Προς το περιεχόμενο

Αυτο θα πει Eurovision


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοείς φίλε; Με απειλείς;

Δεν έχω το δικαίωμα να έχω γνώμη για τους Κύπριους ή οποιονδήποτε άλλο λαό θέλω;

 

Φυσικά και έχεις το δικαίωμα να την έχεις αλλά όχι να την εκφράζεις αν αυτή είναι θίγει ή περιγελά τον λαό...

Νομίζω ότι αυτά τα πράγματα δεν χρειαζόταν καν να στα λέμε Wow!, καθώς από εμάς τα ξέρεις 1000 φορές καλύτερα...

 

+10 για τον spy....Όπως έγινε και με μένα όταν ''καλολόγησα'' τους Ισπανούς σε thread του παρελθόντος...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά:

 

α) Δεν έκανα πλάκα. Οι Κύπριοι μου τη σπάνε.

 

β) Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οποισδήποτε θα μπορούσε να θιγεί από αυτό που έγραψα εγώ, όταν λίγο πιο πάνω υπάρχει ένα βίντεο το οποίο από μόνο του θα ήταν λόγος να βρίζουμε τη Κύπρο (ως χώρο-παραγωγό μουσικού υλικού, εννοείται) και το οποίο μπήκε εκεί με την επισήμανση ότι είναι υλικό Κυπρίων και με τη ξεκάθαρη πρόθεση να εγείρει αρνητικά σχόλια.

 

γ) Μπορείτε να καταφερθείτε όλοι σας (και πολλές φορές το έχετε κάνει) έναντι οποιουδήποτε λαού - εγώ δεν μπορώ να έχω αρνητική γνώμη για κάποιους; Τόσο εθνικιστές είσαστε ορισμένοι; Αν έγραφα το ίδιο πράγμα για τους Τούρκους θα είχαμε χειροκροτήματα;

 

δ) FatalK, ούτε λίγο - ούτε πολύ λες ότι μπορώ να έχω γνώμη αρκεί να μην τη λέω δημόσια. Γεννήθηκες σε λάθος δεκαετία.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά:

β) Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οποισδήποτε θα μπορούσε να θιγεί από αυτό που έγραψα εγώ, όταν λίγο πιο πάνω υπάρχει ένα βίντεο το οποίο από μόνο του θα ήταν λόγος να βρίζουμε τη Κύπρο (ως χώρο-παραγωγό μουσικού υλικού, εννοείται) και το οποίο μπήκε εκεί με την επισήμανση ότι είναι υλικό Κυπρίων και με τη ξεκάθαρη πρόθεση να εγείρει αρνητικά σχόλια.

Για το πρώτο, ουδέν σχόλιον. Για το δεύτερο, φαντάζομαι ότι η πρόθεση ήταν να γίνει πλάκα (χωρίς προεκτάσεις).

 

γ) Μπορείτε να καταφερθείτε όλοι σας (και πολλές φορές το έχετε κάνει) έναντι οποιουδήποτε λαού - εγώ δεν μπορώ να έχω αρνητική γνώμη για κάποιους; Τόσο εθνικιστές είσαστε ορισμένοι; Αν έγραφα το ίδιο πράγμα για τους Τούρκους θα είχαμε χειροκροτήματα;

 

δ) FatalK, ούτε λίγο - ούτε πολύ λες ότι μπορώ να έχω γνώμη αρκεί να μην τη λέω δημόσια. Γεννήθηκες σε λάθος δεκαετία.

Για την αξία της γνώμης του καθενός επί παντός επιστητού ισχύει η γνωστή διαχρονική ατάκα του (Dirty) Harry Callahan. Όταν όμως δημοσιοποιούμε τη γνώμη μας, χρειάζεται προσοχή. Ειδικά όταν αυτή περιέχει επικίνδυνες γενικεύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δ) FatalK, ούτε λίγο - ούτε πολύ λες ότι μπορώ να έχω γνώμη αρκεί να μην τη λέω δημόσια. Γεννήθηκες σε λάθος δεκαετία.

 

Μα το ίδιο ακριβώς πράγμα (δηλ ειρωνεία ή θίξη λαού) έγινε και από εμένα, σε προηγούμενο thread  και σε χρόνο dt έλαβα μήνυμα από τον administrator ο οποίος (πάρα πολύ σωστά) μου επισήμανε ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ οποιοδήποτε ειρωνικό σχόλιο ή λεγόμενο που να θίγει έναν λαό είτε αυτοί είναι Τούρκοι, Ισπανοί είτε Κύπριοι...

 

Μήπως με δουλεύεις γενικότερα; ::)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο εθνικιστές είσαστε ορισμένοι;

οχι απλα οι κυπριοι ειναι αδελφια μας...

 

...θα πρόσθετα και εγώ...

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δ) FatalK, ούτε λίγο - ούτε πολύ λες ότι μπορώ να έχω γνώμη αρκεί να μην τη λέω δημόσια. Γεννήθηκες σε λάθος δεκαετία.

 

Μα το ίδιο ακριβώς πράγμα (δηλ ειρωνεία ή θίξη λαού) έγινε και από εμένα, σε προηγούμενο thread  και σε χρόνο dt έλαβα μήνυμα από τον administrator ο οποίος (πάρα πολύ σωστά) μου επισήμανε ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ οποιοδήποτε ειρωνικό σχόλιο ή λεγόμενο που να θίγει έναν λαό είτε αυτοί είναι Τούρκοι, Ισπανοί είτε Κύπριοι...

 

Μήπως με δουλεύεις γενικότερα; ::)

 

 

Το μήνυμα δεν σου το έστειλα εγώ, σωστά; Απ' την άλλη, αν όντως είναι θέμα τήρησης δεοντολογίας, αποσύρω αυτό που έγραψα, αλλά θα ήθελα να αποσυρθεί και το ίδιο το βίντεο, ή (αλλιώς) να παρουσιαστεί σαν κακό μουσικό προϊόν ΧΩΡΙΣ τη διευκρίνηση ότι είναι κυπριακό προϊόν.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρωστε λιγο ρε σεις. ???

Για να γελασουμε το ανεβασα λογω της ημερας. :)

Ουτως η αλλως η eurovision προκαλει γελιο ειτε ειναι κιτσαριό ειτε οχι,πιστευω.

Τελος παντων δεν ειχα σκοπο χλευασμου του κυπριακου λαου αν και δεν με ενδιαφερουν οι κυπριοι.

Ειναι ανεξαρτητο κρατος και τραβουν το δρομο τους οπως και εμεις.Το οτι μιλουν μια διαλεκτο της ελληνικης γλωσσας δεν μου λεει κατι.(οι αλλες δυο ειναι τα κρητικα και τα ποντιακα)

Παντως,αν καποιος θελει μπορει να το ψαξει στο you tube και να διαβασει τα σχολια των ιδιων των κυπριων για το video.

Fender Jazz Bass+Spector=bass

Ampeg+Mesa/Boogie=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

..

οχι απλα οι κυπριοι ειναι αδελφια μας...

 

Τσε οι Σερβοι κουμπάρε, αδέρφχια μας είναι.  :)

 

 

Παιδιά, ας μη μεγενθύνουμε το θέμα.  :)

 

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τι έγραψε ο Wow! αλλά από την άλλη δεν υπάρχει και λόγος για γκρίνια καθώς το σχόλιο απεσύρθη.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που ίσως ανοίξω νέο γαλατικό χωριό εδώ, αλλά βλέπω κάτι που μου έκανε εντύπωση. Ο eye αποφάσισε να σβήσει το προσβλητικό όπως λένε post του. Δεκτόν. ΟΜΩΣ, παρατηρώ ότι το post σβήστικε ΚΑΙ από το quote που είχε κάνει κάποιο παιδί από κάτω.... Πώς ακριβώς έγινε αυτό;;;;

 

Συγνώμη που θα επιμείνω, αλλά θεωρώ ότι το θέμα είναι σημαντικό, και θα ήθελα μια απάντηση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου