Προς το περιεχόμενο

Αγορά Ηot Rod Deluxe από Thomann. Θα παίζει?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Παρήγγειλα τον Hot Rod Deluxe από τον Thomann (659€)!!!

Μερικές πληροφορίες αρχικά:

1) Έπαθα πλάκα σε μια φάση που τους τηλ. για πληροφορίες και άρχισε κάποιος να μου μιλάει ελληνικά… Ήταν ο Γιώργος Αγγελόπουλος που δουλεύει εκεί ο οποίος είναι εξυπηρετικότατος (με πληροφόρησε ότι σύντομα θα είναι έτοιμη η ελληνική έκδοση του site)…

2) Όπως κάποιος έχει ξαναγράψει, κάτι τρέχει τελευταία με τη fender, και στα μαγαζιά (ακόμη και στον Thomann δεν υπάρχει stock). Ο δικός μου ενισχυτής μάλλον θα κάνει κανά μήνα να έρθει :(:(

 

Με απασχολεί όμως κάτι που σκέφτηκα αφού έκανα την παραγγελία: ο ενισχυτής θα κάνει για τα «ελληνικά» 230V ή θα χρειάζεται μετατροπή;;;

Έχει αγοράσει κανείς ενισχυτή από Γερμανία; Είχε συναντήσει τέτοιο πρόβλημα;

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για Αγγλία δεν είμαι σίγουρος, αλλά γενικά στην Ευρώπη [και στη Γερμανία] έχουμε 220V AC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι'εγώ με τον Γιώργο επικοινωνώ στον Thomann και έπαθα την ίδια πλάκα όταν κάποιος μου έγραψε σε greeklish!

 

Εκτός των άλλων ακούει απ'ότι μου έγραφε διάφορα πράγματα (κυρίως μικρόφωνα και ηχεία) που δεν έχουμε εδώ, ώστε να μπορεί να προτείνει/περιγράψει πράγματα για την ελληνική αγορά.

 

Για το ρεύμα πρόβλημα δεν θα υπάρχει.

 

edit: ψιλοάσχετο, αλλά σε κάθε περίπτωση, με το άθλιο σύστημα ηλεκτροδότησης που υπάρχει στις περισσότερες περιοχές της Ελλάδας, νομίζω ότι ένας εξομαλυντής είναι must.

 

Γιατί αν η ΔΕΗ αποφασίσει να σου κάψει τον πανάκριβο Boogie, Rivera, κλπ που έφτυσες αίμα για να αγοράσεις, τα λεφτά σου θα τα κλαις. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι'εγώ με τον Γιώργο επικοινωνώ στον Thomann και έπαθα την ίδια πλάκα όταν κάποιος μου έγραψε σε greeklish!

 

Πες του να μη γράφει greeklish :D

 

Επίσης, αυτά που γράφει ο thomann ότι έχει σε stock πολλές φορές δεν τα έχει, αλλά την έχεις κάνει την αγορά και περιμένεις.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του να μη γράφει greeklish :D

 

Επίσης' date=' αυτά που γράφει ο thomann ότι έχει σε stock πολλές φορές δεν τα έχει, αλλά την έχεις κάνει την αγορά και περιμένεις.[/quote']

 

Μερικές φορές ενημερώνουν το site πριν παραλλάβουν. ¶λλες φορές δεν έχει διαθεσιμότητα αλλά μετά 2 μέρες το έχουν! Καλύτερα είναι να ρωτάμε (το Γιώργο ή άλλον) γι'αυτό που μας ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dienekes που μπορώ να αγοράσω εξομαλυντή και πόσο?

Ο εν λόγω Γιώργος μου είπε ότι έχουν παραγγείλει από τη Fender εδώ και καιρό πράγματα και τους τα έχουν αργήσει ήδη. Συγκεκριμένα μαλιστα μου είπε ότι έχουν παραγγείλει 11 HRDs. :D

Είχα ακούσει πιο παλιά, ότι πολλοί μουσικοί οίκοι έχουν "παραπονεθεί" για τις ζημια που τους προκαλεί ο Thomann με τις τιμές τους και ότι με τη σειρά τους οι κατασκευαστές προσπαθούν να "καθυστερήσουν" τεχνητά την παράδοση των προϊόντων στον Thomann για να εξισορροπήσουν την κατάσταση...

Μάλλον ράδιο αρβύλα όμως!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dienekes που μπορώ να αγοράσω εξομαλυντή και πόσο?

Ο εν λόγω Γιώργος μου είπε ότι έχουν παραγγείλει από τη Fender εδώ και καιρό πράγματα και τους τα έχουν αργήσει ήδη. Συγκεκριμένα μαλιστα μου είπε ότι έχουν παραγγείλει 11 HRDs. :D

Είχα ακούσει πιο παλιά' date=' ότι πολλοί μουσικοί οίκοι έχουν "παραπονεθεί" για τις ζημια που τους προκαλεί ο Thomann με τις τιμές τους και ότι με τη σειρά τους οι κατασκευαστές προσπαθούν να "καθυστερήσουν" τεχνητά την παράδοση των προϊόντων στον Thomann για να εξισορροπήσουν την κατάσταση...

Μάλλον ράδιο αρβύλα όμως![/quote']

 

Έχω καιρό να κοιτάξω για εξομαλυντή σκέτο, συνήθως σε PC βάζουμε ένα μικρό UPS το οποίο έχει και εξομαλυντή. Βέβαια για τον ενισχυτή δεν χρειάζεται UPS (εκτός αν θέλεις να κάνεις shred όταν οι άλλοι κάθονται με τα κεράκια, πράγμα που έχει και αυτό την αξία του! :twisted: :twisted: :twisted: )

 

Παλιότερα θυμάμαι είχαν κάπου 10-12 χιλιάδες και θα βρεις σε οποιοδήποτε μεγάλο κατάστημα με ηλεκτρονικά. Σημειωτέον ότι οι περισσότεροι σύγχρονοι πίνακες στα σπίτια έχουν εξομαλυντές αλλά και πάλι έχω ακούσει για ζημιές σε ευαίσθητα ηλεκτρονικά.

 

Η εμπειρία μου σ'αυτά τα θέματα είναι από PC και παρόμοια ηλεκτρονικά, αλλά δεν έχω λόγο να πιστεύω ότι ένας ενισχυτής είναι λιγώτερο επηρεπής σε ζημιές...

 

Όσο για το Θωμά, μάλλον ράδιο αρβύλα είναι, αν ήταν έτσι θα είχαν κλείσει όλα τα μεγάλα online-shops στην Αμερική!

 

Απλώς πρέπει να καταλάβουν κάποιοι (βλ. Φάκας) ότι το παρόν και το μέλλον είναι το ηλεκτρονικό εμπόριο και οι οργανωμένες εφοδιαστικά εταιρείες (ανεξαρτήτως μεγέθους και ένα μικρό "μαγαζάκι" μπορεί να μαμεί και να δέρνει!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Furman AR230 ανορθωτής σταθεροποιητής ....φτιάχνει καφε ...ήχο και ότι προκείψει....καινούργιο μόνο 800 ευρω ...μεταχειρισμένο...απλά δεν το πουλάει κανείς γιατί είναι must για ένα rack που σέβεται τον εαυτό του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινούργιο μόνο 800 ευρω ...μεταχειρισμένο...απλά δεν το πουλάει κανείς γιατί είναι must για ένα rack που σέβεται τον εαυτό του...

Aν είναι να δώσω περισσότερα λεφτά για τον εξομαλυντή από όσα έδωσα για τον ενισχυτή, να μου λείπει... :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Γιώργος ήταν ότι ακριβώς μας έλειπε πάντως. Τι να πώ το παλικάρι είναι υπερ-βοήθεια. Έγω περιμένω εδώ και ένα μήνα ένα μεγάλο δέμα απο thomann και αφού επικοινώνησα μαζί του έκανε τα πάντα και τελικά μετα από 3 μέρες βρέθηκε σε μια μεταφορική εδώ στην Ελλάδα ξεχασμένο. Το δέμα είχε φύγει 17 Μαρτίου απο Γερμανία, ήρθε 20 Μαρτίου στα κεντρικά της Γερμανικής μεταφορικής στην Αθήνα απο εκεί με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν οτι θα το στείλουν Θεσσαλονίκη με μια Ελληνική μεταφορική και από εκεί χάθηκε. Μέχρι και ο Γιώργος μου είπε ότι δεν μπόρεσε να βγάλει άκρη μαζί τους γιατί δεν μου το φέρνανε σπίτι. Ο ένας τον έστελνε στον άλλο, μέχρι που φιλοτιμήθηκαν προχθές και με πείραν τηλέφωνο. Μου κάναν και χάρη βλέπετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου