθετει" γυρω στο '56...    ;D  ;D  ;D

 

Το χρωμα βεβαια (οσο φαινεται στις φωτο) δεν ειναι και τοσο "coral pink" ή "Salmon Pink", που ηταν στην ουσια ξεθωριασμενο Fiesta Red... 

Πιο πολυ προς "shell Pink" μου φαινεται (στο δικο μου monitor), το οποιο και υπηρχε ως custom color στον "De Soto" πινακα χρωματων της DuPont, το 1956...  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράτα την, αλλά άλλαξε τα μεταλλικά μέρη με ΜΑΥΡΑ, μιάς και ο συνδυασμός ΡΟΖ-ΜΑΥΡΟΥ Γ***ΕΙ!

 

Το χρυσό hardware ως γνωστόν πάει μόνο σε μπορντώ κιθάρες, τέλος.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα το οτι δεν εχει round string tree την "τοποθετει" γυρω στο '56...    ;D  ;D  ;D

 

Το χρωμα βεβαια (οσο φαινεται στις φωτο) δεν ειναι και τοσο "coral pink" ή "Salmon Pink", που ηταν στην ουσια ξεθωριασμενο Fiesta Red... 

Πιο πολυ προς "shell Pink" μου φαινεται (στο δικο μου monitor), το οποιο και υπηρχε ως custom color στον "De Soto" πινακα χρωματων της DuPont, το 1956...  ;D

 

 

E αν είναι να το...ψειρίσουμε τόσο, τότε πρέπει να είναι early 1956, γιατί από τα μισά του 1956 και μετά, τα κλειδιά γράφανε "Kluson" από πίσω... 8)

 

# 1953 to mid-1956: There is now a side tuner shaft worm gear hole. Still "no line" style casing (had no brand name stamped in the tuner back).

# Mid-1956 to 1958: "Kluson Deluxe" is now stamped in the outside tuner casing in a single vertical line.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επρεπε να βαλεις Poll! ;D

κ η αποψη που θα συγκεντωνε τους περισσοτερους ψηφους να κερδιζε! :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E αν είναι να το...ψειρίσουμε τόσο...

 

ε οχι...    απλα ψιλο-ψειριζουμε για χαβαλε...  ;D

 

ουτως η αλλως 100% ομοιοτητα δεν γινεται να υπαρξει και αυτο οφειλεται σε χιλιους δυο παραγοντες και οχι μονο απο το kluson deluxe στα κλειδια...

 

το χρωμα ομως ειναι κατι αρκετα εμφανες.

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aργησα αλλα ειχαμε και δουλειες..

Συφωνω οτι σε τετοιο οργανο αν του βαλεις τοσο χοντρο χερι παει περιπατο η μεταπωλητικη του αξια που δεν ειναι και αμελητεα...

Επισης αν και η κιθαρα παιζει τελεια PINK floyd,PINK panther theme,PINK cadillac κ.λ.π 8),δεν παυει να μου θυμιζει την κιθαρα  της bi-bi-bo ::) (τουλαχιστον αν ηταν η κορη μου μεγαλυτερη κι επαιζε θα της την εκανα δωρο...)

Δεν σας κρυβω οτι προβληματιστηκα για το θεμα της πωλησης της φυσικα αν αυτο γινει δεν προκειται να την σκοτωσω ουτε και της πρεπει αλλωστε

Επειδη ομως περα απο την πλακα ειδα οτι εχει και θαυμαστες,κι επειδη ο σκοπος της κουβεντας που ανοιξα δεν θα ηθελα να παρεξηγηθει ,θα ηθελα μια απαντηση απο καποιον υπευθυνο αν πρεπει η συζητηση να συνεχιστει εδω, στις αγγελιες ,η μεσω μυνηματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ομως περα απο την πλακα ειδα οτι εχει και θαυμαστες,κι επειδη ο σκοπος της κουβεντας που ανοιξα δεν θα ηθελα να παρεξηγηθει ,θα ηθελα μια απαντηση απο καποιον υπευθυνο αν πρεπει η συζητηση να συνεχιστει εδω, στις αγγελιες ,η μεσω μυνηματων.

 

Αν το αποφάσισες να τη δώσεις, άνοιξε μια σχετική αγγελία, θέσε μια τιμή "Buy it now" και .... ΦΥΓΑΜΕΕΕΕΕΕΕ!!!! ;)

 

Bidder.jpg

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου