Προς το περιεχόμενο

Αυτο θα πει Eurovision


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνώμη αλλά έχω υπάρξει κ εγώ mod σε forum, και η πρακτική αυτή είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Το να χρησιμοποιούμε δυνατότητες που μας παρέχονται για άλλους λόγους με αυτόν τον τρόπο είναι αδιανόητο!! Οι υπόλοιποι θεωρείτε ότι αυτό είναι αποδεκτή πρακτική; Το ίδιο και ο Yameth; Με ποιο δικαίωμα οποισδήποτε διαγράφει quote που του έχει γίνει; Σε αυτό το θέμα επιβάλεται να φερθείς σαν κάθε μέλος του forum που ΔΕΝ έχει αυτή τη δυνατότητα!!! Αν είναι ποτέ δυνατόν δηλαδή!! Συγνώμη αλλά θεωρώ ότι αυτή η συμπεριφορά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ, και πρόκειται απλώς για κατάχρηση μιας δυνατότητας που έχουν οι mods. Επιμένω σε αυτό και θα ήθελα να μάθω τη θέση σας, και αν είναι δυνατόν (αν έχετε τέτοιο addon στο forum) να επιστρέψει το αρχικό σχόλιο στο quote! Είναι κοινή πρακτική (και λογική) να κάνω quote κάτι στο οποίο θέλω να απαντήσω και το μέλος που το έγραψε να μη μπορεί να το διαγράψει!!!!!!! Άλλωστε γι αυτόν ακριβώς το λόγο απ'όσο είχε πει ο ίδιος ο Yameth δεν έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε edit τα posts μας αφού περάσει κάποια ώρα από την αρχική δημοσίευση (για να μη γράψουμε κάτι, γίνει ο χαμός και μετά απλώς το αποσύρουμε)! Θεωρώ πολύ σημαντικό να έχουμε την ευθύνη για όσα γράφουμε! Και επαναλαμβάνω ότι θα ήθελα να μάθω τη γνώμη των mods και του Yameth για αυτό το περιστατικό.

 

(τα παραπάνω για την περίπτωση που ο eye το διέγραψε μόνος του, αλλιώς αλλάζουν κάποια από αυτά που έγραψα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως το διέγραψα μόνος μου. Πως αλλιώς θα έφευγε το φερόμενο ως προσβλητικό ποστ από το φόρουμ; Τι περίεργο βλέπεις;

 

Δεν άλλαξα το σχόλιο του Holystone, το οποίο και αποδέχομαι στα πλαίσια της κριτικής που ασκήθηκε και του σκεπτικού της.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eye συγνώμη αλλά θεωρώ την κίνηση σου εντελώς λάθος. Εάν ΕΓΩ είχα γράψει κάτι και το μετάνοιωνα ΔΕ θα μπορούσα να το αποσύρω από τα quotes, και θεωρώ υποχρέωσή σου να φερθείς σαν ένα οποιοδήποτε άλλο μέλος στο συγκεκριμένο θέμα. Τα υπόλοιπα για μένα συγνώμη αλλά είναι κατάχρηση εξουσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eye συγνώμη αλλά θεωρώ την κίνηση σου εντελώς λάθος. Εάν ΕΓΩ είχα γράψει κάτι και το μετάνοιωνα ΔΕ θα μπορούσα να το αποσύρω από τα quotes, και θεωρώ υποχρέωσή σου να φερθείς σαν ένα οποιοδήποτε άλλο μέλος στο συγκεκριμένο θέμα. Τα υπόλοιπα για μένα συγνώμη αλλά είναι κατάχρηση εξουσίας.

 

Ρε Μενέλαε, σας έχει κτυπήσει όλους η ζέστη;

Εξουσία φίλε μου ασκούμε πάνω σε ΑΛΛΟΥΣ, όχι πάνω σε εμάς τους ίδιους. Τι "κατάχρηση εξουσίας"; Το δικό μου ποστ πείραξα, όχι κανενός άλλου. Το ίδιο θα μπορούσες να κάνεις και εσύ μέσω οποιουδήποτε admin στην σπάνια περίπτωση όπου θα παρίστατο ανάγκη.

 

Προφανώς υποννοείς ότι το έσβησα από δειλία προκειμένου να αποφύγω περαιτέρω αρνητική κριτική. Λοιπόν, υπάρχουν δύο λύσεις για να σου φύγει αυτή η υποψία:

 

α) μπορώ να το ξαναγράψω (και αυτή τη φορά να μην το σβήσω) ή

β) μπορείς εσύ να σκεφτείς ότι αν ήθελα να είχα αποφύγει περισσότερη κριτική θα μπορούσα όντως να είχα σβήσει το σχόλιο του holystone (το οποίο τώρα είναι εκεί δίχως αντικείμενο) οπότε εσύ (π.χ.) που μπήκες αργότερα δεν θα είχες δει τίποτε.

 

Τι προτείνεις;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ eye, δυο λεπτάκια. Όταν γράφω κάτι κρίνομαι και εγώ για αυτό που γράφω και οι υπόλοιποι για αυτά που απαντάνε. Θεωρώ σωστό να φερθείς όπως οποιοδήποτε άλλο μέλος που όταν εκτίθεται (με τη γενική έννοια, όχι την απαραίτητα αρνητική) δε μπορεί να το πάρει πίσω σβήνοντας quotes. Στη θέση σου δε θα έσβηνα το quote, ή θα το ξαναέγραφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξουσία φίλε μου ασκούμε πάνω σε ΑΛΛΟΥΣ, όχι πάνω σε εμάς τους ίδιους. Τι "κατάχρηση εξουσίας"; Το δικό μου ποστ πείραξα, όχι κανενός άλλου.

To quote δεν είναι μέρος του δικού σου post, αλλά του post του άλλου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα : λοιπόν το ποστ έγραφε "Οι Κύπριοι γεννιούνται έτσι, ή το παθαίνουν από χαλασμένες παιδικές τροφές;".

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου